Ogłoszenia duszpasterskie

30 niedziela zwykła (27. 10. 2019 r.)

Dzisiaj wypada uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Przed kościołem Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej kwestuje na zapomogi dla ubogich z naszej parafii.

W czwartek możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. Nieszpory żałobne o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 17.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami. Jest to pierwszy piątek. Zatem spowiedź podczas Mszy św. i od godz. 17.00 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)Na  cmentarzu przy krzyżu Msza św. o godz. 15.30. Wcześniej, o godz. 15.00 na cmentarzu rozpoczniemy procesję żałobną z wypominkami. Wypada w tym dniu rocznica śmierci ks. prałata Juliana Bożka. Msza św. w jego intencji na cmentarzu o godz. 15.30.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy groby na cmentarzu.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W listopadzie o godz. 17.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyła ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej (2), Chłopickiego, Grunwaldzkiej (2), Jesionowej, Kościuszki, Szkolnej, Targowej (4) i Rynku. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza