Ogłoszenia parafialne

21 niedziela zwykła (25.08.2019)

Dzisiaj o godz. 12.00 w naszym kościele Msza św. Dożynek Gminnych. Informacje na plakatach. Na Mszy św. o godz.18.00 pożegnamy naszego Wikariusza ks. mgr Piotra Wróbla. Podejmuje pracę duszpasterską w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mistrzejowicach. Życzymy mu obfitości Bożej łaski na nowym etapie służby kapłańskiej.

Jutro, (poniedziałek), wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00.  Zapraszamy do udziału.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Animatorzy Trzeźwości z Krzeszowic organizują Mszę św. i Drogę Krzyżową w intencji osób uzależnionych od nałogów – w piątek, 6. września w Czernej o godz. 17.00.

W sobotę odbędzie się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona renowację naszej świątyni.

W sobotę (7. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 27. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 8. września. Wyjazd o godz.5.30. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Krzywej, Reymonta i z Krakowa. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – wspomnienie  św. Moniki, matki św. Augustyna
Środa            – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek      – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela