+ Franciszek Pióro, zm. 10.02.2019

Ogłoszenia parafialne

5 niedziela zwykła (10.02.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Scholastyki, siostry św. Benedykta.

Jutro wypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Chorych. Z tej okazji organizujemy dla chorych i ludzi w podeszłym wieku pielgrzymkę do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed kościoła. Jeszcze są wolne miejsca w autokarze.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej (2), Kasztanowej i Targowej (2). Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

+ Franciszek Pióro, zm. 10.02.2019

Ogłoszenia parafialne

4 niedziela zwykła (3.02.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Składka jest na renowację naszego kościoła. W domu parafialnym, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a 17.15. Oaza zaprasza do wspólnej modlitwy śpiewem podczas Akatystu ku czci NMP. Jest to nabożeństwo wywodzące się z tradycji prawosławnej. Zabierzmy na to nabożeństwo świece z okapnikami. Serdecznie zapraszamy.

W środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie poświąteczne i formacyjne zapraszamy do domu parafialnego członków Straży Honorowej NSPJ i zainteresowanych duchowością Serca Bożego.

W najbliższą sobotę, 9. lutego, przed Ogólnoświatowym Dniem Chorych, w naszej świątyni o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. dla ludzi chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy chorych na herbatę do domu parafialnego. Prosimy umożliwić chorym i osobom w podeszłym wieku przybycie do kościoła.

W poniedziałek 11. lutego organizujemy dla ludzi chorych i w podeszłym wieku pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd autobusem sprzed kościoła o godz. 10.00. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Czycza, Leśnej (3) i Nawojowej Góry.
Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek     – wypada wspomnienie św. Agaty
Środa       – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
Czwartek    – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy

+ Franciszek Pióro, zm. 10.02.2019

Ogłoszenia parafialne

3 niedziela zwykła (27.01.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Anieli Medici, dziewicy. Po Mszy św. wieczornej w naszym kościele nasz Parafialny Chór „Akord” da koncert kolęd. Wśród solistów – Lucyna Ordon Klimczak. Serdecznie zapraszamy.

Od poniedziałku wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 6.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W sobotę wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice z okapnikami, by nie rozlewać wosku.

W przyszłą niedzielę, w Domu Parafialnym, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu na renowację naszego kościoła.

Oaza zaprasza do wspólnej modlitwy śpiewem podczas Akatystu ku czci NMP. Jest to nabożeństwo wywodzące się z tradycji prawosławnej. W ten sposób uczcimy święto Ofiarowania Pańskiego. Nabożeństwo odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 lutego o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy. Zabierzmy na to nabożeństwo świece z okapnikami.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Reymonta. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
Czwartek   – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

+ Franciszek Pióro, zm. 10.02.2019

Ogłoszenia parafialne

2 niedziela zwykła (20.01.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczenników. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za śp. Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska, zamówiona przez Burmistrza, Radę Gminy Krzeszowice i społeczność Krzeszowic.

Parafia nasza jest zaproszona na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i procesję światła – we wtorek, 22 stycznia o godz. 17.00 do Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd indywidualnie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w naszym kościele nasz Parafialny Chór „Akord” da koncert kolęd. Wśród solistów p. Lucyna Ordon Klimczak. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na nasz kościół, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJPII.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej Aptecznej (3), Grunwaldzkiej, Targowej (4) i os. Ćmany. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Wtorek – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
Czwartek    – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek         – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
Sobota        – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

●●

Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach przeprowadzi akcję poboru krwi – 24 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach (dawne Gimnazjum) przy ulicy Długiej 22 w godzinach od 9.00 do 11.00. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie dowodu osobistego