Ogłoszenia parafialne

16 niedziela zwykła (21.07.2019)

 

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Apolinarego, biskupa i męczennika.

W czwartek wypada święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa. Po Mszy św. wieczornej będzie uroczyste poświęcenie pojazdów samochodowych, motocykli i rowerów. Samochody stawiamy wokół kościoła i na parkingu. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy.

W sobotę, 27 lipca ok. godz. 11.30, w naszej parafii zatrzyma się na chwilę odpoczynku i posiłek Pielgrzymka Góralska. Przybędzie grupa licząca ok. 1000 osób. Jeśli ktoś chciałby ugościć pielgrzymów, to proszę przynieść posiłek przed kościół, lub zaprosić ich na poczęstunek do domu. Na plebanii ugościmy duchowieństwo, siostry zakonne, organizatorów i służbę medyczną. Wierzymy, że w ten sposób będziemy uczestniczyć w owocach duchowych pielgrzymów zdążających do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Kolejna grupa pielgrzymkowa (ok. 600 pielgrzymów) przybędzie ze Skawiny we środę 7. sierpnia w godz. 13.00 – 14.30.

Zapisy indywidualne na pielgrzymkę krakowską odbywają się w Krakowie i Skawinie. W parafii zapisów nie organizujemy.

Nasza parafia organizuje 8. dniową pielgrzymkę do Fatimy w dniach 20-27.04.2020r. Na trasie pielgrzymki: Lizbona – Ajustrel – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Santarem – Obidos – Braga – Santiago de Compostela – Rejs w Porto – Coimbra – Mafra – Cabo de Roca – Cascais. Ze względu na konieczność zarezerwowania miejsc w samolocie prosimy o zgłaszanie się chętnych do końca lipca u ks. Szczotki. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W sobotę 27. lipca o godz. 20.00 w ogrodach domu rekolekcyjnego Sióstr Duszy Chrystusowej w Siedlcu odbędzie się koncert w ramach „Siedleckie Wieczory ze św. Janem Pawłem II”. Podczas Koncertu zabrzmią m.in. słowa św. Jana Pawła II o miłości, utwory instrumentalne, oraz autorskie wersje przebojów takich wykonawców jak: ABBA, Frank Sinatra, Garou, Barbra Streisand, Celine Dion. Koncert poprzedzi degustacja specjałów przygotowanych przez Partnerów Wydarzenia. Szczegóły w gablotce parafialnej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – święto św. Marii Magdaleny
Wtorek         – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Środa            – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Piątek           – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Ogłoszenie Marszałka Województwa Małopolskiego:

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu plenerowym pod nazwą Mobilny Punkty Informacyjny Funduszy Europejskich, który odbędzie się w niedzielę 28 lipca na rynku w Krzeszowicach. Od godziny 9.00 do 17.00 specjaliści ds. funduszy europejskich udzielą bezpłatnych porad – jak skorzystać z dotacji unijnych. Dla dzieci i młodzieży zabawy i warsztaty plastyczne oraz ekologiczne.

Do Krzeszowic zapraszają:

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

oraz Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego