+ Janusz Matysik, zm. 07.03.2019

Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019)

Dzisiaj nasz Parafialny Zespół Charytatywny kwestuje przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Potraktujmy tę kwestę, jako jałmużnę postną. Ofiarę tę składamy, żeby wynagrodzić Panu Bogu za grzechy obżarstwa i pijaństwa oraz nieprzestrzeganie postów piątkowych. Jałmużnę postną można też składać do skarbonki pod chórem i przy bocznych ołtarzach. Przypominamy, że nasz Zespół Charytatywny pełni dyżur w każdą środę w domu parafialnym, od godz. 16.00 do 17.30. Można w tym czasie przynosić środki czystości i odzież czystą, w dobrym stanie, a potrzebujący mogą zgłaszać jej swoje potrzeby.  

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum św. Jana Pawła II Nie lękajcie się.

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas zbawienia i łaski. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Robert Michałek. Zachęcamy ponadto do zachowania w Wielkim Poście abstynencji od alkoholu i wszelkich używek.

Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza we środy Wielkiego Postu na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków Cechu Rzemiosł Różnych i ich rodzin.

Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać przed kościołem kartki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

Katolickie Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach, ul. Nowa Wieś 59, ogłasza nabór do Przedszkola na rok 2019/20

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Miękińskiej i Targowej i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.

+ Janusz Matysik, zm. 07.03.2019

Ogłoszenia parafialne

8 niedziela zwykła (3.03.2019)

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek i wtorek – od godz. 8.00 do 18.00. Jutro i pojutrze, od godz. 15.00 do 17.00 adorację prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 – zmianka różańcowa. Składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

Jutro wypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 16.00, 17.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16.06).

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), 16.30 (dla dzieci) i 17.15 (dla młodzieży i dorosłych), oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Robert Michałek.

Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza we środy Wielkiego Postu na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.20.

W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Charytatywny będzie przed kościołem kwestował na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej zebrał na kweście przed naszym kościołem na zapomogi dla najuboższych 4484,50 zł. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w Zespole i naszym Parafianom za ofiarność.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach informuje, że od dnia 1. do 15. marca b.r. trwają zapisy do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2019/2020 dzieci zameldowanych w obwodzie szkoły.  Zapisy są dokonywane w sekretariacie szkoły przy ul. Szkolnej 7.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.sp2krzeszowice.eu.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty
Piątek – wspomnienie św. Jana Bożego
Sobota – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy

_ _ _

8. marca organizowane są badania densytometryczne na osteoporozę kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej, w Przychodni, ul. Legionów Polskich 30. Szczegóły na afiszu w gablotce parafialnej.

+ Janusz Matysik, zm. 07.03.2019

Ogłoszenia parafialne

6 niedziela zwykła (17.02.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

W przyszłą niedzielę Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed kościołem na zapomogi dla najuboższych.

Parafia nasza organizuje pielgrzymkę na Bałkany w tym Medjugorje. Koszt 2590 zł i ok. 140 EUR. Po drodze nawiedzimy: Marija Bistrica – Medjugorje – Dubrownik – Budva – Kotor – Svety Stefan – Cetinje – Szkoder – Kruje – Durres – Tirana – Ohryda – Skopje – Monastyr Zica – Belgrad. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Program jest wywieszony w gablotce.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (3) i Wyki. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła
Piątek     – święto Katedry św. Piotra, apostoła
Sobota    – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

  • ●●

Przedszkole i Żłobek „Jeżykowo” w Czatkowicach (Stary Eden) ogłasza całoroczną rekrutację dzieci od pierwszego roku życia (tel. 693-105-726).

+ Janusz Matysik, zm. 07.03.2019

Ogłoszenia parafialne

33 niedziela zwykła (18.11.2018)

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity, przed kościołem nasz Zespół Charytatywny kwestuje na rzecz ubogich.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego.

Serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w sobotę, 1 grudnia w godz. 19.00-20.30 w naszym kościele parafialnym. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy śpiewem, słuchania Słowa Bożego oraz pojednania z Bogiem z sakramencie pokuty. Na koniec indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie poprowadzi zespół Matula z Krakowa. Informacje na plakatach przed kościołem.  

Parafia nasza organizuje w dniach 8 – 18 czerwca 2019 r. 11. dniową pielgrzymkę na Bałkany: Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Macedonii i Serbii. Po drodze nawiedzimy następujące miejsca: Marija Bistrica – Medjugorje – Dubrownik – Budva – Kotor – Svety Stefan – Cetinje – Szkoder – Kruje – Durres – Tirana – Ohryda – SkopjeMonastyr Zica – Belgrad. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni i cmentarza złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (4), Bukowej, Miękińskiej, Rynku, Róża Niepokalanego Poczęcia NMP i Tenczynka. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Wtorek         – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
Środa           – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Czwartek      – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Piątek           – św. Klemensa I, papieża i męczennika
Sobota          – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy