Ogłoszenia duszpasterskie

29 niedziela zwykła (20. 10. 2019 r.)

Dzisiaj wypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. We wtorek wypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Ale już dzisiaj w nowym kościele jest odpust parafialny ku Jego czci. Suma odpustowa o godz. 11.30.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały. Wspólnie będziemy uwielbiać Pana już w najbliższą sobotę, 26 października o godz. 19.00. Za wzór modlitwy weźmiemy Maryję. Dlatego też towarzyszyć nam będzie jej podobizna w postaci monstrancji fatimskiej. Uwielbienie poprowadzi nasz parafialny zespół. 

W przyszłą niedzielę Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed kościołem na zapomogi dla ubogich z naszej parafii.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od wielu lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. proboszczem w kancelarii (najlepiej we wtorki). Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej i Zagrody. Serdeczne Bóg zapłać.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 4525 zł i 100 Korun Českich. Ofiarodawcom i młodzieży kwestującej serdecznie dziękujemy.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Środa – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera i św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Sobota – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy