Ukaż mi Panie swą twarz - Krzeszowicki wieczór chwałay

Ogłoszenia

24 niedziela zwykła (15. 09. 2019 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W Polsce rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?

Rozpoczął się kolejny rok szkolny a wraz z nim nowy rok formacyjny. Przypominamy, że w naszej parafii działają grupy dla dzieci, młodzieży, małżeństw i osób starszych.

Ks. Michał zaprasza serdecznie wszystkich chłopców z klas czwartych i starszych na spotkania kandydatów na ministranta. Będą się one odbywać w salce parafialnej we wtorki o godz. 17:00.

Dziewczynki ze szkoły podstawowej zapraszamy do scholki parafialnej. Próby w każdą niedzielę o godz. 10:00. Schola śpiewa na Mszy św. o godz. 11:00.

Młodzież zachęcamy do zaangażowania w Oazę, która spotyka się co piątek, po Mszy św. wieczornej.

Wszystkich, którzy chcieliby żyć bardziej Słowem Bożym, zapraszamy do spotkań kręgu biblijnego, w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

Wspólnota Obuzki zaprasza również nowych członków zarówno osoby z niepełnosprawnością jak i wolontariuszy – opiekunów. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Łukaszem.

Dla małżonków proponujemy ruch ekip Notre Dame. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

Przy naszej parafii działają również Straże Honorowe NSPJ i NSM, Róże Różańcowej, Parafialny Zespół Charytatywny, Maltańska Służba Medyczna, Wspólnota Matek w modlitwie. Od pewnego czasu działa również zespół muzyczny, który m.in. wczoraj grał podczas wieczornego uwielbienia.

Niech nowy rok formacyjny, który rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w niedziele 6 października, będzie okazją do głębszego zaangażowania w swoją wiarę i we wspólnotę Kościoła.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Ks. Michał zaprasza wszystkich rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, przygotowujących się do I Komunii świętej, na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek, (20. września) o godz. 19:00 w domu katechetycznym przy naszym kościele.

W przyszłą niedzielę, w domu parafialnym, odbędzie się zbiórka krwi. Krew można oddawać w godz. Od 9:00 – 13:00. Chętnych prosimy o zabranie dowodu osobistego.

 Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa
Wtorek            – św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Środa                – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
Czwartek       – św. Januarego, biskupa i męczennika
Piątek               – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
Sobota             – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

***
Zaproszenie na VIII Krzeszowickie miodobranie
Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, które odbędzie się w sobotę oraz w niedzielę 14 i 15 września w godz. Od 8:00 do 17:00 na Rynku w Krzeszowicach.

Ogłoszenie Zarządu Osiedla Czatkowice
Zarząd osiedla Czatkowice informuj, że dnia 19 września br., (czwartek) w Remizie OSP Czatkowice, o godz. 18:30 – w pierwszym terminie, lub o godz. 18:45 – w drugim terminie, odbędzie się osiedlowe zebranie, na którym m.in. będą podejmowane uchwały w sprawie podziału środków finansowych Osiedla na rok 2020.

Zaproszenie na Małopolski Festiwal Smaku
Łukasz Smółka – Wicemarszałek zaprasza na Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się 22 września na Rynku w Krzeszowicach od godz. 13.00. W programie m.in. pokazy i warsztaty gotowania, a także degustacje oraz strefa dla dzieci.

Ukaż mi Panie swą twarz - Krzeszowicki wieczór chwałay

Ogłoszenia

23 niedziela zwykła (08. 09. 2019 r.)

Dzisiaj wypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Kalwarii Zebrzydowskiej – 27. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

W dniach od 14 do 21 września w sanktuarium w Mogile odbędą się uroczystości ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

Msza św. o Boże błogosławieństwo i łaski dla pielgrzymów do Płok, będzie odprawiona 18 grudnia, o godz. 18:00, w kościele św. Jana Pawła II.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża wspólnie będziemy uwielbiać Pana już w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 19. Uwielbienie poprowadzi nasz parafialny zespół.

W tym dniu Kruszynie pod Włocławkiem organizowana jest akcja ewangelizacyjna Polska pod krzyżem. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. w naszym kościele o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej w wieczorze chwały. Będzie to okazja do wyrażenia naszej miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
Wtorek          – wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera
Czwartek       – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
Piątek            – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Sobota          – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

***

Komunikat Policji

               Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych, ostrzegających przed oszustami, Policja nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez osoby starsze swoich oszczędności. Aby się uchronić przed takim działaniem, należy pamiętać by: nie podejmować rozmów telefonicznych z nieznajomymi osobami i nie przekazywać żadnych informacji o sobie; nie ulegać telefonicznej prośbie o natychmiastowej pożyczce; Policja nigdy nie prosi o przekazywanie komuś pieniędzy, przelanie na konto czy też o pozostawienie ich w jakimś miejscu. Jeśli komuś zdarzy się taka sytuacja, należy natychmiast zadzwonić po nr alarmowy 112 i powiadomić Policję.

Zaproszenie na VIII Krzeszowickie miodobranie

               Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, które odbędzie się w sobotę oraz w niedzielę 14 i 15 września w godz. Od 8:00 do 17:00 na Rynku w Krzeszowicach.

Ukaż mi Panie swą twarz - Krzeszowicki wieczór chwałay

Ogłoszenia

22 niedziela zwykła (01. 09. 2019 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Dzisiaj również przeżywamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny polecamy miłosiernemu Bogu oraz prosimy o dar pokoju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W poniedziałek (jutro) o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z LO, a o godz. 9.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. W nowym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły podstawowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, uczącej się w Krzeszowicach i poza Krzeszowicami. Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę świętą o 18.00 oraz spotkanie po Mszy świętej w kościele. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty.

Od jutra w dni powszednie powracamy do odprawiana Mszy św. o godz. 6.30.

W sobotę (7. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 27. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – w niedzielę, 8. września. Wyjazd o godz. 5.30. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Od następnej niedzieli zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00. Będą rozdane książeczki oraz pierwsze naklejki potwierdzające udział we Mszy św.  

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Długiej i Targowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Środa    – wspomnienie bł. Stelli Mordasewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. nazaretanek z Nowogródka)
Sobota   – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika