Ogłoszenia parafialne

33 niedziela zwykła (18.11.2018)

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity, przed kościołem nasz Zespół Charytatywny kwestuje na rzecz ubogich.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego.

Serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w sobotę, 1 grudnia w godz. 19.00-20.30 w naszym kościele parafialnym. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy śpiewem, słuchania Słowa Bożego oraz pojednania z Bogiem z sakramencie pokuty. Na koniec indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie poprowadzi zespół Matula z Krakowa. Informacje na plakatach przed kościołem.  

Parafia nasza organizuje w dniach 8 – 18 czerwca 2019 r. 11. dniową pielgrzymkę na Bałkany: Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Macedonii i Serbii. Po drodze nawiedzimy następujące miejsca: Marija Bistrica – Medjugorje – Dubrownik – Budva – Kotor – Svety Stefan – Cetinje – Szkoder – Kruje – Durres – Tirana – Ohryda – SkopjeMonastyr Zica – Belgrad. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni i cmentarza złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (4), Bukowej, Miękińskiej, Rynku, Róża Niepokalanego Poczęcia NMP i Tenczynka. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Wtorek         – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
Środa           – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Czwartek      – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Piątek           – św. Klemensa I, papieża i męczennika
Sobota          – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy