Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Ofiarowania Pańskiego (02.02.2020 r.)

Do najbliższej soboty (7 lutego) w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Msze św. w tym czasie odprawiamy tylko o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź św. możliwa jest w czasie trwania mszy św.

Dzisiaj wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Składka jest na renowację naszej świątyni. W domu parafialnym, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 17.00 zmianka różańcowa. O godz. 17.30 zamiast nieszporów będziemy śpiewać kolędy z naszym chórem parafialnym. Zapraszamy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00.

pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

We wtorek 11. lutego organizujemy dla ludzi chorych i w podeszłym wieku pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd autobusem sprzed kościoła o godz. 8.30. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Grunwaldzkiej i Targowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennik
Środa – wypada wspomnienie św. Agaty
Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
Piątek – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy

Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia jest fundacją hr. Krystyny Potockiej, której pragnieniem było wychowanie dzieci w duchu religijnym, patriotycznym, z poszanowaniem własnej historii i tradycji regionalnych, ze szczególnym uwzględnieniem troski o każdą rodzinę. Od 1 lutego do 20 marca 2020 r. prowadzona będzie rekrutacja dzieci do Przedszkola. Dzieci przyjmowane są w wieku od 2,5 do 6 roku życia. Zapisu można dokonać wypełniając Kartę Przyjęcia Dziecka (również w ciągu roku, w zależności od wolnych miejsc). Więcej informacji na stronie internetowej: przedszkole-sm.pl