Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu (01.12.2019 r.)

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież. Parafialny Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy małej – 6 zł, a dużej – 12 zł. Można przy ich zakupie „coś” dorzucić na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. A młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne, kalendarze oraz żłóbki. O godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona renowację naszej świątyni i cmentarza.

Dzisiaj, przed wspomnieniem św. Barbary, patronki górników, o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru (w Zalasiu) i Diabazu (w Niedźwiedziej Górze) i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” będzie odprawiona Msza św. w kościele św. Jana Pawła, w niedzielę, 8. grudnia o godz. 11.00.

Od jutra, w dni powszednie, od godz. 17.30 do 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona litanią do św. Jana Pawła II.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Od 6 do 8 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe zamknięte w domu franciszkańskim przy ul. Legionów Polskich 19A. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2) i Czatkowic Dolnych (2). Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Środa – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła