Ogłoszenia

22 niedziela zwykła (3.09.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W zeszłą niedzielę nasz Zespół Charytatywny zebrał na kweście przed kościołem na poszkodowanych przez wichury kwotę 7860 zł.

W poniedziałek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego. W nowym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 także o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Przez jeden miesiąc będzie pełnił praktykę katechetyczną w naszej parafii kleryk KSD Marek Kulman. Serdecznie go witamy i życzymy owocnego zaangażowania.

W sobotę (9. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 25. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 10. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym we środę po Mszy św. wieczornej.

Dzieci należące do Scholi i Grupy Maryjnej proszone są na spotkanie z Siostrą Opiekunką w sobotę o godz. 10.00.

Grupa Camino zaprasza na IV etap Małopolskiej Drogi św. Jakuba: Sanka-Zator w sobotę, 9. września. Rozpoczęcie o 7.00 w kościele w Sance – po Mszy św. wyjście na trasę. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowawcze w Domu Parafialnym.

W sobotę 30 września 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Krakowskiej 15 odbędzie się zjazd absolwentów  Technikum Przemysłu Drzewnego z okazji 70 rocznicy powstania szkoły. Szczegółowe informacje w gablotce.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Danka, Grunwaldzkiej, Kościuszki i Miękińskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Stelli Mordasewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. nazaretanek z Nowogródka).
Wtorek         – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
Czwartek      – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
Piątek           – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Sobota          – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy i św. Piotra Klawera, prezbitera