+ Maria Ostachowska-Dorynek, zm. 13.05.2019

Ogłoszenia parafialne

5 niedziela Wielkanocna (19.05.2019)

W przyszłą niedzielę Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed kościołem na półkolonię dla dzieci z najuboższych rodzin. Dziś zaś w godz. 10.00 – 12.00 w domu parafialnym odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Interwencyjnego Zespołu. Zespół ten zaprasza chętnych do włączenia się w działalność charytatywną.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy.

We wtorek 21 maja ks. kanonik Karol Szałas, proboszcz Parafii JPII w Krzeszowicach, obchodzi jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Polecamy go Waszym modlitwom. W sobotę 25 maja święcenia kapłańskie w katedrze wawelskiej o godz. 9:00.

W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Wspólnota Obuzków zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie otwarte w sobotę 25 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. w kościele św. Marcina o godz. 15:00, którą będzie sprawował ks. kan. Jan Leśniak w intencji śp. Marty Dąbkowskiej. Wspólnota zaprasza wszystkich, zwłaszcza osoby, które chciałyby dołączyć do grupy.

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach serdecznie zaprasza na Majówkę Hrabiny Zofii oraz Wiosenny Jarmark Tradycji i Rękodzieła. Impreza potrwa od piątku do niedzieli. W jej ramach w sobotę 25 maja o godz. 17.00 Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Krzeszowice wykonają najpiękniejsze pieśni maryjne przy kapliczce „Pod Twoją Obronę”, a o 17.30 odbędzie się nabożeństwo majowe z ich udziałem. Szczegóły Majówki na plakatach.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej i Targowej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

1.czerwca, Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd do Częstochowy. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W dniach 26-27 czerwca br. (środa-czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia, do siedziby Radia Maryja i Telewizji Trwam. Informacje na plakacie w gablotce, a zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.

Zapraszamy dzieci od klasy trzeciej wzwyż na wakacyjny wyjazd z Panem Bogiem. Rekolekcje odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Dursztynie w dniach 19–24 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje u ks. Michała i ks. Łukasza.

W dniach 25 września-2 października księża misjonarze organizują pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy program pielgrzymki oraz informacje o kosztach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
Wtorek          – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
Środa            – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy
Piątek            – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

 

 

+ Maria Ostachowska-Dorynek, zm. 13.05.2019

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość NMP Królowej Polski (3.05.2019)

Dzisiaj wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość postna. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny, a przedtem, o 10.30 będzie złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza w parku.

Dzisiaj wypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. podczas Mszy św. i od godz. 16.30 do 18.00. Nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych, o 17.00 zmianka różańcowa, o 18.00 Msza św. dla Maturzystów, a składka w tym dniu na renowację naszego kościoła.

Księża Misjonarze z Nowej Wsi w Krzeszowicach zapraszają w przyszłą niedzielę na sumę odpustową o godz. 12.00 ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, którą odprawi ks. Jacek Lasoń, z okazji 25-lecia kapłaństwa. Po Mszy św. piknik rodzinny: zabawy  dla dzieci, kącik grillowy.

 

+ Maria Ostachowska-Dorynek, zm. 13.05.2019

Ogłoszenia parafialne

2 niedziela Wielkanocna (28.04.2019)

Dzisiaj jest druga niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dziś o 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz odprawimy nieszpory przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Na poniedziałek jest przeniesiona uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę o godz. 17.30 odprawimy pierwsze Nabożeństwo Majowe z procesją wokół kościoła. Nabożeństwo majowe – codziennie o 17.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00.

W piątek, 3 maja, wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny, a przedtem, o 10.30 będzie złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza w parku. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. podczas Mszy św. i od godz. 16.30 do 18.00. Nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych, o 17.00 zmianka różańcowa, o 18.00 Msza św. dla Maturzystów, a składka w tym dniu na renowację naszego kościoła.

Dzisiaj parafialna grupa niepełnosprawnych „Obuzki” będzie kwestować przed kościołem na wyjazd wakacyjny.

Księża Misjonarze z Nowej Wsi w Krzeszowicach zapraszają w przyszłą niedzielę na sumę odpustową o godz. 12.00 ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, którą odprawi ks. Jacek Lasoń, z okazji 25-lecia kapłaństwa. Po Mszy św. piknik rodzinny: zabawy  dla dzieci, kącik grillowy.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Grunwaldzkiej, Parkowej i Tenczynka. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek   – wspomnienie św. Piusa V, papieża
Środa      – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika      
Czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Sobota    – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, hutników i strażaków

+ Maria Ostachowska-Dorynek, zm. 13.05.2019

Ogłoszenia parafialne

Wielkanoc (21.04.2019) – Poniedziałek Wielkanocny (22.04.2019)

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Na radosne Święta Wielkanocy życzymy naszym Parafianom i Gościom obfitości Bożej łaski, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla wszystkich nadzieją życia wiecznego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w spowiedzi, Liturgii Wielkiego Tygodnia i za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzisiaj Msza św. chrzcielna o godz. 12.00.

Jutro Poniedziałek Wielkanocy. Msze św. jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kościoła św. Marcina na próby w czwartek i piątek o godz. 16.00. Próby potrwają do Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia organizowany w naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Będzie to możliwość do przygotowania na Święto Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Straż Honorowa organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2), Grunwaldzkiej, Targowej (3) i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Medjugorje i Dubrownika. Na trasie: Bośnia, Hercegowina, Chorwacja Czarna Góra, Albania, Macedonia i Serbia. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa          – wspomnienie św. Jerzego
Czwartek             – święto św. Marka, ewangelisty

 

+ Maria Ostachowska-Dorynek, zm. 13.05.2019

Ogłoszenia parafialne

6 niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa (14.04.2019)

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Następna Msza św. o godz. 12.15. Urząd Miasta i Gminy Krzeszowice oraz Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.15. Podczas Gorzkich Żali będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem palmy i kartki świąteczne.

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży. Trwać będą do wtorku Wielkiego Tygodnia. Prowadzi je ks. prof. Maciej Ostrowski.

Nauki ogólne w dni powszednie (od poniedziałku do wtorku) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn ojców i wdowców, dzisiaj o godz. 18.30.

— Nauka stanowa dla kobiet – w tym matek i wdów, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.

— Nauka dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych – dzisiaj o godz. 9.00, w poniedziałek o godz. 20.00 i we wtorek o godz. 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem.

Spowiedź przed Wielkanocą odbędzie się w kościele św. Jana Pawła II we wtorek od godz. 14.00 do 18.00, a w kościele św. Marcina – w środę od 8.00 do 18.00 z przerwami: 10.00–10.30, 12.00–14.00, 16.00–16.30.

We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się konferencja dla narzeczonych, który spisali już protokół przedślubny, a we środę o godz. 18.30, odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzczą dzieci w Wielkanoc.

Niedziela Palmowa wprowadza nas w liturgię Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek uczcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię wielkoczwartkową rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a po niej rozpoczniemy liturgię wielkopiątkową. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 do 15.00. Na Gwoźdźcu o godz. 11.00, a w Czatkowicach Dolnych o godz. 12.00. Liturgię wielkosobotnią rozpoczniemy o godz. 18.00.

— Rezurekcja w Wielkanoc o godz. 6.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Kościuszki, Leśnej, Lipinówki, Targowej (2) i Gwoźdźca. – Serdeczne Bóg zapłać.

Msza św. w Poniedziałek Wielkanocny w intencji mieszkańców Gwoźdźca – o godz. 10.00.

Straż Honorowa NSPJ serdecznie zaprasza członków i parafian na pielgrzymkę do Łagiewnik na Święto Miłosierdzia Bożego – w niedzielę 28.04. Wyjazd spod kościoła św. Marcina o godz. 7.00, powrót po Koronce do BM. Szczegóły w gablotce.

Starosta Powiatu Krakowskiego serdecznie zaprasza po odbiór bezpłatnych sadzonek drzew owocowych. Sadzonki rozdawane będą we wtorek 16 kwietnia godz. od 10.00 do 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach.