Ogłoszenia

26 niedziela zwykła (01.10.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach. Po Mszy św. będzie piknik. Serdecznie zapraszamy. A o godz. 16.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny cykl kursu będzie w lutym, w przyszłym roku. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. Zmianki różańcowej dzisiaj nie będzie, lecz w przyszłą niedzielę, 8 października o godz. 17.00.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Będziemy się modlić w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje i chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej odbędzie się w środę o 17.00, a po nim dzieci wspólnie odmówią różaniec w kościele.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się pierwsza konferencja dla klas VII Szkoły Podstawowej i klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

W sobotę, 7.10. przeżywać będziemy wydarzenie wiary pod nazwą „Różaniec do Granic”, Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę. W kościele tego dnia o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy cztery części różańca. A o godz. 18.00 Msza św. Można się zapisać na wyjazd autobusowy do Kościoła stacjonarnego opodal granicy w Lachowicach. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.30. Powrót wieczorem. Tam będzie najpierw konferencja, Msza św. i przejście na granicę, gdzie odmówimy cztery części różańca. Wyjeżdżający zabiorą z sobą dokument tożsamości, posiłek na cały dzień i dobre obuwie.

W sobotę, 14.10 organizowana jest pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Szczegóły w gablotce.

W niedzielę, 15.10, w domu parafialnym odbędzie się już II akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do tego dzieła miłosierdzia jakim jest oddawanie krwi.

Nasz Parafialny Zespół Charytatywny w ubiegłą niedzielę zebrał na kweście przed kościołami na dzieła miłosierdzia w naszej parafii 4431 zł.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2), Jesionowej, Miękińskiej, Reymonta, Targowej i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek   – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Środa              – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Czwartek        – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
Piątek              – wspomnienie św. Brunona, prezbitera
Sobota             – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej