Ogłoszenia parafialne

17 niedziela zwykła (28.07.2019)

Dzisiaj, 28 lipca, wypada rocznica śmierci ks. Ładysława Orzechowskiego, proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji była odprawiona w ubiegłą niedzielę.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek, lecz korzystać z niej podczas Mszy św. w ciągu tygodnia.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowychSkładka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj ugościli pielgrzymów z gór. Dziękujemy Paniom i Panom w przygotowaniu i wydawaniu posiłku w domu parafialnym. Także właścicielom sklepów i cukierni i innym osobom za ofiarowane produkty żywnościowe, lody i owoce. Dziękuję także Paniom na plebanii. Zapewne Pan Bóg i Matka Boża wynagrodzi wspaniałomyślność i hojność naszych parafian.

Bóg zapłać gminie Krzeszowice za dofinansowanie wyjazdu 40 osób z Oazy na Mazury. 

Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 16. sierpnia – na procesję pogrzebu Matki Bożej. Szczegóły gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Grunwaldzkiej i Kościuszki. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marty

Wtorek          – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

Środa           – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Czwartek      – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

●●●

Ogłoszenie Marszałka Małopolski:

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu plenerowym pod nazwą Mobilny Punkty Informacyjny Funduszy Europejskich, który odbywa się dzisiaj na rynku w Krzeszowicach. Od godziny 9.00 do 17.00 specjaliści ds. funduszy europejskich udzielą bezpłatnych porad – jak skorzystać z dotacji unijnych. Dla dzieci i młodzieży zabawy i warsztaty plastyczne oraz ekologiczne.

zapraszają:

Witold Kozłowski – Marszałek Małopolski

oraz Łukasz Smółka – Wicemarszałek Małopolski