Ogłoszenia – 14.07.2019 r.

15 niedziela zwykła (14.07.2019)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera i zakonnika, patrona pielęgniarek i pielęgniarzy.

Ks. Michał Curzydło kończy pełnić zastępstwo za ks. Michała Tucznio. Dziękujemy mu za posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa w kapłaństwie.

We wtorek wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – uroczystość odpustowa w klasztorze w Czernej o godz. 11°°.

W czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nasza parafia organizuje 8. dniową pielgrzymkę do Fatimy w dniach 20-27.04.2020 r. Na trasie pielgrzymki: Lizbona – Ajustrel – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Santarem – Obidos – Braga – Santiago de Compostela – Rejs w Porto – Coimbra – Mafra – Cabo de Roca – Cascais. Ze względu na konieczność zarezerwowania miejsc w samolocie, prosimy, by chętni zgłosili się do końca lipca u ks. Szczotki. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Kościuszki i Źródlanej. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Sobota – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

●●●

18. lipca (czwartek) będzie zbiórka złomu elektronicznego przed naszym kościołem, z którego dochód jest przeznaczony na cele misji katolickich. Zakończenie zbiórki i wywóz złomu o godz. 14.00.