Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła (26.01.2020 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 18:30 zamiast nieszporów będziemy śpiewać kolędy.

Od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie (27.01.-08.02.) w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Msze św. w tym czasie odprawiamy tylko o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź św. możliwa jest w czasie trwania mszy św.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest Dzień Życia Konsekrowanego. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice z okapnikami, by nie rozlewać wosku.

W przyszłą niedzielę, w domu parafialnym, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu jest na renowację naszego kościoła.

W ubiegły wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na nasz kościół, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJP2.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Grunwaldzkiej, Miękińskiej i Targowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
Piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana