Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII niedziela zwykła (10.11.2019 r.)


Dzisiaj przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dzisiaj Ks. Abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. o godz. 12.00 i dokona poświęcenia kościoła po renowacji, i wmuruje przy wejściu do kościoła kamień z Golgoty z Jerozolimy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Jutro Uroczystość Odpustowa ku czci patrona naszej parafii – św. Marcina z Tours. Jest to także Święto Niepodległości. Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie. Suma odpustowa o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny.  Kazania wygłosi ks. Jacek Lasoń, misjonarz, obchodzący w tym roku 25-lecie kapłaństwa. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna.

Po Mszy św. w intencji Ojczyzny w zapraszamy mieszkańców Krzeszowic na koncert patriotyczny do kościoła św. Marcina o godzinie 12.00. Będziemy śpiewać z chórem „Allegria”, prowadzonym przez Annę Gertner w Centrum Kultury i Sportu. Najpierw usłyszymy kilka mniej znanych pieśni religijno-patriotycznych w wykonaniu chóru, a potem wszyscy wspólnie śpiewem uczcimy Święto Niepodległości.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się obchody 3. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem słów Psalmu 9, 19: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Przed kościołem będzie kwesta na rzecz ubogich.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2), Targowej (3), Czatkowic Dolnych i Tenczynka. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
Środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
Piątek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
Sobota – rocznica poświęcenia Rzymskich Bazylik Świętych Apostołów Piotra i Pawła