Ogłoszenia parafialne

6 niedziela Wielkanocy (26.05.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Zespół Pomocy Międzyludzkiej kwestuje przed kościołem na półkolonię dla dzieci z najuboższych rodzin.

Nabożeństwo majowe – codziennie o 17.30.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek o godz. 17.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie nabożeństw majowych. Prosimy do niesienia feretronów i baldachimu.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Od soboty nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych, a o 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej i Targowej. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa
Środa           – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Czwartek      – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
Piątek           – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Sobota          – wspomnienie św. Justyna, męczennika

 

Zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego, członków Straży Honorowej i osoby zainteresowane na 24. Ogólnopolską pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Częstochowy w sobotę 15 czerwca (wyjazd o 7.30). Przypominamy też o pielgrzymce autokarowej do Torunia, do siedziby Radia Maryja i Telewizji Trwam, w dniach 26-27 czerwca br. Informacje o tych wydarzeniach w gablotce.

Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia o podjęciu przez Radę Miejską dwóch uchwał w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Wnioski można składać do 12 czerwca 2019 r.