Ogłoszenia duszpasterskie

27 niedziela zwykła (06. 10. 2019 r.)

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brunona, prezbitera. O godz. 12.00 Msza św. chrzcielna, a o 16.00 w domu parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny będzie w lutym w przyszłym roku. O godz. 17.15 będzie zmianka różańcowa, a o 17.30 nabożeństwo różańcowe z procesją wokół kościoła. Prosimy do niesienia baldachimu. Składka jest na renowację naszej świątyni.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30

Nasz Parafialny Zespół Charytatywny w ubiegłą niedzielę zebrał na kweście przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii 2362 zł.

W przyszłą niedzielę wypada 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W całym kraju kwestować się będzie na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2000 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem młodzież będzie kwestować na ten cel.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej, Kościuszki, Lipinówki i Żbickiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w Parafii Św. Jana Pawła II nabożeństwo fatimskie.

Parafia Św. Jana Pawła II organizuje jednodniową pielgrzymkę do św. Karola Boromeusza w Niepołomicach i bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie i Wale Rudy w sobotę 26.10.2019r. Szczegóły w gablotce. Kontakt z Henrykiem Rozmusem w zakrystii w nowym kościele.

W przyszłą sobotę organizowany jest wyjazd „Margaretek” do Łagiewnik. Szczegóły w gablotce parafialnej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Środa – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Czwartek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
Piątek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
Sobota – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

●●●

Informacja Burmistrza Gminy Krzeszowice

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk informuje, iż siedziba Obwodowych Komisji Wyborczych Nr 1 oraz Nr 2 w Krzeszowicach (Osiedle Parkowe) została przeniesiona z budynku Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4 do budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krzeszowicach, ul. Szkolna 7.