Ogłoszenia parafialne

7 niedziela wielkanocna (2.06.2019)

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

Dzisiaj o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych, a o 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

Wyjątkowo w sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia, który przeżywać będziemy jako czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na wspólną modlitwę zapraszamy do naszego kościoła w sobotę, 8 czerwca, o godz. 19.00.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z Armii Krajowej i Grunwaldzkiej i z Krakowa. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłą niedzielę Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej zebrał na kweście przed naszymi kościołami na półkolonię dla dzieci z ubogich rodzin 5188 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym.

W przyszłą niedzielę Fundacja im. Brata Alberta z Radwanowic urządzi przed naszym kościołem kiermasz. Akcję nazwali: „Ciacho dla Smyzia”, którą kierują do wszystkich, chcących pomóc w prowadzeniu zajęć terapeutycznych i uspołeczniających (m.in. wycieczki i wyjazdy) dla podopiecznych.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Środa            – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Czwartek      – wspomnienie św. Norberta, biskupa
Piątek           – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników
Sobota          – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

  • ●●

Dzisiaj przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Długa), Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” we współpracy z Radą Rodziców szkoły, Osiedlem Jurajskim i Oazą z Parafii św. Marcina, organizuje Dzień Dziecka w godz. od 11.00 do 18.00.

W sobotę, 8 czerwca na Placu Targowym w Krzeszowicach odbędzie się II Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC i zbiórka na rzecz osób niepełnosprawnych (Grupy SUPPORTO). W programie „Miasteczko dla Dzieci” z animacjami, konkursami i dmuchanymi zamkami.