Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (9.06.2019)

W poniedziałek jest Święto Matki Kościoła. W tym dniu w naszej świątyni odprawimy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 17.00, 18.00. O godz. 17.00 Msza św. w intencji żywych i umarłych członków PSL-u. Po tej Mszy św. – nabożeństwo do Serca PJ. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. Kancelaria w tym dniu nieczynna.

W piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych. Także w piątek o 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

W niedzielę, 16. czerwca odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Krakowa. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej (2), Krzywej, Targowej i członkowie PSL-u. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek   – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
Środa      – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera  i Towarzyszy
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek     – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

  • ●●

Przypominamy o pielgrzymce do Torunia w dniach 26-27 czerwca – są jeszcze wolne miejsca.

Powiat Krakowski organizuje bezpłatne badania mammograficzne w Krzeszowicach, ul. Floriana 3, dla kobiet w wieku od 50-69 lat, od 28 – 29 czerwca. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.