Ogłoszenia

23 niedziela zwykła (08. 09. 2019 r.)

Dzisiaj wypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Kalwarii Zebrzydowskiej – 27. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

W dniach od 14 do 21 września w sanktuarium w Mogile odbędą się uroczystości ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

Msza św. o Boże błogosławieństwo i łaski dla pielgrzymów do Płok, będzie odprawiona 18 grudnia, o godz. 18:00, w kościele św. Jana Pawła II.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża wspólnie będziemy uwielbiać Pana już w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 19. Uwielbienie poprowadzi nasz parafialny zespół.

W tym dniu Kruszynie pod Włocławkiem organizowana jest akcja ewangelizacyjna Polska pod krzyżem. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. w naszym kościele o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej w wieczorze chwały. Będzie to okazja do wyrażenia naszej miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
Wtorek          – wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera
Czwartek       – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
Piątek            – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Sobota          – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

***

Komunikat Policji

               Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych, ostrzegających przed oszustami, Policja nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez osoby starsze swoich oszczędności. Aby się uchronić przed takim działaniem, należy pamiętać by: nie podejmować rozmów telefonicznych z nieznajomymi osobami i nie przekazywać żadnych informacji o sobie; nie ulegać telefonicznej prośbie o natychmiastowej pożyczce; Policja nigdy nie prosi o przekazywanie komuś pieniędzy, przelanie na konto czy też o pozostawienie ich w jakimś miejscu. Jeśli komuś zdarzy się taka sytuacja, należy natychmiast zadzwonić po nr alarmowy 112 i powiadomić Policję.

Zaproszenie na VIII Krzeszowickie miodobranie

               Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, które odbędzie się w sobotę oraz w niedzielę 14 i 15 września w godz. Od 8:00 do 17:00 na Rynku w Krzeszowicach.