Spotkanie młodych plakat

Ogłoszenia parafialne

4 niedziela Wielkanocna (12.05.2019)

Dzisiaj o godz. 8.30 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. W naszym kościele o godz. 11.00 uroczystość pierwszej Komunii świętej. Kolejna Msza św. ok. godz. 12.15. Niezainteresowanych prosimy wybrać się na Mszę św. w innych godzinach.

 Dzisiaj, na zakończenie XI Tygodnia Biblijnego i w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, będziemy wspólnie czytać Ewangelię św. Jana w naszym kościele – rozpoczęcie o godz. 17.00.

Nabożeństwo majowe – codziennie o 17.30.

W poniedziałek nabożeństwo fatimskie w kościele św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 17.15.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. W tym dniu swoje imieniny ku czci św. Andrzeja Boboli obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz Dziekan. Z tej okazji życzymy Mu wszelkiego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Najświętszej i wielu łask w codziennej pracy duszpasterskiej dla nas i dla parafialnego otoczenia! Pamiętajmy o Księdzu Proboszczu w swoich modlitwach.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W dniach 26-27 czerwca br. (środa-czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia. W programie wizyta w siedzibie Radia Maryja i Telewizji Trwam, zwiedzanie całego kompleksu oraz toruńskich zabytków. Cena nie przekroczy 200 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.

1 czerwca Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd do Częstochowy. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej, Grunwaldzkiej (2), Reymonta, rodzice dzieci pierwszokomunijnych i członkowie PSL-u. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
Wtorek         – święto św. Macieja Apostoła
Środa           – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
Czwartek      – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona  Polski
Sobota          – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera i św. Jana I, papieża i męczennika

  • ●●

W przyszłą niedzielę, 19 maja, w godz. 10.00 – 12.00 w domu parafialnym odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Zespół ten zaprasza chętnych do włączenia się w działalność charytatywną.

Dzisiaj, 12 maja odbywają się wybory sołtysów i przewodniczących zarządów  osiedli. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 8.00 do 16.00.

Spotkanie młodych plakat

Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Wielkanocna (5.05.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. O godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych, o 17.00 zmianka różańcowa, o 18.00 Msza św. dla Maturzystów, a składka jest przeznaczona na renowację naszego kościoła.

Księża Misjonarze z Nowej Wsi w Krzeszowicach zapraszają dzisiaj na sumę odpustową o godz. 12.00 ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, którą odprawi ks. Jacek Lasoń, z okazji 25-lecia kapłaństwa. Po Mszy św. piknik rodzinny: zabawy  dla dzieci, kącik grillowy.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 16.00. Po niej dzieci zostają na majówce.

W środę wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Do udziału serdecznie nas zaprasza ks. abp Marek Jędraszewski.

W czwartek 9.05 po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym

W piątek (10 maja), w święto patronalne Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach im. H. Sienkiewicza, o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników tej szkoły. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców.

W sobotę o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. Wszystkie dzieci przychodzą na nabożeństwo pokutne o godz. 16.00.

W niedzielę o godz. 11.00 uroczystość pierwszej Komunii świętej. Kolejna Msza św. ok. godz. 12.15. Niezainteresowanych prosimy wybrać się do kościoła na Mszę św. w innych godzinach.

W przyszłą niedzielę, na zakończenie XI Tygodnia Biblijnego i w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, będziemy wspólnie czytać Ewangelię św. Jana w naszym kościele – rozpoczęcie o godz. 17.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

W dniach 26-27 czerwca br. (środa-czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia. W programie wizyta w siedzibie Radia Maryja i Telewizji Trwam, zwiedzanie całego kompleksu oraz toruńskich zabytków. Cena nie przekroczy 200 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.

Grupa niepełnosprawnych „Obuzki”, zebrała w ubiegłą niedzielę przed kościołami na wyjazd wakacyjny 4166 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej, Stopki, Szwedzkiej, Targowej (3), Lipinówki (2) i Krakowa. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Spotkanie młodych plakat

Piątek 12 kwietnia 2019, 19:30 – idziemy na EDK

               Dołącz się!    

                                                                                                   https://www.facebook.com/edk.krzeszowice/

                                                                                                                                   www.edk.org.pl

                                                                                                   

Spotkanie młodych plakat

Ogłoszenia parafialne

3 niedziela Wielkiego Postu (24.03.2019)

Przed kościołem Oaza rozprowadza kartki świąteczne.

Zapraszamy do kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbywa się dzisiaj w domu parafialnym, w godzinach 9.00 – 13.00.

Jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek, o godz. 18.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego.

29. marca (piątek) będzie w naszej diecezji dniem szczególnego kontemplowania Bożego miłosierdzia. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo pokutne, a potem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie możliwość spowiedzi św. Wieczór Bożego miłosierdzia zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał baranki wielkanocne po 6 zł. Można dorzucić ofiarę na dzieła miłosierdzia w parafii.

Ks. Michał zaprasza wszystkich chłopców od klasy trzeciej wzwyż na zbiórki kandydatów na ministranta. Odbywać się one będą w soboty o godz. 11.00 w domu parafialnym.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

Organizowany jest wspólny wyjazd na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach w dn. 30 marca (sobota). Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 17.00. Powrót ok. 21.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. 

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej i z Austrii. Serdeczne Bóg zapłać.

Fundacja Pro Artem i Przeor Karmelitów Bosych zapraszają na VIA SACRA POLONIAE, pokaz prapremierowy filmu w reż. Stefana Szlachtycza z muzyką Janusza Blecharza, 6 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma w Czernej. Szczegóły w gablotce parafialnej.