krwiodawstwo

Grupa Camino w drodze!

Dzień po dniu wzywa nas droga, to jest głos z Composteli!

Sezon pielgrzymkowy zmierza powoli w czas zimowej przerwy, ale my chcemy spróbować Camino jeszcze raz 🙂
Dlatego już teraz ogłaszamy i zapraszamy na Jasnogórską Drogę Świętego Jakuba, odcinek Częstochowa-Lubsza (ok. 28 km). Etap ten planujemy na sobotę 18 listopada 2017 r. (wszystko zależy oczywiście od pogody :). Wyjazd autami spod plebani o 5.15.

Zapisy: u ks. Piotra do czwartku 16 listopada (priestforever@wp.pl).

Spotkanie przygotowawcze: poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 18.30 (po Mszy św. wieczornej). Buen Camino!

krwiodawstwo

Grupa Camino w drodze!

Dzień po dniu wzywa nas droga, to jest głos z Composteli! Posłuszna temu głosowi nasza Grupa Camino wybrała się w weekend na przełomie miesięcy na końcowe odcinki Małopolskiej Drogi Świętego Jakuba. W sobotę 30 września po Mszy świętej w naszym kościele, udaliśmy się busem do Głębowic, gdzie ostatnio pozostawiliśmy szlak. Święty Jakub czekał na nas, by przez Osiek, Bielany koło Kęt, Wilamowice, Pisarzowice i Hałcnów przyprowadzić do kościoła Bożej Opatrzności w Bielsku-Białej. Wspaniała pogoda wprawiała nas w dobre nastroje, a postoje przy pysznej kawie w Wilamowicach czy ze wspólną modlitwą w przepięknym hałcnowskim sanktuarium zostaną w pamięci na długo. W nieco mniejszym składzie w niedzielę, 1 października wyruszyliśmy z Krzeszowic z powrotem na szlak, gdzie w 8-osobowej grupie udaliśmy się do Szczyrku. Apostoł Santiago zadbał o nasze zmarznięte rano nosy w Mikuszowicach, gdzie w przytulnej (z kominkiem!) jadalni parafialnej posililiśmy się gorącą herbatą, kawą i sernikiem. Wędrując przez piękne zakątki ziemi bielskiej, dotarliśmy tuż po południu do celu: sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku.

Święty Jakubie, Bóg zapłać! A my idziemy dalej, ale UWAGA – ZMIENIAMY TRASĘ w sobotę 28 października! Z powodu niewielkiej spodziewanej frekwencji przekładamy Sandomierz na wiosnę, a w sobotę wyjeżdżamy na Jasnogórską Drogę Świętego Jakuba, odcinek Częstochowa-Lubsza (ok. 28 km). Wyjazd autami spod plebani o 5.15.

Zapisy: u ks. Piotra do czwartku 26 października (priestforever@wp.pl).

Spotkanie przygotowawcze: poniedziałek, 23 października 2017 r., 18.30 (po Mszy św. wieczornej)

krwiodawstwo

Grupa Camino w drodze!

Po sierpniowej przerwie, dzień ponownego wyjścia na szlak nadszedł w sobotę 9 września. Tym razem czekał nas odcinek Sanka-Zator (22 km), ale przygotowaliśmy się na dodatkowe 12 km w stronę Piotrowic i Polanki Wielkiej (Głębowic). Rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele świętego Jakuba w Sance o 7.00 z udziałem członków Bractwa Świętego Jakuba w swoich strojach. Pobłogosławieni przez księdza proboszcza Jarosława Żmiję i księdza wicekanclerza Kurii Metropolitalnej Krzysztofa Tekieli oraz obdarowani pamiątkowymi drobiazgami udaliśmy się na szlak. Szliśmy już w 14 osób (!), a dodatkowo duchowo łączyliśmy się z Marianem i Teresą, którzy właśnie w tych dniach pielgrzymują Via Francigena z Pawii do Lukki we Włoszech. Przez Wielką Górę, a potem ulicą o swojskiej nazwie Krzeszowicka szlak wiódł do miejscowości Brodła, a stamtąd przez Mirów do Podłęża. Z powodu remontu promu „Drogowiec” i nieczynnej jeszcze przeprawy, na drugą stronę Wisły udaliśmy się wynajętym busem. Kontynuowaliśmy drogę przez Spytkowice i Palczowice do Zatora. Tam po zasłużonym odpoczynku i przepysznych lodach zdecydowaliśmy się oczywiście iść dalej. Cały czas towarzyszyła nam wspaniała pogoda, coraz mocniej przygrzewające słońce oraz piękne krajobrazy. Ten etap był bardzo potrzebnym nam odpoczynkiem i nabraniem sił do swoich obowiązków zostawionych w domach, do których powróciliśmy około 19.00.

Grupa Camino wędruje oczywiście dalej 🙂 Kolejny etap będzie UWAGA! dwudniowy: w sobotę 30 września planujemy odcinek Głębowice-Bielsko-Biała (ok. 28 km), a w niedzielę 1 października Bielsko-Biała-Szczyrk (ok. 17 km). Będzie to jednocześnie zakończenie południowej części Małopolskiej Drogi Świętego Jakuba. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Marcina rano. Powrót ze Szczyrku: wspólnie busem.

Zapisy: u ks. Piotra do czwartku 28 września (priestforever@wp.pl).

Spotkanie przygotowawcze: wtorek, 26 września 2017 r., 18.30 (po Mszy św. wieczornej)

Galeria z etapu IV Sanka-Głębowice (35 km) do obejrzenia TUTAJ i TUTAJ