Ogłoszenia parafialne

5 niedziela Wielkiego Postu (7.04.2019)

Dzisiaj o godz. 16.30 zmianka różańcowa. Składka jest na renowację kościoła. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne i baranki wielkanocne.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy z kościoła św. Marcina ulicą Parkową, Apteczną, Szkolną i Żbicką do nowego kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym.

Wzorem ubiegłego roku, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, podczas której rozważamy mękę Pana Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu, trudzie pokonywania swoich słabości, by ostatecznie osiągnąć cel jakim jest indywidualne spotkanie z Żywym Bogiem. EDK rozpocznie się 12 kwietnia 2019 r. w kościoła św. Marcina Mszą świętą o godz. 19.30. Uczestnicy będą wędrować w okolicach Krzeszowic lub dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły dotyczące tras i rejestracji – na plakatach i stronie internetowej EDK.

Ks. Łukasz i ks. Michał zapraszają dzieci od klasy trzeciej wzwyż na wakacyjny wyjazd z Panem Bogiem. Rekolekcje odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Dursztynie w dniach 19–24 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, kancelarii oraz bezpośrednio u organizatorów.

W przyszłą niedzielę – Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę na krzeszowickim Rynku, o godz. 12.15. Zachęcamy dzieci do przygotowania palm. Następna Msza św. w tym dniu o godz. 12.15.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w sobotę o godz. 18.00 i trwać będą do wtorku Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Maciej Ostrowski. Zapamiętajmy następujące szczegóły programu rekolekcji.

— W najbliższą sobotę o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – osobom chorym i w podeszłym wieku. Od godz. 9.00 będzie możliwość dla nich spowiedzi. Od godz. 10.30 w sobotę będziemy spowiadać w domach chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy te osoby zgłaszać do piątku w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej. A o godz. 14.00 w tym dniu odprawimy Mszę św. dla chorych na Gwoźdźcu. Prosimy krewnych i sąsiadów o doprowadzenie chorych na Mszę św.

Nauki ogólne w dni powszednie (od poniedziałku do wtorku) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn ojców i wdowców, w niedzielę o godz. 18.30.

— Nauka stanowa dla kobiet – w tym matek i wdów, w poniedziałek o godz. 9.00 i 19.00.

— Nauka dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w niedzielę godz. 9.00, w poniedziałek o godz. 20.00 i we wtorek o godz. 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Kościuszki i Targowej. – Serdeczne Bóg zapłać.