Ogłoszenia parafialne

3 niedziela Wielkiego Postu (24.03.2019)

Przed kościołem Oaza rozprowadza kartki świąteczne.

Zapraszamy do kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbywa się dzisiaj w domu parafialnym, w godzinach 9.00 – 13.00.

Jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek, o godz. 18.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego.

29. marca (piątek) będzie w naszej diecezji dniem szczególnego kontemplowania Bożego miłosierdzia. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo pokutne, a potem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie możliwość spowiedzi św. Wieczór Bożego miłosierdzia zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał baranki wielkanocne po 6 zł. Można dorzucić ofiarę na dzieła miłosierdzia w parafii.

Ks. Michał zaprasza wszystkich chłopców od klasy trzeciej wzwyż na zbiórki kandydatów na ministranta. Odbywać się one będą w soboty o godz. 11.00 w domu parafialnym.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

Organizowany jest wspólny wyjazd na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach w dn. 30 marca (sobota). Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 17.00. Powrót ok. 21.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. 

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej i z Austrii. Serdeczne Bóg zapłać.

Fundacja Pro Artem i Przeor Karmelitów Bosych zapraszają na VIA SACRA POLONIAE, pokaz prapremierowy filmu w reż. Stefana Szlachtycza z muzyką Janusza Blecharza, 6 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma w Czernej. Szczegóły w gablotce parafialnej.