Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019)

Dzisiaj nasz Parafialny Zespół Charytatywny kwestuje przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Potraktujmy tę kwestę, jako jałmużnę postną. Ofiarę tę składamy, żeby wynagrodzić Panu Bogu za grzechy obżarstwa i pijaństwa oraz nieprzestrzeganie postów piątkowych. Jałmużnę postną można też składać do skarbonki pod chórem i przy bocznych ołtarzach. Przypominamy, że nasz Zespół Charytatywny pełni dyżur w każdą środę w domu parafialnym, od godz. 16.00 do 17.30. Można w tym czasie przynosić środki czystości i odzież czystą, w dobrym stanie, a potrzebujący mogą zgłaszać jej swoje potrzeby.  

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum św. Jana Pawła II Nie lękajcie się.

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas zbawienia i łaski. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Robert Michałek. Zachęcamy ponadto do zachowania w Wielkim Poście abstynencji od alkoholu i wszelkich używek.

Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza we środy Wielkiego Postu na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków Cechu Rzemiosł Różnych i ich rodzin.

Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać przed kościołem kartki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

Katolickie Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach, ul. Nowa Wieś 59, ogłasza nabór do Przedszkola na rok 2019/20

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Miękińskiej i Targowej i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.