Ogłoszenia parafialne

4 niedziela Wielkanocna (12.05.2019)

Dzisiaj o godz. 8.30 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. W naszym kościele o godz. 11.00 uroczystość pierwszej Komunii świętej. Kolejna Msza św. ok. godz. 12.15. Niezainteresowanych prosimy wybrać się na Mszę św. w innych godzinach.

 Dzisiaj, na zakończenie XI Tygodnia Biblijnego i w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, będziemy wspólnie czytać Ewangelię św. Jana w naszym kościele – rozpoczęcie o godz. 17.00.

Nabożeństwo majowe – codziennie o 17.30.

W poniedziałek nabożeństwo fatimskie w kościele św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 17.15.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. W tym dniu swoje imieniny ku czci św. Andrzeja Boboli obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz Dziekan. Z tej okazji życzymy Mu wszelkiego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Najświętszej i wielu łask w codziennej pracy duszpasterskiej dla nas i dla parafialnego otoczenia! Pamiętajmy o Księdzu Proboszczu w swoich modlitwach.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W dniach 26-27 czerwca br. (środa-czwartek) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Torunia. W programie wizyta w siedzibie Radia Maryja i Telewizji Trwam, zwiedzanie całego kompleksu oraz toruńskich zabytków. Cena nie przekroczy 200 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.

1 czerwca Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd do Częstochowy. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej, Grunwaldzkiej (2), Reymonta, rodzice dzieci pierwszokomunijnych i członkowie PSL-u. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
Wtorek         – święto św. Macieja Apostoła
Środa           – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
Czwartek      – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona  Polski
Sobota          – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera i św. Jana I, papieża i męczennika

  • ●●

W przyszłą niedzielę, 19 maja, w godz. 10.00 – 12.00 w domu parafialnym odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Zespół ten zaprasza chętnych do włączenia się w działalność charytatywną.

Dzisiaj, 12 maja odbywają się wybory sołtysów i przewodniczących zarządów  osiedli. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 8.00 do 16.00.