+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Ogłoszenia

22 niedziela zwykła (3.09.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W zeszłą niedzielę nasz Zespół Charytatywny zebrał na kweście przed kościołem na poszkodowanych przez wichury kwotę 7860 zł.

W poniedziałek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego. W nowym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 także o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Przez jeden miesiąc będzie pełnił praktykę katechetyczną w naszej parafii kleryk KSD Marek Kulman. Serdecznie go witamy i życzymy owocnego zaangażowania.

W sobotę (9. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 25. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 10. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym we środę po Mszy św. wieczornej.

Dzieci należące do Scholi i Grupy Maryjnej proszone są na spotkanie z Siostrą Opiekunką w sobotę o godz. 10.00.

Grupa Camino zaprasza na IV etap Małopolskiej Drogi św. Jakuba: Sanka-Zator w sobotę, 9. września. Rozpoczęcie o 7.00 w kościele w Sance – po Mszy św. wyjście na trasę. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowawcze w Domu Parafialnym.

W sobotę 30 września 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Krakowskiej 15 odbędzie się zjazd absolwentów  Technikum Przemysłu Drzewnego z okazji 70 rocznicy powstania szkoły. Szczegółowe informacje w gablotce.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Danka, Grunwaldzkiej, Kościuszki i Miękińskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Stelli Mordasewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. nazaretanek z Nowogródka).
Wtorek         – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
Czwartek      – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
Piątek           – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Sobota          – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy i św. Piotra Klawera, prezbitera

+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Ogłoszenia

27.08.2017 r. – 21 niedziela zwykła (27.08.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie  św. Moniki, matki św. Augustyna. Nasz Zespół Charytatywny kwestuje przed kościołem na poszkodowanych przez wichury, które przeszły nad Polską.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy piątek miesiąca.

W piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Animatorzy Trzeźwości z Krzeszowic organizują Drogę Krzyżową w intencji osób uzależnionych od nałogów – 1. września (piątek) w Czernej. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych, Składka będzie przeznaczona renowację naszej świątyni.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 25. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 10. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w pierwszą niedzielę października.

Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w dniach od 15 do 22 października b.r. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek         – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Wtorek         – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Piątek           – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Ogłoszenia

20.08.2017 r. – 20. Niedziela zwykła

Dzisiaj wypada św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W sobotę wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu  odbędzie się 45. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą sobotę o godz. 16.00 w Siedlcu odbędą się Dożynki Gminne. Informacje na plakatach.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2), Grunwaldzkiej (3), Krzywej i Wiednia. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
Wtorek          – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Środa            – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
Czwartek       – święto św. Bartłomieja, apostoła
Piątek            – wspomnienie św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana

***

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. 

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

W przyszłą niedzielę nasz Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na ten cel.

Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, że osoby zainteresowane dotacjami unijnymi na projekty mogą skorzystać z doradztwa w dniu dzisiejszym w Krzeszowicach na Rynku w strefie Funduszy Europejskich.

+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Ogłoszenia

6.08.2017 r. – Święto Przemienienia Pańskiego

Dzisiaj wypada święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 17.00 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka w tym dniu jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Jutro (w poniedziałek) w godz. 13.00 – 14.30 zatrzyma się w naszej parafii kolejna pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu. Będą drugi dzień w drodze. Na plebanii – jak zwykle – ugościmy duchowieństwo i siostry zakonne, przewodników i służbę medyczną. Pielgrzymów będzie ok. 700.

W piątek (11. sierpnia) o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 18. sierpnia – na procesję pogrzebu Matki Bożej i 10. września – na zjazd rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Chłopickiego, Krakowskiej, Targowej i os. Czatkowice Dolne i Górne. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek – św. Dominika, prezbitera
Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Ogłoszenia

17. niedziela zwykła – 30.07.2017 r.

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 12.30 ks. abp. Marek Jędraszewski odprawi uroczystą Mszę św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w pierwszą rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj z tej okazji na Arenie TAURON odbył się koncert.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek, lecz korzystać z niej podczas Mszy św. w ciągu tygodnia.

W piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych, Składka będzie przeznaczona renowację naszej świątyni.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Organizujemy grupę dekanalną w ramach Wspólnoty VI Skawińsko – Czernichowskiej. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2017, tj. w niedzielę, z Kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach, po Mszy św. o godz. 8.30. Planujemy, że nasza grupa dekanalna dołączy do członu 7 sierpnia ok. godz. 12.00 w Krzeszowicach.

Bliższe informacje i zapisy indywidualne od 1 do 5 sierpnia w kancelarii parafialnej w Parafii św. Marcina w Krzeszowicach w godzinach 8.30 – 9.30 oraz 17.00 – 18.00. (tel. 12/282-08-72)

W poniedziałek, 7 sierpnia (w poniedziałek), czyli za tydzień, w godz. 13.00 – 14.30 zatrzyma się w naszej parafii kolejna pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu. Będą drugi dzień w drodze. Na plebanii – jak zwykle – ugościmy duchowieństwo i siostry zakonne, przewodników i służbę medyczną. Pielgrzymów będzie ok. 600.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu ugościli pielgrzymów z gór.

Zmarł Bolesław Strzelichowski, ojciec naszego rodaka ks. Krzysztofa Strzelichowskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00 w naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Krzywej i Rynku. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
Wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a