Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Wielkanocna (5.05.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. O godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych, o 17.00 zmianka różańcowa, o 18.00 Msza św. dla Maturzystów, a składka jest przeznaczona na renowację naszego kościoła.

Księża Misjonarze z Nowej Wsi w Krzeszowicach zapraszają dzisiaj na sumę odpustową o godz. 12.00 ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, którą odprawi ks. Jacek Lasoń, z okazji 25-lecia kapłaństwa. Po Mszy św. piknik rodzinny: zabawy  dla dzieci, kącik grillowy.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 16.00. Po niej dzieci zostają na majówce.

W środę wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Do udziału serdecznie nas zaprasza ks. abp Marek Jędraszewski.

W czwartek 9.05 po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym

W piątek (10 maja), w święto patronalne Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach im. H. Sienkiewicza, o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników tej szkoły. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców.

W sobotę o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. Wszystkie dzieci przychodzą na nabożeństwo pokutne o godz. 16.00.

W niedzielę o godz. 11.00 uroczystość pierwszej Komunii świętej. Kolejna Msza św. ok. godz. 12.15. Niezainteresowanych prosimy wybrać się do kościoła na Mszę św. w innych godzinach.

W przyszłą niedzielę, na zakończenie XI Tygodnia Biblijnego i w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, będziemy wspólnie czytać Ewangelię św. Jana w naszym kościele – rozpoczęcie o godz. 17.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

W dniach 26-27 czerwca br. (środa-czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia. W programie wizyta w siedzibie Radia Maryja i Telewizji Trwam, zwiedzanie całego kompleksu oraz toruńskich zabytków. Cena nie przekroczy 200 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.

Grupa niepełnosprawnych „Obuzki”, zebrała w ubiegłą niedzielę przed kościołami na wyjazd wakacyjny 4166 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej, Stopki, Szwedzkiej, Targowej (3), Lipinówki (2) i Krakowa. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba