Ogłoszenia parafialne

8 niedziela zwykła (3.03.2019)

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek i wtorek – od godz. 8.00 do 18.00. Jutro i pojutrze, od godz. 15.00 do 17.00 adorację prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 – zmianka różańcowa. Składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

Jutro wypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 16.00, 17.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16.06).

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), 16.30 (dla dzieci) i 17.15 (dla młodzieży i dorosłych), oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Robert Michałek.

Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza we środy Wielkiego Postu na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.20.

W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Charytatywny będzie przed kościołem kwestował na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej zebrał na kweście przed naszym kościołem na zapomogi dla najuboższych 4484,50 zł. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w Zespole i naszym Parafianom za ofiarność.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach informuje, że od dnia 1. do 15. marca b.r. trwają zapisy do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2019/2020 dzieci zameldowanych w obwodzie szkoły.  Zapisy są dokonywane w sekretariacie szkoły przy ul. Szkolnej 7.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.sp2krzeszowice.eu.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty
Piątek – wspomnienie św. Jana Bożego
Sobota – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy

_ _ _

8. marca organizowane są badania densytometryczne na osteoporozę kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej, w Przychodni, ul. Legionów Polskich 30. Szczegóły na afiszu w gablotce parafialnej.