Ogłoszenia parafialne

4 niedziela zwykła (3.02.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Składka jest na renowację naszego kościoła. W domu parafialnym, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a 17.15. Oaza zaprasza do wspólnej modlitwy śpiewem podczas Akatystu ku czci NMP. Jest to nabożeństwo wywodzące się z tradycji prawosławnej. Zabierzmy na to nabożeństwo świece z okapnikami. Serdecznie zapraszamy.

W środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie poświąteczne i formacyjne zapraszamy do domu parafialnego członków Straży Honorowej NSPJ i zainteresowanych duchowością Serca Bożego.

W najbliższą sobotę, 9. lutego, przed Ogólnoświatowym Dniem Chorych, w naszej świątyni o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. dla ludzi chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy chorych na herbatę do domu parafialnego. Prosimy umożliwić chorym i osobom w podeszłym wieku przybycie do kościoła.

W poniedziałek 11. lutego organizujemy dla ludzi chorych i w podeszłym wieku pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd autobusem sprzed kościoła o godz. 10.00. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Czycza, Leśnej (3) i Nawojowej Góry.
Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek     – wypada wspomnienie św. Agaty
Środa       – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
Czwartek    – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy