+ Katarzyna Pióro, zm. 2.11.2017 r.

Ogłoszenia

33 niedziela zwykła (19.11.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.00 i 10.00 śpiewa chór z Tarnopola.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 10 do 17 października 2018 r. Koszt 1050 $ i 600 zł. Szczegółowy program – w gablotce przed kościołem. Nowością na trasie pielgrzymki będzie Banias – źródła Jordanu. Zgłoszenia
u ks. Proboszcza.

P. Organista i P. Kościelny roznoszą opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek (20 XI)  – ul. Kolejowa i Daszyńskiego
Wtorek (21 XI)          – ul. Danka, Szkolna i Krzywa
Czwartek (23 XI)       – ul. Ogrodowa, Wyki i Legionów
Piątek (24 XI)            –  ul. Gminna i Parkowa
Sobota (25 XI)           – ul. Armii Krajowej, bloki: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i ul. Zagrody

W przyszłą niedzielę Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed kościołem na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w naszym kościele (św. Marcina) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 100-lecia Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu.

W przyszłą niedzielę w ramach IV Festiwalu Pieśni Religijnej Salve Coecilia na Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewa chór ze Strumian.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2), Chłopickiego, Długiej (2), Grunwaldzkiej, Kościuszki, Szkolnej i Czatkowic Dolnych. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W domu franciszkańskim przy ul. Legionów 19A w dniach od 24-26 listopada b.r. Odbędą się rekolekcje franciszkańskie. Prowadzi o. Tadeusz. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek         – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
Worek           – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Środa            – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Czwartek       – św. Klemensa I, papieża i męczennika
Piątek           – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy
Sobota          – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy i bł. Marii Franciszki Siedliskiem, dziewicy

+ Katarzyna Pióro, zm. 2.11.2017 r.

Ogłoszenia

32 niedziela zwykła (12.11.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Na zaproszenie Papieża Franciszka, przeżywamy pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Główne wydarzenia odbędą się w Namiocie Spotkania na Małym Rynku oraz w Bazylice Mariackiej.

Światowy Dzień Ubogich przeżywany będzie w Krakowie w trzech wymiarach. Pierwszym z nich jest nieustanna modlitwa adoracyjna pod nazwą „Jerycho” w kościele św. Barbary. Wierni będą mogli spotkać się tam na modlitwie od niedzieli 12 listopada do soboty 18 listopada.

W Bazylice Mariackiej odbędą się rekolekcje pod hasłem „Ubogi niech do mnie przyjdzie”. Wygłosi je ks. Mirosław Tosza wraz ze wspólnotą Betlejem. Rekolekcje zainauguruje Msza św. pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego o godz. 18.30 w czwartek 16 listopada. W piątek i w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną odprawione zostaną o godz. 11.00 i 18.30. Z kolei w niedzielę wierni będą mogli posłuchać nauk na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.15, 12.00 i 13.00. Na zakończenie na Małym Rynku uczestnicy spotkają się na wspólnym posiłku.

Na Małym Rynku Namiot Spotkań, w którym uczestnicy – osoby ubogie, organizacje na co dzień ich wspierające, a także wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach, skorzystać z kącika historycznego czy wypić wspólnie kawę. Ze swoją posługą będą tam czekali również kapłani oraz wstawiennicy. W miejscu tym będzie można także uzyskać najważniejsze informacje o pomocy psychologicznej oraz prawnej. Z kolei w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5 potrzebujący będą mogli skorzystać z punktu medycznego i kącika metamorfoz.

Przed kościołem młodzież oazowa kwestuje do puszek na dzieła miłosierdzia w Archidiecezji i naszej parafii.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

Organista i P. Kościelny roznoszą opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek (13 XI)  – ul. Miękińska
Wtorek (14 XI)          – ul. Bandurskiego (bez bloków) i Nowa Wieś
Czwartek (16 XI)       – Rynek
Piątek (17 XI)            –  ul. Bandurskiego – bloki
Sobota (18 XI)           – ul. Krakowska

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (6), Kolejowej, Miękińskiej, Targowej (3), os. Czatkowice i Róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdeczne Bóg zapłać.

W niedzielę, 19 listopada o godz. 19.00 w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Krzeszowicach, Fundacja Na Rzecz Rozwoju Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” – Sanus oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na spektakl teatralny „Brat naszego Boga”. Szczegóły na afiszach.

27 listopada, Straż Honorowa NSPJ organizuje wyjazd do kina na film „Dwie Korony”. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
Środa           – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek      – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
Piątek            – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
Sobota          – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

+ Katarzyna Pióro, zm. 2.11.2017 r.

Ogłoszenia

31 niedziela zwykła (5.11.2017)

Dzisiaj zmianka różańcowa o godz. 17.15, a składka jest na renowację naszej świątyni.

We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego.

W sobotę wypada Uroczystość Odpustowa ku czci patrona naszej parafii – św. Marcina z Tours. (Jest to także Święto Niepodległości). Msze św. – jak w niedzielę, lecz nie będzie już Mszy św. o godz. 12.00. Suma odpustowa o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny.  Celebrować będą Jubilaci: ks. Krzysztof Piechowicz, ks. Leszek Chmieliński i ks. Jan Leśniak. Ze względu na prace przy kościele nie będzie procesji eucharystycznej. Po Mszy św. Stowarzyszenie Ratuj Teczyn i Krakowskie Bractwo Grodzkie organizują Korowód św. Marcina, który rozpocznie się od inscenizacji historycznej przed kościołem, po czym przejdzie na Rynek. Korowód odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krzeszowice i Województwa Małopolskiego.

W przyszłą niedzielę zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity, odbędzie się przed kościołem kwesta na rzecz ubogich.

W listopadzie o godz. 17.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Chłopickiego, Czatkowice, Danka, Grunwaldzkiej (2), Krakowskiej, Miękińskiej, Targowej, Zimnej Wody, Gwoźdźca i Tenczynka. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

W niedzielę (12.11.) o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ofiarodawców i pomagających przy przyjmowaniu pielgrzymek „góralskiej” i „skawińskiej”.

+ Katarzyna Pióro, zm. 2.11.2017 r.

Ogłoszenia

30 niedziela zwykła (29.10.2017)

Dzisiaj wypada uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Parafia św. Marcina organizuje „Orszak Świętych” w celu zaangażowania dzieci w tematykę Wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za świętego i umieją powiedzieć o nim kilka słów. W strojach przychodzą na Mszę Świętą o godz. 11.00 do kościoła św. Marcina skąd po Eucharystii w uroczystych orszakach przejdą na krzeszowicki rynek, gdzie nastąpi prezentacja świętych.

W środę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. Nieszpory żałobne o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 17.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami.

W czwartek wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).
W tym roku na cmentarzu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 lecz o godz. 15.30. Wcześniej, o godz. 15.00 na cmentarzu rozpoczniemy procesję żałobną z wypominkami. Wypada w tym dniu rocznica śmierci ks. prałata Juliana Bożka. Msza św. w jego intencji na cmentarzu o godz. 15.30.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Prosimy składać śmieci w nowej części cmentarza – do kontenera: szkło, plastiki, natomiast kwiaty, trawę i liście obok kontenera. Na niektórych grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. proboszczem. Tym grobom grozi likwidacja, nawet, jeśli ta kartka zostanie usunięta i położona na innym grobie.

Ze względu na sprawny dojazd do cmentarza Burmistrz Gminy Krzeszowice zarządza w dniach od 31.10 do 2.11 jednokierunkowy ruch kołowy od ul. Grunwaldzkiej ulicą Chłopickiego w kierunku cmentarza potem ul. Śmiałka do ul. Parkowej w stronę ul. Grunwaldzkiej. Ruch na ul. Parkowej będzie jednokierunkowy od ul Nowa Wieś i od ul. Śmiałka.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W listopadzie o godz. 17.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie konferencja dla klas VII Szkoły Podstawowej i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W sobotę wypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – imieniny Księdza Karola Szałasa. Polecamy go Bogu w naszych modlitwach, i życzymy obfitych łask Bożych, potrzebnych jemu w życiu kapłańskim i w proboszczowskim posługiwaniu.

Maltańska Służba Medyczna działająca przy naszej parafii składa wielkie podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, którzy wsparli kwestę w ubiegłą niedzielę. Do puszek zebrano łącznie 3.808,65 zł. Wszystkie te środki będą przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie, niezbędnego do sprawnego działania naszej placówki.

W sobotę, 4 listopada czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce parafialnej.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 zmianka tajemnic różańcowych, Składka będzie przeznaczona renowację naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyła ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (3), Grunwaldzkiej (2), Na Wzgórzu, Wierzbowej i Rynku. Serdeczne Bóg zapłać.

+ Katarzyna Pióro, zm. 2.11.2017 r.

Ogłoszenia

29 niedziela zwykła (22.10.2017)

Dzisiaj w nowym kościele odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Sumę odpustową i kazania wygłosi nasz Jubilat ks. Jan Leśniak. Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej kwestują dzisiaj przed naszym kościołem na zakup drogiego sprzętu medycznego służącego do ratowania życia. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. proboszczem. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się wyjątkowo we wtorek 24. października po wieczornej Mszy św.

Grupa Camino zaprasza na VI etap Małopolskiej Drogi św. Jakuba: Sandomierz-Klimontów, w sobotę 28. października. Wyjazd na trasę o godz. 5.00 spod kościoła. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowawcze w Domu Parafialnym.

W najbliższą niedzielę Parafia św. Marcina organizuje  „II Krzeszowicki Orszak Świętych”. Zapraszamy dzieci w strojach świętych na Mszę Św. o godz. 11.00 do kościoła św. Marcina. Po niej przejdziemy na rynek, gdzie nastąpi zaprezentowanie świętych i nagrodzenie przebranych dzieci.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (3), Targowej (2), Grunwaldzkiej,  Kościuszki,  Lipinówka, Wierzbowej i Zagrody. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
Czwartek      – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
Sobota          – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

●●●

26 października (czwartek), od godz. 13.00 do 14.00 odbędzie się na placu przed kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD itp.). Prosimy o pomoc w zbieraniu złomu dzieci, młodzież i członków OSP. Za uzyskane z tego złomu pieniądze pomożemy misjom katolickim w świecie. Przy okazji oczyścimy domy z niepotrzebnego sprzętu. Zbiórką zajmuje się firma Green Office Ecologic, która działa wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie.