Ogłoszenia

27 niedziela zwykła (8.10.2017)

Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2000 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem młodzież kwestuje na ten cel. Zmianka różańcowa w o godz. 17.15, a potem nabożeństwo różańcowe.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z III-ich klas gimnazjalnych, przygotowującej się do Bierzmowania, uczącej się w Krzeszowicach i poza Krzeszowicami. Młodzież zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00 w kościele.

W piątek o godz. 1830 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W piątek, 13. października w kościele św. Jana Pawła II odbędzie Nabożeństwo Fatimskie.

21. października wypada Dzień Modlitw o Trzeźwość Rodzin. Z tej okazji Gmina Krzeszowice organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Chłopickiego, Targowej i Miękińskiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek     – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Wtorek         – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
Czwartek      – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera
Piątek           – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
Sobota          – św. Kaliksta I, papieża i męczennika, i św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy

***

Wkrótce pierwszą rocznicę działalności będzie obchodzić działająca przy parafii św. Marcina Maltańska Służba Medyczna, która jest filią Oddziału Katowice. Z tej racji już teraz zapraszamy na różaniec prowadzony przez maltańczyków we wtorek 17 października o 17.30, a wszystkich chętnych i sympatyków na spotkania – w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Bliższe informacje na facebooku i stronie parafialnej.

W niedzielę, 15.10, w domu parafialnym odbędzie się już II akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do tego dzieła miłosierdzia jakim jest oddawanie krwi.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 prosili nas o odczytanie komunikatu:

Szkoła Podstawowa Nr 1 została zgłoszona do konkursu organizowanego przez empik, w którym nagrodą jest zaopatrzenie biblioteki w 1000 książek. Aby wygrać trzeba zdobyć jak najwięcej głosów w głosowaniu internetowym na stronie: www.empik.com/biblioteki. Bardzo prosimy o wsparcie akcji poprzez codzienne głosowanie do 22 października.