krwiodawstwo

Ogłoszenia

5. niedziela Wielkiego Postu (18.03.2018 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 12.00 Msza św. chrzcielna. Oaza rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne i caritasowskie baranki (cena – 6 zł.),

Ks. abp Marek Jędraszewski ustanowił proboszczem w Sierczy k/Wieliczki ks. kan. Jana Leśniaka. Serdecznie dziękujemy mu za wspaniałą długoletnią wikariuszowską służbę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w proboszczowaniu w Sierczy. Uroczyście podziękujemy ks. Janowi za Bożą służbę wśród nas na Nowennie do MBNP w środę o godz. 18.00

W poniedziałek wypada święto św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej.

W środę, po Mszy wieczornej, w kościele św. Marcina spotkanie dla rodziców oazy.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.15. Zachęcamy dzieci do przygotowania palm. Następna Msza św. w tym dniu o godz. 12.15.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w sobotę o godz. 18.00 i trwać będą do wtorku Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzi o. Dariusz Sambora, franciszkanin. Zapamiętajmy następujące szczegóły programu rekolekcji.

— W najbliższą sobotę o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – osobom chorym i w podeszłym wieku. Od godz. 9.00 będzie możliwość dla nich spowiedzi. Od godz. 10.30 w sobotę będziemy spowiadać w domach chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy te osoby zgłaszać do piątku w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej. A o godz. 15.00 w tym dniu odprawimy Mszę św. dla chorych na Gwoźdźcu. Prosimy krewnych i sąsiadów o doprowadzenie chorych na Mszę św.

Nauki ogólne w dni powszednie (od poniedziałku do wtorku) o godz. 8.00 i 18.00.
— Nauka stanowa dla mężczyzn ojców i wdowców, w niedzielę o godz. 18.30.
— Nauka stanowa dla kobiet – w tym matek i wdów, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.
— Nauka dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w niedzielę godz. 9.00, w poniedziałek o godz. 20.00 i we wtorek o godz. 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Kościuszki i Tenczynka. – Serdeczne Bóg zapłać.

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Grecji, śladami św. Pawła, Andrzeja, Mikołaja i o. Pio – (wypada w przyszłym roku 60. r. jego śmierci) – od 18 do 29 maja. Koszt 3050 zł i ok.165 EUR.

krwiodawstwo

Ogłoszenia

4. niedziela Wielkiego Postu (11.03.2018 r.)

Dzisiaj, w ramach comiesięcznej „Jubileuszowej Nowenny” z okazji setnej rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, Msza św. o godz. 12.00. Oaza rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne i caritasowskie baranki (cena – 6 zł.), a uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach kwestują na renowację polskiego Grobu Nieznanego Żołnierza w Samborze na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej, a obecnie na Ukrainie.

Jutro (12. marca) w naszym kościele o godz. 18.00 ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z III klas Gimnazjum.

W poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach. Poprowadzi je ks. Tomasz Bochnak, wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Poniedziałek, 12.03

godz.    9.50 – 10.35 – Nauka dla klas I–III – kościół św. Marcina
11.45 – 12.30 – Nauka dla klas IV–VI – kościół św. Marcina
13.45 – 14.30 – Nauka dla klas VII i II–III gimnazjum – kościół św. Jana Pawła II

Wtorek, 13.03

godz.    9.50 – 10.35 – Nauka dla klas I–III – kościół św. Marcina
11.45 – 12.30 – Nauka dla klas IV–VI – kościół św. Marcina
13.45 – 14.30 – Nauka dla klas VII i II–III gimnazjum – kościół św. Jana Pawła II

Środa, 14.03.2018 r.

godz.    9.50–10.35 – Nauka dla klas I–III – kościół św. Marcina
11.45–12.30 – Nauka dla klas IV–VI – kościół św. Marcina
13.45–14.30 – Nauka dla klas VII i II–III gimnazjum – kościół św. Jana Pawła II

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

Franciszkański Zakon Świeckich (tercjarze) zaprasza na rekolekcje wielkopostne w dniach od 16 do 18 marca w domu przy ul. Legionów Polskich 19A w Krzeszowicach. Bliższe informacje w gablotce.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodzina z ul. Danka i Cech Rzemiosł Różnych. Serdeczne Bóg zapłać.

krwiodawstwo

Ogłoszenia

3 niedziela Wielkiego Postu (4.03.2018)

Dzisiaj wypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
O godz. 12.00 Msza św. chrzcielna, o 16.30 – zmianka różańcowa, a o 17.00 Gorzkie Żale. Składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. Oaza rozprowadza kartki świąteczne i baranki wielkanocne po 6 zł.

Zapraszamy do kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbywa się dzisiaj w domu parafialnym, w godzinach 9.00 – 13.00.

W piątek o 16.30 dzieci z III klas uczestniczą w Drodze Krzyżowej, w ramach przygotowania do I Komunii świętej.

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Główne uroczystości będziemy przezywać w listopadzie, ale modlitwę dziękczynną za dar wolnej Ojczyny z prośbą o błogosławieństwo Boże dla niej, przeżywamy podczas comiesięcznej „Jubileuszowej Nowenny”. W tym miesiącu nasza nowenna wypadnie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

Przeżywając nowennę będziemy również prosić Pana, aby zesłał na nas swego Ducha i odnowił oblicze ziemi. Pragniemy, aby Duch Prawdy i Miłości przemieniał wszystkie sfery naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Modlitwa do Ducha Świętego będzie również nawiązaniem do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski na rok 2018, który jest określony słowami: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

W ubiegłą niedzielę nasz parafialny zespół charytatywny zebrał przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii 3205 zł. Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za ofiarność.

W przyszłą niedzielę uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach będą kwestowali na renowację polskiego Grobu Nieznanego Żołnierza w Samborze na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej, a obecnie na Ukrainie.

W poniedziałek (12. marca) w naszym kościele o godz. 18.00 ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z III klas Gimnazjum. W środę, czwartek i piątek kandydaci do bierzmowania przyjdą do starego kościoła na godz. 18.00 na duchowe przygotowanie. Spowiedź św. dla bierzmowanych i ich rodzin – w najbliższą niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnich latach wielką popularnością cieszy się nowa forma duchowości – Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to rozważanie męki Pana Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu i trudzie pokonywania swoich słabości.

W tym roku po raz pierwszy będzie można wyruszyć na EDK z Krzeszowic. Rozpocznie się ona w piątek, 23. marca 2018 r. w kościele św. Marcina Mszą świętą o godz. 19.00. Do wyboru jest trasa krótsza wokół Krzeszowic lub dłuższa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły dotyczące tras i rejestracji – na plakatach i stronie internetowej EDK.

krwiodawstwo

Ogłoszenia

2 niedziela Wielkiego Postu (25.02.2018)

Od jutra w dni powszednie powracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 6.30.

Dzisiaj nasza parafialna grupa charytatywna kwestuje przed kościołem na dzieła charytatywne w naszej parafii. Potraktujmy tę kwestę, jako jałmużnę postną. Ofiarę tę składamy, żeby wynagrodzić Panu Bogu za grzechy obżarstwa i pijaństwa oraz nieprzestrzeganie postów piątkowych. Jałmużnę postną można też składać do skarbonki pod chórem i przy bocznych ołtarzach. Przypominamy, że nasza parafialna grupa charytatywna pełni dyżur w każdą środę w domu parafialnym, od godz. 16.00 do 17.30. Można w tym czasie przynosić środki czystości i odzież czystą, w dobrym stanie, a potrzebujący mogą zgłaszać jej swoje potrzeby.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza we środy Wielkiego Postu na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.20.

W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się konferencja dla klas VII Szkoły Podstawowej i klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek o godz. 18.30 odbędzie się pouczenie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W sobotę wypada czuwanie modlitewne w Czernej. Bliższe informacje w gablotce.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 – zmianka różańcowa. Składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

Od najbliższej niedzieli oaza będzie rozprowadzać kartki świąteczne.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Krakowskiej, Miękińskiej, Lipinówki i Zagrody. Serdeczne Bóg zapłać.

Dyrektorzy Szkół Podstawowych: nr 1 im. Adama Mickiewicza i nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach informują, że od dnia 1. do 16. marca b.r. trwają zapisy do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019 dzieci zameldowanych w obwodzie Szkoły Podstawowej. Obowiązek zapisu dotyczy dzieci urodzonych w 2011 r. Zapisów można dokonywać w sekretariatach Szkół Podstawowych:
nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ulicy Długiej 22, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30,
nr 2 im Henryka Sienkiewicza przy ulicy Szkolnej 7.
Więcej informacji na stronach internetowych szkół.

Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd 3. marca do Oświęcimia-Brzezinki na Drogę Krzyżową dla osób uzależnionych i ich rodzin. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem.

Zapraszamy do kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 4.03, w domu parafialnym, w godzinach 9-13.