Ważne informacje

 1. W związku z najnowszymi zarządzeniami Rady Ministrów, w myśl których w obrzędach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (wyjąwszy posługujących) podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego kościoła parafialnego. Uczestniczyć we Mszach Świętych mogą wyłącznie osoby, które zamówiły daną intencję mszalną (ich liczba również nie może przekroczyć 5 osób). Osoby te będą wpuszczane przez zakrystię.
 2. Istnieje możliwość przyjęcia Komunii świętej bez udziału we Mszy Świętej. Komunia będzie udzielana przy wejściu do kaplicy św. Marcina o godz. 7:00 i 18:00.
 3. Równocześnie informujemy iż od dnia 25 marca na profilu Facebook parafii św. Marcina odbywać się będą następujące transmisje:
  1. W dni powszednie codziennie Msze Święte o godzinie 18:00
  2. W piątki drogi krzyżowe o godz. 17:15
  3. W niedziele Msze Święte o godz. 11:00 oraz gorzkie żale o godz. 17:00
 4. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany będzie każdego dnia w godz. 17:00-19:00 W DOMU PARAFIALNYM w dużej sali katechetycznej z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i odpowiedniej odległości penitenta od spowiednika, a zarazem zapewnieniem pełnej dyskrecji należnej temu sakramentowi. Bliższe instrukcje zachowania będą zamieszczone na drzwiach salki. Zachęcamy do roztropnego podejścia do sprawy. Do Wielkanocy pozostały 3 tygodnie. Aby przyjąć Komunię duchową potrzebny jest stan łaski uświęcającej.
 5. Kancelaria w czasie kwarantanny dostępna tylko i wyłącznie w sprawach pilnych (szczególnie formalności związane z pogrzebem). We wszelkich innych (np. przełożenie terminów ślubów, chrztów, zamawianie intencji Mszy Świętych, inne pytania) zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 12 282 08 72.
 6. Księża nie odwiedzą przed świętami chorych w domach. Kapłan mający kontakt z ludźmi może bez własnej wiedzy być nosicielem wirusa i przy okazji wizyty narazić na zarażenie osoby starsze.
 7. Również obrzędy pogrzebowe objęte są ścisłym obwarowaniem jedynie 5 osób uczestniczących w celebracji.
 8. W przypadku zagrożenia życia kapłani są gotowi do spełniani posługi sakramentalnej o każdej porze dnia i nocy.