Ogłoszenia parafialne

2 niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019)

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Patryka, biskupa. Oaza rozprowadza kartki świąteczne, z czego dochód jest przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

We wtorek wypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.

Ks. Michał zaprasza wszystkich chłopców od klasy trzeciej wzwyż na zbiórki kandydatów na ministranta. Odbywać się one będą w soboty o godz. 11.00 w domu parafialnym.

Organizowany jest wspólny wyjazd na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach w dn. 30 marca (sobota). Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 17.00. Powrót ok. 21.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. 

Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza w środy Wielkiego Postu na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.00.

W ubiegłą niedzielę nasz parafialny zespół zebrał przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii 3443 zł. Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za ofiarność.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Armii Krajowej, Długiej, Krakowa, Tenczynka i Cech Rzemiosł Różnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła

  • ●●

W przyszłą niedzielę w godz. 9.00-13.00 w naszym domu parafialnym odbędzie się zbiórka krwi. Chętnych prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Przedszkole i Żłobek „Jeżykowo” w Czatkowicach (Stary Eden) ogłasza całoroczną rekrutację dzieci od pierwszego roku życia (tel. 693-105-726).

Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd 23. marca do Oświęcimia-Brzezinki na Drogę Krzyżową dla osób uzależnionych i ich rodzin. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem.

Policja poprosiła nas o przekazanie następującej informacji:

Na terenie powiatu krakowskiego wzrasta liczba oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Ich ofiarami najczęściej padają osoby starsze i samotne. Policja przestrzega przed ludźmi wykorzystującymi dobroduszność i łatwowierność, szczególnie osób starszych.

Mechanizm działania przestępców jest prosty i odbywa się według podobnego scenariusza: oszust dzwoniący do osoby – najczęściej starszej i samotnej – podaje się za członka jej rodziny lub policjanta. Podczas rozmowy telefonicznej zdobywa zaufanie starszych osób i wykorzystując ich łatwowierność, nakłania do udzielenia pożyczki na pilne wydatki lub przekazania pieniędzy w celu uniknięcia konsekwencji prawnych przez kogoś bliskiego z rodziny, wynikających np. ze spowodowania wypadku drogowego. Coraz częściej osoby podające się za policjanta informują telefonicznie, że zgromadzone na koncie pieniądze mogą być zagrożone i należy je niezwłocznie wypłacić i przekazać policji w celu zabezpieczenia przed ich rzekomą utratą. Po uzyskaniu obietnicy przekazania pieniędzy dzwoniący informuje, że po odbiór pieniędzy zgłosi się znajomy lub kurier. Osoby wręczają pieniądze pośrednikowi, a zaraz potem ślad po pieniądzach i oszustach się urywa.

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu próbowano oszukać w ten sposób już kilkanaście osób, część z nich padła ofiarami oszustów, przez co stracili oszczędności życia.

Policja nigdy nie prosi o zaangażowanie własnych pieniędzy w działania policyjne, a tym bardziej przekazanie ich poprzez pośrednika np. w celu uniknięcia konsekwencji prawnych za popełnienie przestępstwa przez kogoś z rodziny, czy też utraty z konta bankowego. W przypadku, gdy ktoś podaje się za członka Waszej rodziny, upewnijcie się czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje, a jeśli nie macie całkowitej pewności, kto do Was dzwoni, nie podejmujcie rozmowy i nie przekazujcie żadnych informacji o sobie!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, należy niezwłocznie powiadomić POLICJĘ na numer alarmowy 112.

Bliższe informacje w gablotce parafialnej.