Ogłoszenia parafialne

3 niedziela zwykła (27.01.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Anieli Medici, dziewicy. Po Mszy św. wieczornej w naszym kościele nasz Parafialny Chór „Akord” da koncert kolęd. Wśród solistów – Lucyna Ordon Klimczak. Serdecznie zapraszamy.

Od poniedziałku wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 6.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W sobotę wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice z okapnikami, by nie rozlewać wosku.

W przyszłą niedzielę, w Domu Parafialnym, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu na renowację naszego kościoła.

Oaza zaprasza do wspólnej modlitwy śpiewem podczas Akatystu ku czci NMP. Jest to nabożeństwo wywodzące się z tradycji prawosławnej. W ten sposób uczcimy święto Ofiarowania Pańskiego. Nabożeństwo odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 lutego o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy. Zabierzmy na to nabożeństwo świece z okapnikami.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Reymonta. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
Czwartek   – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana