Ogłoszenia parafialne

2 niedziela zwykła (20.01.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczenników. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za śp. Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska, zamówiona przez Burmistrza, Radę Gminy Krzeszowice i społeczność Krzeszowic.

Parafia nasza jest zaproszona na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i procesję światła – we wtorek, 22 stycznia o godz. 17.00 do Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd indywidualnie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w naszym kościele nasz Parafialny Chór „Akord” da koncert kolęd. Wśród solistów p. Lucyna Ordon Klimczak. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na nasz kościół, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJPII.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej Aptecznej (3), Grunwaldzkiej, Targowej (4) i os. Ćmany. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Wtorek – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
Czwartek    – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek         – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
Sobota        – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

●●

Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach przeprowadzi akcję poboru krwi – 24 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach (dawne Gimnazjum) przy ulicy Długiej 22 w godzinach od 9.00 do 11.00. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie dowodu osobistego