Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata (24.11.2019 r.)

Dzisiaj wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wspominamy także świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

Od jutra w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Zatem w ciągu tygodnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi podczas tych Mszy św.

W piątek o g. 18.30 w domu parafialnym przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w niedzielę o godz. 6.30.
O 17.00 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona renowację naszej świątyni.

W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał przed kościołem  świece „Caritas” wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy małej – 6 zł, a dużej – 12 zł. Można przy ich zakupie „coś” dorzucić na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. A młodzież oazowa będzie rozprowadzać kartki świąteczne, kalendarze oraz żłóbki, z czego dochód przeznaczą na wyjazdy formacyjne i działalność oazy.

W przyszłą niedzielę, przed wspomnienia św. Barbary, patronki górników, o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru (w Zalasiu) i Diabazu (w Niedźwiedziej Górze) i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” będzie odprawiona Msza św. w kościele św. Jana Pawła II, w niedzielę, 8. grudnia o godz. 11.00.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Aptecznej, Polaczka, Czatkowic Dolnych i Róża MB Niepokalanie Poczętej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Uroczystość Najświętszej Rodziny, 29. grudnia o godz. 12.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

P. Organista i P. Kościelny roznoszą opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:
Poniedziałek (25 XI) – ul. Kościuszki, Rynek, Krakowska
Wtorek (26 XI) – Czatkowice Dolne, ul. Targowa bl. 2, 4 i 6
Środa (27 XI) – ul. Targowa bl. 3 i 5
Czwartek (28 XI) – ul. Chłopickiego, Targowa bl. 8, 10 i 12
Piątek (29 XI) –  ul. Grunwaldzka, Targowa bl. 7, 9 i 11
Sobota (30 XI) – ul. Grunwaldzka – pozostałe domy, ul. Targowa pozostałe bloki

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
Sobota – święto św. Andrzeja Apostoła

Nasza parafia organizuje wyjazd na film „Nieplanowane” w najbliższy poniedziałek, 25 listopada. Wyjazd busem spod kościoła o godz. 16:15. Powrót około 20. Koszt. 40 zł. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona.