Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020 r.

Dziś o godz. 19:00 odbędzie się kolejny Wieczór Chwały. Zapraszamy do udziału w modlitwie uwielbienia. Chcemy razem z apostołem Tomaszem wyznawać, że Jezus jest Panem.

środę o godz. 18:00 w naszym kościele, będziemy sprawować Mszę św. w intencji śp. Marty Dąbkowskiej w 1. rocz. śmierci. Po Mszy św. wraz z Obuzkami przejdziemy na cmentarz.

W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z racji rozpoczęcia 40-godzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00, do Mszy św. wieczornej będzie trwać wystawienie Najświętszego Sakramentu, a potem, w poniedziałek i wtorek – od godz. 8:00 do 18:00. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie prowadzić adorację od godz. 15:00 do 17:00.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Lipinówka oraz rodzice dzieci I-szo komunijnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
Czwartek – wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 09.02.2020 r.

We wtorek wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Ogólnoświatowy Dzień Chorych. Z tej okazji organizujemy dla chorych
i ludzi w podeszłym wieku pielgrzymkę do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła. Jeszcze są wolne miejsca w autokarze.

Zapraszamy na kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały. Odbędzie się on w naszym kościele już za tydzień w niedzielę, 16. lutego o godz. 19.00.

W najbliższą sobotę, 15 lutego, w naszej świątyni o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. dla ludzi chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy chorych na poczęstunek do domu parafialnego. Prosimy umożliwić chorym i osobom w podeszłym wieku przybycie do kościoła.

Katolickie Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach, ul. Nowa Wieś 59, ogłasza nabór do Przedszkola na rok 2019/20

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej i Woli Filipowskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, siostry św. Benedykta
Wtorek – wspomnienie NMP z Lourdes
Piątek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy