Ogłoszenia Archiwalne

X Niedziela Zwykła, 9 czerwca 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła. Nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30. W tygodniu po Mszy Świętej wieczornej.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
– w środę – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika;
– w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
– w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uroczyste przeżycie Oktawy Bożego CiałaPaniom noszącym feretrony, sztandary i świece; panom noszącym baldachim i chorągwie; Służbie Liturgicznej Ołtarza i Scholi; dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami i ich rodzicom; Siostrom Szarytkom oraz p. Kościelnemu i p. Organiście. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej i Parkowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy wielkie Bóg zapłać.

5. Parafia św. Jana Pawła II wraz ze Stowarzyszeniem „Aprite le porte” zaprasza na Piknik Rodzinny „Apriciaki 2024”, który odbędzie się dzisiaj na placu przed nowym kościołem. Rozpoczęcie Mszą Świętą o g. 16.00 a od 17.00 do 21.00 wszyscy przybyli będą mogli bezpłatnie skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji oraz posiłku. O g. 19.20 koncert p. Jacka Wójcickiego. Podczas pikniku będzie loteria, w której główną nagrodą będzie 55 calowy telewizor. Szczegóły w Internecie i na plakatach.

6. Uroczystość Beatyfikacji Sł. Bożego ks. Michała Rapacza i zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Krakowskiej, będzie miała miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w sobotę 15.06 o g. 11.00. W zakrystii są do odebrania bezpłatne karty wstępu. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. 

7. Kopalnia Wapienia Czatkowice i parafia św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę Świętą przy Krzyżu Jubileuszowym w przyszłą niedzielę o g. 15.00. 

8. Zarząd Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej zaprasza wszystkich członków i chętnych wolontariuszy na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w niedzielę, 16.06 o g. 10.00 w sali Domu Parafialnego parafii św. Marcina.

9. Komitet Organizacyjny zaprasza na X Marsz dla Życie i Rodziny w Krakowie pod hasłem „Brońmy dzieci”który odbędzie się w niedzielę 16.06. Wyruszy on o g. 11.30 z Placu Matejki i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy tekst o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan. W Niedzieli m.in. artykuł pt. „45 lat po przebudzeniu słowami Papieża”. Dla dzieci polecamy miesięczniki: Staś  i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii jest do nabycia nowy numer dwumiesięcznika Gość. Historia Kościoła, poświęcony św. Piotrowi i Powstaniu Warszawskiemu w cenie 12 zł.

IX Niedziela Zwykła, 2 czerwca 2024 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila adoracji. Procesja z Oktawy Bożego Ciała dzisiaj po Mszy Świętej o g. 11.00
  i o 17.30. Spotkanie Żywego Różańca i zmianka tajemnic różańcowych o g. 17.00.
 2. W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną wokół kościoła z nabożeństwem czerwcowym będziemy odprawiać w dni powszednie do piątku o g. 17.30. Bardzo prosimy osoby do noszenia baldachimu, chorągwi i sztandarów oraz feretronów i świec, a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  – w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  – w środę – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy;
  – w czwartek – pierwszy miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.
  – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z aktem wynagrodzenia. O g. 17.30 procesja wokół kościoła z litanią. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Jadwigi Królowej.
 4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w uroczyste przeżycie Święta Bożego Ciała. Rodzinom budującym ołtarze i osobom od nagłośnienia oraz panom: Szafarzowi, Kościelnemu i Organiście; panom niosącym baldachim, chorągwie i sztandary; paniom niosącym feretrony i świece; Służbie Liturgicznej Ołtarza i Scholi; dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami i ich rodzicom; Siostrom Szarytkom oraz Księżom z obydwu parafii i Księżom Gościom; Maltańskiej Służbie Medycznej, Straży Miejskiej i Policji. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Armii Krajowej, Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Krakowskiej, Lipinówki i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy wielkie Bóg zapłać.
 6. Członków straży, czcicieli Serca Jezusowego i parafian zapraszamy na XXXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Łagiewnik w sobotę  8.06 br. Wyjazd sprzed naszego kościoła o g. 7.00, powrót ok. 17.00. Koszt 38 zł. Zapisy u p. Janiny i Michaliny. Więcej informacji na plakacie.
 7. Przeor Klasztoru OO. Karmelitów i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Czernej zapraszają na XI Koncert Pieśni Patriotycznych i Maryjnych wykonaniu chórów i orkiestr powiatów: krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Odbędzie się on w Czernej, dzisiaj od g. 12.45.
 8. UKS Jedynka Krzeszowice oraz SP 1 Krzeszowice organizują dzisiaj Dzień Dziecka, na placu przy ul. Długiej 22, podczas którego wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci.
 9. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Archidiecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się 8.06 br. od g. 9.00 w Rabce Zdroju. Więcej informacji na  stronie młodzi.diecezja.pl i plakacie w gablocie.
 10. Parafia św. Jana Pawła II wraz ze Stowarzyszeniem „Aprite le porte” zaprasza na Piknik Rodzinny „Apriciaki 2024”, który odbędzie się w niedzielę 9.06 br. na placu przed kościołem. Rozpoczęcie Mszą Świętą o g. 16.00 a od 17.00 do 21.00 wszyscy przybyli będą mogli bezpłatnie skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji oraz posiłku. O g. 19.20 koncert p. Jacka Wójcickiego. Podczas pikniku będzie loteria, w której główną nagrodą będzie 55 calowy telewizor. Szczegóły w Internecie i na plakatach.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy tekst o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan. W Niedzieli m.in. artykuł pt. „45 lat po przebudzeniu słowami Papieża”. Dla dzieci polecamy miesięczniki: STAŚ i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela, 26 maja 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Nabożeństwo majowe do piątku, o g. 17.30. Składka jest przeznaczona na organizację Kongresu Eucharystycznego i beatyfikację.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, papieża;
– we wtorek – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;
– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– w piątek – święto Nawiedzenia NMP. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych od g. 9.30;
– w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniec. Odwiedziny chorych przez ks. Janusza i ks. Prałata od g. 9.00.

3. W czwartek będziemy świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 
To jedna z sześciu uroczystości, w które mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Odprawimy je o g. 6.30, 8.00 i 9.30. Po Eucharystii o g. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ul. Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Apteczną, Szkolną i Żbicką do czwartego ołtarza przy nowym kościele. Tam na zakończenie procesji ok. g. 11.30 będzie odprawiona  Msza Święta.W naszym kościele nie będzie Mszy Świętych o g. 11.00 i 12.30. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie trzech ołtarzy na trasie procesji. Zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu, sztandarów i chorągwi, a kobiety do feretronów i świec. Dzieci z klas III w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Bardzo prosimy by z dzieckiem, była tylko jedna osoba dorosła, jak również o zachowanie porządku i powagi w czasie procesji. Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy obrazami i kwiatami. O g. 17.30 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła i o g. 18.00 ostatnia Msza Święta.

4. W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną wokół kościoła z nabożeństwem majowym, a potem czerwcowym będziemy odprawiać w dni powszednie o g. 17.30, a w przyszłą niedzielę – po Mszy Świętej o g. 11.00 i o g. 17.30. Bardzo prosimy osoby do noszenia baldachimu, chorągwi i sztandarów oraz feretronów i świec, a dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

5. W ramach Kongresu Eucharystycznego zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych na Godziny wielbienia Pana „Jestem z Wami” w naszym kościele, w sobotę 1.06. O g. 18.00 będzie Msza Święta, a o g. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych o g. 17.00. Składka będzie przeznaczona na renowację naszego kościoła.  

7. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Armii Krajowej i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy Bóg zapłać.

8. Bracia klerycy z franciszkańskiego Seminarium w Krakowie Bronowicach, serdecznie dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy rozprowadzaniu Franciszkańskiego Biuletynu Informacyjnego – FBI. Zebrali kwotę 4.770 zł i 93 gr oraz 5 euro, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów druku czasopisma i potrzeby wspólnoty seminaryjnej. Zapewniają o modlitwie w intencji dobrodziejów, prosząc Boga o błogosławieństwo na każdy dzień. 

9. Członków straży, czcicieli Serca Jezusowego i parafian zapraszamy na XXXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ do Łagiewnik w sobotę  8.06 br. Wyjazd sprzed naszego kościoła o g. 7.00, powrót ok. 17.00. Koszt 38 zł. Zapisy u p. Janiny i Michaliny. Więcej informacji na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy tekst na temat zmian dotyczących orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. W Niedzieli m.in. artykuł pt. „Od chleba do Eucharystii”. Dla dzieci polecamy miesięcznik STAŚ i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
W zakrystii jest do nabycia nowy numer GOŚCIA EXTRA w cenie 14 zł, na temat Świętych Matek oraz Matek Świętych.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza Święta z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dziś o g. 11.00. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17.30.

2. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Jeszcze tydzień w naszej archidiecezji będzie trwał czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00;
– w środę – św. Rity z Cascii, zakonnicy;
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;  
– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
– w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Spotkanie członków i sympatyków Straży Honorowej NSPJ będzie w czwartek 23.05, po Mszy Świętej wieczornej. 

5. W związku z Kongresem Eucharystycznym Archidiecezji Krakowskiej Ks. Abp zaprasza na sympozjum naukowo-duszpasterskie. Odbędzie się ono w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 1.06 br. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

6. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar ołtarza i dekoracje kwiatowe. Natomiast S. Iwonie za całotygodniową troskę o te dekoracje.

7. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Aptecznej i Kościuszki. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Dzisiaj bracia klerycy z franciszkańskiego Seminarium w Krakowie Bronowicach rozprowadzają najnowszy numer Franciszkańskiego Biuletynu Informacyjnego – FBI. Znajdują się w nim ciekawe artykuły poruszające aktualne tematy związane  z charyzmatem Zakonu Braci Mniejszych. Czasopismo można nabyć u braci kleryków wychodząc z kościoła. Ofiara jest dobrowolna. Całość jest przeznaczona na pokrycie kosztów druku czasopisma i potrzeby wspólnoty seminaryjnej. 

9. Siostry Duszy Chrystusowej z Krakowa serdecznie zapraszają na VII Pieszą Pielgrzymkę do Siedlca koło Krzeszowic (ok 27 km), która odbędzie się w sobotę 
25.05 br. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy Sióstr na Prądniku Białym o g. 6.45. Dojście do kaplicy w domu rekolekcyjnym w Siedlcu planowane jest na g.16.00. Po wspólnej modlitwie przed Obrazem Jezusa Promieniującego, będzie nawiedzenie  pokoju Matki Założycielki. Szczegóły na plakacie w gablocie, a plan pielgrzymki i formularz zgłoszeń na stronie: www.duszajezusa.pl

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy tekst o Pier Giorgio Frassatim i jego Towarzystwie Ciemnych Typów. W Niedzieli z ubiegłego tygodnia możemy przeczytać m.in. artykuł pt. „Co oznacza Wniebowstąpienie”, a z tego m.in. artykuł pt. „Maryja – Lustro Kościoła” W zakrystii jest jeszcze do nabycia dwu miesięcznik Historia Kościoła poświęcony Miriam z Nazaretu.

VI Niedziela Wielkanocna – 05. 05. 2024 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji przeżywanego Kongresu Eucharystycznego do południa po błogosławieństwie na zakończenie adoracji możliwość indywidualnego trwania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do kolejnej Mszy Św. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: 
– w poniedziałek  – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
– w środę – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
–  w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św. Msze Św. Komunijne o godz. 9.30, 11.00 i 12.30

3. W najbliższą niedzielę procesja Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Zapraszamydo wzięcia udziału

4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tej maryjnej modlitwie.

5. Kto chciałby uczestniczyć w Uroczystości Beatyfikacji Sł. Bożego ks. Michała Rapacza zakończeniu Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Krakowskiej, 15.06 br. w Sanktuarium w Łagiewnikach, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy Świętej.

6. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto, rodziny z ul.: Armii Krajowej, Wyki i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Siostra  Judyta Lisek  zaprasza na warsztaty Muzyki liturgicznej, które odbędą się w Krakowie u Sióstr Duszy Chrystusowej w terminie 10 – 12 maja br. Obowiązują zapisy. Szczegóły oraz formularz zgłoszeń znajduje się na stronie: duszajezusa.pl. więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tematem przewodnim Gościa Niedzielnegojest Matka dla Narodu – o roli MB w dziejach naszej Ojczyzny. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. „ Pierwsza – nie ostatnia” – o istocie I Komunii Świętej. W zakrystii do nabycia dwu – miesięcznik Historia Kościoła poświęcony Miriam z Nazaretuw cenie 12 zł., oraz Magazyn – Niedziela gdzie znajdziemy artykuł o Kapłanach Wyklętych opiekunach Żołnierzy Niezłomnych, cena 15 zł.

V Niedziela Wielkanocna – 28. 04. 2024 r.

1. Nieszpory niedzielne dziś o g. 17.30. Natomiast Jubileuszowy Wieczór Chwały w naszym kościele o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny świat.;
– w środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
– w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak 
w każdą niedzielę, z wyjątkiem 12.30, której nie będzieZa racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona hutników i strażaków.

3. Jutro rozpoczyna się w naszej archidiecezji nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. W Katedrze Wawelskiej Msza Święta i nabożeństwo codziennie o g. 17.30, a w naszej parafii do wtorku na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

4. W środę pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła o g. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tej maryjnej modlitwie codziennie o g. 17.30. W trakcie nabożeństwa nowenna do św. Stanisława.  

5. W pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00. 

6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź podczas Mszy Świętych oraz od g. 17.00 do 18.00.Po Mszach Świętych o g. 7.00 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo.

7. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniec w intencji Ojczyzny. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przez ks. Prałata i ks. Janusza od g. 9.00.

8. Kto chciałby uczestniczyć w Uroczystości Beatyfikacji Sł. Bożego ks. Michała Rapacza |i zakończeniu Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Krakowskiej, 15.06 br. w Sanktuarium w Łagiewnikach, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy Świętej.

9. Starosta Wojciecha Pałka i burmistrz Wacław Gregorczyk zapraszają do udziału w uroczystościach Święta Narodowego 3 MajaO g. 10.00 będzie przemarsz z flagą narodową ulicami miasta (spod Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  przy ul. Krakowskiej 15), o g. 10.20 uroczystość patriotyczna przy Grobie Nieznanego Żołnierza (okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów), a o g. 11.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w naszym kościele.

10. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto, rodziny z ul.: Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Lipinówki i Rynku oraz Członkowie PSL-u. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, kandydatki na ołtarze. W Niedzieli możemy przeczytać artykuł pt. „Cenzura czy mowa nienawiści”. W zakrystii można nabyć nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” wydawanego przez Fundację Gościa. Dla dzieci polecamy miesięczniki: Mały Gość Niedzielny i Staś.

IV Niedziela Wielkanocna – 21. 04. 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele.Pamiętajmy o tej intencji także w naszych modlitwach osobistych. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o g. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– w czwartek – święto św. Marka, ewangelisty, patrona naszego Księdza Arcybiskupa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. W sobotę przypada 10. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Trzeba nam dziękować Panu Bogu za tak wielkiego Orędownika w naszej modlitwie wspólnotowej i osobistej.

4. Zespół Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje dla liderów wspólnot, zespołów parafialnych i ruchów pt. „Przekaz wiary. Jak to zrobić w rodzinie i parafii?”. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym „Totus Tuus” w Zembrzycach, w dniach 25-27.04 br. Więcej informacji na plakacie w gablocie.  

5. Kto chciałby uczestniczyć w Uroczystości Beatyfikacji Sł. Bożego ks. Michała Rapacza i zakończeniu Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Krakowskiej, 15.06 br. w Sanktuarium w Łagiewnikach, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy Świętej.

6. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto, rodziny z ul.: Grunwaldzkiej i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy temat o godności życia ludzkiego, która jest nieskończona. W Niedzieli możemy przeczytać artykuł pt. „Póki wierzę, nic mnie nie złamie”. W zakrystii można nabyć nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” wydawanego przez Gościa, który podejmuje temat Maryi i Jej roli w Kościele oraz I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, z okazji 45. rocznicy tego wielkiego wydarzenia. Cena tylko 12 zł.

8. Od samego początku mojego pobytu w parafii podziwiam Waszą wielką pobożność. Jednakże zauważyłem również pewne zwyczaje, które wprowadzają zamieszanie podczas liturgii, jak chociażby zbyt wczesne klękanie, albo przyjmowanie Komunii Świętej z ławki. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego zwraca uwagą na to, iż „jednakowa postawa ciała, którą powinni zachować wszyscy uczestnicy liturgii, jest znakiem wspólnoty i jedności zgromadzenia, wyraża bowiem, a zarazem wywiera wpływ na myśli i uczucia uczestników” (nr 20). Bardzo proszę zwrócić na to uwagę, by klękać przed Przeistoczeniem dopiero kiedy ministranci dadzą znać dzwonkami i wstawać zaraz po dzwonkach, tak samo po śpiewie Baranku Boży… Komunię Świętą starajmy się przyjmować przy balaskach w postawie klęczącej, a jeśli jest rozdawana wzdłuż kościoła, to wyjdźmy z ławki by godnie przyjąć Pana Jezusa. Bardzo proszę o zachowanie tej jedności w czasie liturgii w naszym kościele. 

III Niedziela Wielkanocna – 14. 04. 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu osobistym wiernych. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego indywidualnej lub w gronie rodzinnym.

2. Na nieszpory, czyli wieczorną modlitwę Kościoła, zapraszamy dziś o g. 17.30.

3. Adoracja w ciszy w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do g. 20.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej intencji także w naszych modlitwach osobistych.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje złożyło 30 osób, oprócz tych, którzy kontynuują tę modlitwę. 

6. Odpowiadając na inicjatywę Wydziału Duszpasterstwa Rodzin na zakończenie Mszy Świętej odmówimy Akt zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Podjęty on został w ubiegłą niedzielę w Łagiewnikach i kontynuowany był w czasie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Na stoliku z gazetami można złożyć swój podpis pod tym aktem, jako wyraz swojego poparcia dla obrony życia nienarodzonych. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

7. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Charytatywny zebrał przed kościołem na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej parafii 3 310 zł. Serdecznie dziękujemy paniom z zespołu za ich posługę. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę. W Niedzieli możemy przeczytać o tym, komu wierzy współczesny człowiek.

9. W dniach od 15 do 17 kwietnia, na zaproszenie Stowarzyszenia „Aprite le Porte”, przed kościołem św. Jana Pawła II, będzie gościł TIR z Biura „Niepodległa” z mobilną wystawą połączoną z pokazem multimedialnym pt.: „Iskry niepodległej”. Są one poświęcone wybitnym Polakom, którzy wnieśli przełomowy wkład w rozwój świata w różnych dziedzinach życia i nauki. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych od poniedziałku do środy w godz. od 10.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. „Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał”. Niech ta wielkanocna Dobra Nowina napełnia nasze serca pokojem i radością oraz nadzieją na lepsze jutro 
i życie wieczne z naszym Panem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

2. Jutro Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w naszej modlitwie i podczas składki.

3. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych w czasie oktawy Zmartwychwstania. Z racji jej uroczystego charakteru w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

4. W II niedzielę Wielkanocy będziemy przeżywać święto Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i akt zawierzenia świata.  

5. Święto to rozpocznie 80. Tydzień Miłosierdzia. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Caritasu. Natomiast nasz Parafialny Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej parafii.

6. Dziękujemy serdecznie s. Iwonie za projekt i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracji kwiatowych w naszym kościele, p. Kościelnemu i ks. Januszowi za opomoc, a także panom: Tadeuszowi, Czesławowi i Sebastianowi oraz młodzieży maryjnej za włączenie się w to dzieło. Wszystkim składamy wielkie Bóg zapłać.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną i muzyczną podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. P. Szafarzowi, p. Organiście, ministrantom, lektorom, oazie młodzieżowej, scholii, dzieciom i młodzieży maryjnej oraz ich rodzicom, a także niosącym feletrony, chorągwie i świece oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty 
i chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Dziękujemy też druhnom i druhom z OSP Krzeszowice za trzymanie straży przy Grobie Pańskim. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto,rodziny z ul. Armii Krajowej, Chłopickiego, Długiej, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Lipinówki, Miękińskiej, Targowej, Trzebińskiej i Wyki oraz z Gwoźdźca i Racławic. Za wszystkie ofiary, także złożone w ubiegłą niedzielę na kwiaty do Grobu Bożego i przy adoracji Krzyża na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie oraz te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W świątecznym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy obszerny blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim. W Niedzieli możemy przeczytać o Ziemi Świętej, która przemawia do nas. 

10. Maltańska Służba Medyczna zaprasza wszystkich seniorów w najbliższy wtorek o 18.30 do biura przy ul. Targowej 9, na kolejne spotkanie w ramach cyklu aktywny senior. Na najbliższym spotkaniu seniorzy będą mogli zapoznać się z zasadami korzystania 
z smartphone, oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy. 

Wszystkim parafianom i gościom jeszcze raz życzymy radosnego świętowania.

CHRYSTUS  ZMARTWYCHWSTAŁ – PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ – ALLELUJA !!!

V Niedziela Wielkiego Postu – 17. 03. 2024 r.

1. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana z Krakowa, za podzielenie się owocami swojej pracy misyjnej na terenie Kamerunu. Po Mszy Świętej przed kościołem, można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji w Kamerunie. 

2. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Będziemy ją odmawiać do 24.03 na zakończenie Mszy Świętej o g. 7.00 i 18.00.

3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki po Mszy Świętej o g. 7.00 – prowadzi Straż Honorowa NSPJ, o g. 17.15 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o g. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP będziemy obchodzić we wtorek 19.03. Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki przemożnego Patrona.

5. Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę Wielkiego Postu o g. 16.00 w kościele. 

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.Przed Mszą o g. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja wokół kościoła. Po Mszy przejście na rynek, gdzie odbędzie się konkurs palm w trzech kategoriach z nagrodami, organizowany przez Urząd Miasta i Gminy oraz naszą parafię o g. 12.15. Zachęcamy całe rodziny do przygotowania tradycyjnych palm i wzięcia udziału w konkursie oraz wydarzeniach towarzyszącym na Rynku Krzeszowickim.

7. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W tym roku wyruszymy o g. 19.00 z naszego kościoła i przejdziemy ul. Parkową, Apteczną, Szkolną i Żbicką do kościoła św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. 

8. Ze Spowiedzią i Komunią Świętą przedświąteczną do chorych, którzy nie wychodzą z domu i tych, których odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca udamy się w Wielki Poniedziałek.

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 8 zł  i paschaliki w cenie 7 zł, które możemy przynieść na liturgię w Wigilię Paschalną. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na działania prowadzone przez Zespół Charytatywny w naszej parafii.  

10. Na stoliku z gazetami są wyłożone książeczki o Eucharystii i z rachunkiem sumienia, które można zabrać dla siebie, rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych, jako pomoc w przygotowaniu do spowiedzi. 

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Gminnej, Grunwaldzkiej, Miękińskiej i Długiej oraz z Rostoku. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Dziękujemy ponad 30 osobom, które w ubiegłą niedzielę zarejestrowały się jako potencjalni Dawcy szpiku. Niech Bóg wynagrodzi ich gotowość dzielenia się sobą.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest wyjaśnione, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł pt. „Gdy boli dusza”. W zakrystii jest do nabycia nowy popularnonaukowy dwumiesięcznik „HISTORIA KOŚCIOŁA” w cenie 12 zł.

14. W ramach ćwiczeń wielkopostnych, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,podczas której rozważamy Mękę Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu, trudzie pokonywania swoich słabości, by ostatecznie osiągnąć cel jakim jest indywidualne spotkanie z Żywym Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 22.03.2024 r. w naszym kościele Mszą Świętą o g. 19.15. Uczestnicy będą wędrować wokół Krzeszowic lub dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej. W rejonie krzeszowickim przygotowano 7 tras o długości od 20 do 59 km. Szczegóły dotyczące tras, rejestracji można znaleźć na plakatach, stronie internetowej EDK oraz Facebooku.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10. 03. 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Laetare, czyli „Raduj się…”, bo blisko już jest Pascha Pana. Na kolejny Wieczór Uwielbienia w naszym kościele zapraszamy dziś o g. 19.00. 

2. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki po Mszy Świętej o g. 7.00 – prowadzi Straż Honorowa NSPJ, o g. 17.15 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o g. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. 

3. Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę Wielkiego Postu o g. 16.00 w kościele. 

4. Do skarbony pod chórem z napisem Jałmużna Wielkopostna można składać ofiary, które tym razem będą przeznaczone na leczenie chorej Oli Dzwonek.

5. Na stoliku z gazetami są wyłożone książeczki o Eucharystii i z rachunkiem sumienia, które można zabrać dla siebie, rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

6. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Aptecznej i Armii Krajowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Osoba z Wolontariatu Misyjnego Księży Pallotynów, która w ubiegłą niedzielę sprzedawała kawęserdecznie dziękuje za hojność. Sprzedała 129 opakowań kawy i zebrała 5777 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na misje, gdzie uda się w najbliższym czasie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł pt. „Po prostu Franciszek”. W zakrystii jest do nabycia nowy popularnonaukowy dwumiesięcznik „HISTORIA KOŚCIOŁA” w cenie 12 zł.

9. Dzisiaj mamy możliwość zrobić coś dobrego i pomóc chorującemu na ostrą białaczkę szpikową Piotrowi oraz innym Pacjentom, którzy potrzebują Dawcy – kogoś, kto podzieli się cząstką siebie i da im szansę na dalsze życie. Punkt rejestracyjny mieści się w Domu Katechetycznym. Po Mszach Świętych o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 można podejść i zarejestrować się jako potencjalny dawca.Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10 minut. Szczegóły rejestracji opisane są na plakacie wywieszonym w gablocie. 

10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana z Krakowa. Obecna będzie s. Laura i przebywająca w Polsce misjonarka – afrykanka s. Symeona, która podzieli się owocami swojej pracy misyjnej na terenie Kamerunu. Jest jedyną siostrą afrykanką w tej wspólnocie i obecnie jest odpowiedzialna za powołania. Po Mszy Świętej przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji w Kamerunie. 

11. W ramach przygotowań wielkopostnych, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, podczas której rozważamy Mękę Pana Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu, trudzie pokonywania swoich słabości, by ostatecznie osiągnąć cel jakim jest indywidualne spotkanie z Żywym Bogiem. Wzorem lat ubiegłych  na trasę będzie można wyruszyć z Krzeszowic. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 22.03.2024 r. w naszym kościele Mszą Świętą o g. 19.15. Uczestnicy będą wędrować wokół Krzeszowic lub dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej. W rejonie krzeszowickim przygotowano 7 tras o długości od 20 do 59 km. Szczegóły dotyczące tras, rejestracji można znaleźć na plakatach, stronie internetowej EDK oraz Facebooku.

III Niedziela Wielkiego Postu – 03. 03. 2024 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które przeżywaliśmy od niedzieli do środy. Dziękujemy ks. kan. Ryszardowi Gackowi, Moderatorowi Diecezjalnemu Ruchu Światło – Życie naszej archidiecezji za trud głoszenia Słowa Bożego, a naszym księżom za posługę w konfesjonale. Wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę, a dyrekcji, nauczycielom i katechetom Szkoły Podstawowej nr 2 za pomoc w organizacji rekolekcji dla dzieci.

2. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych o g. 16.30, a Gorzkie Żale o g. 17.00. Także dzisiaj przed kościołem osoby z Wolontariatu Misyjnego Księży Pallotynów, sprzedają kawę pochodzącą z Afryki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na misje, gdzie te osoby udadzą się w najbliższym czasie.

3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach. Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki po Mszy Świętej o g. 7.00 – prowadzi Straż Honorowa NSPJ, o g. 17.15 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych, którą poprowadzą w tym tygodniu rodziny. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o g. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. 

4. Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę Wielkiego Postu o g. 16.00 w kościele. 

5. Kolejny Wieczór Uwielbienia w naszym kościele będzie w przyszłą niedzielę o g. 19.00. 

6. Do skarbony pod chórem z napisem Jałmużna Wielkopostna można składać ofiary, które tym razem będą przeznaczone na leczenie chorej Oli Dzwonek.

7. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Aptecznej i Lipinówka. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego podjęty jest temat dobrej spowiedzi. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł pt. „Ziemia Święta wciąż płonie”. Dla dzieci polecamy miesięcznik MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i STAŚ. W zakrystii jest do nabycia nowypopularnonaukowy dwumiesięcznik „HISTORIA KOŚCIOŁA” w cenie 12 zł.

9. Parafia św. Jana Pawła II organizuje nocne czuwanie z 8/9 III, na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Również z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarem.  Są jeszcze wolne miejsca. Zbiórka i wyjazd w piątek 8 III o g. 18.00, po przyjeździe na Jasną Górę czas wolny, następnie Apel Jasnogórski i rozpoczęcie czuwania, które potrwa do g. 4.00. Powrót ok. g. 6.00. Zapisy w zakrystii, koszt: dorośli – 50 zł, dzieci i młodzież szkolna – 25 zł. 

10. W przyszłą niedzielę będzie możliwość zrobić coś dobrego i pomóc chorującemu na ostrą białaczkę szpikową Piotrowi oraz innym Pacjentom. Piotr ma 44 lata i mieszka z żoną i trójką dzieci w Krakowie. Na co dzień pracuje w jednym z Krakowskich szpitali, gdzie rozwija swoją pasję do medycyny i wypełnia obowiązki chirurga dziecięcego. Jego role odwróciły się i z lekarza stał się pacjentem. W styczniu Piotr usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Aktualnie – przebywa w szpitalu, od prawie 2 miesięcy w izolacji i czeka, aż będzie mógł wrócić do swojej rodziny i dawnego życia. Aby do tego doszło potrzebuje Dawcy – kogoś, kto podzieli się cząstką siebie i da mu szansę na dalsze życie. Punkt rejestracyjny będą mieścić się: Na Plebanii po Mszach Św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 będzie można podejść i zarejestrować się jako potencjalny dawca. Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. W rejestracji pomogą Wolontariusze. Szczegóły rejestracji opisane są na plakacie wywieszonym w gablocie przed Kościołem/ulotce która w wersji elektronicznej znajduje się na stronie parafialnej. Zachęcamy do zapoznania się.

II Niedziela Wielkiego Postu – 18. 02. 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”

2. Dzisiaj też rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy.Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy Świętej i na Gorzkich Żalach o g. 17.00, a w poniedziałek, wtorek i środę na Eucharystii o g. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi we wtorek od g. 6.30 do 8.00 i od g. 17.00 do 18.30. Od jutra będą też rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Plan jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Całość głosi ks. kan. Ryszard Gacek, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie naszej archidiecezji. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, by od początku Wielkiego Postu przeżywać prawdy związane z dziełem naszego zabawienia. Tak zaplanujmy te dni, aby umożliwić sobie i innym udział w naukach rekolekcyjnych. Z racji rekolekcji we wtorek i środę kancelaria będzie nieczynna.

3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach. Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki po Mszy Świętej o g. 7.00 – prowadzi Straż Honorowa NSPJ, o g. 17.15 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych, którą poprowadzą w tym tygodniu rodziny. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o g. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. 

4. Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę Wielkiego Postu o g. 16.00 w kościele. 

5. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszach Świętych o g. 7.00 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo, a po nim Droga Krzyżowa.

7. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniec. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00. 

8. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych będzie o g. 16.30, a Gorzkie Żale o g. 17.00. W tym dniu przed kościołem dwie dziewczyny z Wolontariatu Misyjnego Księży Pallotynów, będą sprzedawać kawę pochodzącą z misji. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na misje w Afryce, gdzie udadzą się w najbliższym czasie.

9. Do skarbony pod chórem z napisem Jałmużna Wielkopostna można składać ofiary, które tym razem będą przeznaczone na leczenie chorej Oli Dzwonek.

10. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Aptecznej i Lipinówka. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Parafia św. Jana Pawła II organizuje nocne czuwanie z 8/9 III, na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Również z naszej parafii będzie organizowany wyjazd autokarem.  Zbiórka i wyjazd w piątek 8 III o g. 18.00, po przyjeździe na Jasną Górę czas wolny, następnie Apel Jasnogórski i rozpoczęcie czuwania, które potrwa do g. 4.00. Powrót ok. g. 6.00. Zapisy w zakrystii, koszt: dorośli – 50 zł, dzieci i młodzież szkolna – 25 zł. 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać o roli, jaką bracia zakonni odgrywają w Kościele. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł pt. „Dwa lata wojny i co dalej”. Dla dzieci polecamy miesięcznik MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i STAŚ. W zakrystii jest do nabycia nowy „GOŚĆ EXTRA”, poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

I Niedziela Wielkiego Postu – 18. 02. 2024 r.

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Gorzkie Żale w naszym kościele dzisiaj o g. 17.00. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

2. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych nie ma Mszy Świętej w dni powszednie o g. 6.30. 

3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach.Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki po Mszy Świętej o g. 7.00 – prowadzi Straż Honorowa NSPJ, o g. 17.15 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o g. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. 

4. Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę Wielkiego Postu o g. 16.00 w kościele.

5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła. 

6. Podobnie jak w roku ubiegłym, rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu, czyli już za tydzień i będą one trwać do środy 28 II. Nauki rekolekcyjne w niedziele będą na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek, wtorek i środę na Eucharystii o g. 8.00 i 18.00. W tym samym czasie będą też rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Całość poprowadzi ks. Ryszard Gacek, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie naszej archidiecezji. Tak zaplanujmy te dni, aby umożliwić sobie i innym udział w naukach rekolekcyjnych.

7. Parafia św. Jana Pawła II organizuje nocne czuwanie z 8/9 III, na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Również z naszej parafii będzie organizowany wyjazdautokarem. Zbiórka i wyjazd w piątek 8 III o g. 18.00, po przyjeździe na Jasną Górę czas wolny, następnie Apel Jasnogórski i rozpoczęcie czuwania, które potrwa do g. 4.00. W czasie czuwania będzie dostępna sala, gdzie będzie można wyjść i odpocząć w dowolnym czasie. Powrót ok. g. 6.00. Zapisy w zakrystii, koszt 40 zł. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy

8. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Caritas prowadzi ponad 45 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Nasze wsparcie jest istotne, by mógł dalej świadczyć pomoc potrzebującym.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.Bandurskiego, Długiej, Grunwaldzkiej i Targowej. W Środę Popielcową na poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie, zebraliśmy 7.080 zł, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritasu. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegorozpoczyna się wielkopostna szkoła modlitwy na podstawie przypowieści. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „Nie kradnij w bisnesie”. W zakrystii jest do nabycia nowy „GOŚĆ EXTRA”, poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową dla rodzin i osób indywidualnych do Medjugorie i Chorwacji w dniach od 30 kwietnia do 5 maja. Zapisy u ks. Proboszcza lub s. Iwony.

12. W dniach od 18 do 29 maja organizowana jest 12-dniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów we Francji i Hiszpanii. Więcej informacji w gablocie parafialnej. Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

V Niedziela Zwykła – 04. 02. 2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila adoracji. 

2. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej dziś na Mszy Świętej o g. 11.00. Zmianka różańcowa o g. 17.00, a po niej Nieszpory. 

3. Również dzisiaj o g.16.00 w domu parafialnym, rozpoczyna się nowy cykl katechez przedmałżeńskich. Kolejny będzie dopiero w październiku. 

4. Od jutra, przez trzy tygodnie, nie będzie Mszy Świętej w dni powszednie o g. 6.30. 

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
​- jutro – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
– we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; 
– w środę – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy;
–  w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta;
– w przyszłą niedzielę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. 

6. W czasie ferii zimowych nie będzie spotkań młodzieży przed bierzmowaniem. Będą one w trakcie rekolekcji wielkopostnych i następnie w drugim tygodniu marca

7. Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej Oddziału Krzeszowice, kwestują dziś przed kościołem na zakup sprzętu medycznego oraz działalność charytatywną. Można też zapoznać się z ich działalnością i wolontariatem.

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Armii Krajowej, Chłopickiego (2), Długiej,Grunwaldzkiej (2), Gwoździec, Krakowskiej, Lipinówki, Nowej Wsi i Rynku. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegodoradzają, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „Czy Bóg musi nas sądzić”. Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego i Stasia.

10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową dla rodzin i osób indywidualnych do Medjugorie i Chorwacji w dniach od 30 kwietnia do 5 maja. W programie Marija Bistrica, Madjugorie, Wodospady Kravica, Split, Veprice i Sarajewo. Zapisy u ks. Proboszcza lub s. Iwony.

11. W dniach od 19 do 28 kwietnia organizowana jest też pielgrzymka do Libanu, do sanktuarium św. Charbela i św. Marouna. Natomiast w dniach od 18 do 29 majaorganizowana jest 12-dniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów we Francji 
i Hiszpanii
. Na trasie: Paray le Monial, Nevers, Rocamadour, Lourdes, Loyola, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Tossa de Mar, Carcassonne, Avignon, La Salette i Ars. Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

IV Niedziela Zwykła – 28. 01. 2024 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to również 7. rocznica ingresu Abpa Marka Jędraszewskiego do Katedry Wawelskiej.Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Rozstrzygnięcie konkursu szopek i rozdanie nagród, odbędzie się dziś po Mszy Świętej o g. 11.00. Na Nieszpory zapraszamy o g. 17.30.  

2. W środę będziemy wspominać w liturgii św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej  wieczornej do g. 20.00.

3. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Siostrach Miłosierdzia. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Msze Święte odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice, tak zabezpieczone, by nie rozlewać wosku na posadzkę i ławki. 

4. W piątek, jako pierwszy miesiąca, Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 6.30 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo. Rano po nabożeństwie, Droga Krzyżowa prowadzona przez  Straż Honorową NSPJ.

5. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i następnie Różaniec. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00.

6. przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o g. 17.00, a po niej NieszporySkładka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

7. Za tydzień wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej Oddziału Krzeszowice, poprowadzą kwestę na zakup sprzętu medycznego oraz działalność charytatywną. Można będzie także zapoznać się z ich działalnością i wolontariatem.

8. Nowy cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w niedzielę 4. lutego o g.16.00 w domu parafialnym. Kolejny będzie dopiero w październiku. 

9. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu naszej parafii za zorganizowanie w dniu wczorajszym tradycyjnego Dnia Chorych w naszej parafii. Gratulujemy również otrzymania w piątek 19.01 wyróżnienia Źródło Sukcesu, przyznawanego przez Urząd MiastaDziękujemy także s. Iwonie i scholii z poprowadzenie kolędowania podczas wczorajszego spotkania.

10. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Gwoździec, Krakowskiej, Nowej Wsi i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegomożemy przeczytać m.in. czy warto rezygnować z zadawania uczniom prac domowych.W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „Wolność nie jest przywilejem, ale prawem”.

12. Starosta Krakowski Wojciech Pałka oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach Alicja Milczarek zapraszają na przedstawienie „Herody 
w Krzeszowicach”, które odbędzie się 3.02 br. o g. 16.30 w sali sportowej naszego liceum.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

III Niedziela Zwykła – 21. 01. 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. 
W związku z tym weźmy do ręki Pismo Święte i przeżyjmy spotkanie z Bogiem Żywym w Jego Słowie. Dziś przypada również wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Na Nieszpory zapraszamy o g. 17.30.  

2. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krzeszowicach zaprasza na koncert Kolędujmy Panu!który odbędzie się w naszym kościele, dzisiaj o g. 16.00. Prezentowane będą piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów i nauczycieli tej szkoły.

3. W tym tygodniu w liturgii i będziemy obchodzić: 
–  w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
– w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w niedzielę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. 

4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa do 25. stycznia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.

5. XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce będziemy przeżywać w piątek 26. stycznia. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.

6. Tradycyjny Dzień Chorych w naszej parafii będziemy przeżywać w sobotę 27. stycznia. Od g. 9.30 będzie Spowiedź, o g. 10.00 Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych i po niej spotkanie w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy wszystkich chorych, a rodziny prosimy o pomoc w przybyciu im na to spotkanie. 

7. Rozstrzygnięcie konkursu szopek i rozdanie nagród, odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o g. 11.00.

8. Nowy cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w niedzielę 4. lutego o g.16.00 w domu parafialnym. Kolejny będzie dopiero w październiku.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej, Targowej i Wyki oraz Żbickiej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegomożemy przeczytać m.in. na temat opieki nad seniorami. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „o trudnej jedności w podzielonym świecie”. 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07. 01. 2024 r.

1. dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które kończy cykl obchodów wokół Tajemnicy Wcielenia. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego. Na zakończenie Mszy Świętych odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa o g. 17.00, a po niej Nieszpory. Jutro rozpoczyna się okres zwykły. 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Księżom, Siostrom zakonnym, p. Burmistrzowi ze współpracownikami, Dzieciom Maryi, naszej scholi, ministrantom i lektorom, młodzieży oazowej i rodzicom oraz Amatorskiej Grupie Teatralnej z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach.Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tym pięknym wydarzeniu religijnym, które było okazją do świadectwa naszej wiary, przeżywanej w pokoju i z wielką radością. 

3. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Bandurskiego (2), Gminnej i Miękińskiej (3). Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj w klasztorze OO. Karmelitów w Czernej o g. 17.45, odbędzie się charytatywny koncert kolęd na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic, w wykonaniu Diakoni Muzycznej Mariam.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy m.in. artykuł o znaczeniu szkolnej katechezy i jej przyszłości.
Niedzieli przeczytamy artykuł pt. „W kolejce do nieba”. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

Niedziela Świętej Rodziny – 31. 12. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i JózefaNa wszystkich Mszach Świętych jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz modlitwa w intencji rodzin. Za Jubilatów obchodzących w mijającym roku jubileusz 25., 50. i 60. lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa będziemy się modlić o g. 12.30. 

2. Dziś przypada również wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku 2023. Uroczyste Nieszpory z modlitwami dziękczynnymi i przebłagalnymi oraz śpiewem suplikacji „Święty Boże” i hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”, odprawimy o g. 17.30. Po ich zakończeniu ostatnia Msza Święta w tym roku.

3. Jutro pierwszy dzień nowego roku, w który przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.Msze Święte w porządku niedzielnym. Jest to również 57. Światowy Dzień Pokoju, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Sztuczna inteligencja i pokój”. Nieszporów jutro nie będzie.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. 
– w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

5. W I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.W pierwszy piątek Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 7.00 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia 
i błogosławieństwo. Rano po nabożeństwie, Droga Krzyżowa prowadzona przez  Straż Honorową NSPJ.

6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), nasz drugorzędny odpust parafialny. Mszę Święte jak w niedziele. Suma odpustowa o g. 12.30. Składka będzie przeznaczona na misje. Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostanie poświęcone kadzidło i kreda, które młodzież oazowa będzie rozprowadzać przy wyjściu z kościoła. Ofiary będą przeznaczone na cele ich duszpasterstwa. Msza Święta i intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP o g. 6.30.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy cykl obchodów wokół Misterium Wcielenia. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego. Na zakończenie Mszy Świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa o g. 17.00, a po niej Nieszpory. Składka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

8. Zapraszamy w sobotę do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który jest organizowany przy współudziale Burmistrza naszego miasta. Orszaki wyruszą po Mszach Świętych: w naszym kościele oraz w kościele św. Jana Pawła II o godz. 11.00, a na Nowej Wsi o 10.30 na krzeszowicki Rynek. Tam nastąpi Pokłon Trzech Króli, „Jasełka” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach oraz wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzyma koronę. Nasz orszak będzie miał kolor czerwony jak w ubiegłym roku, dlatego zachęcamy dzieci, aby ubrały na siebie coś w tym kolorze. Udział w orszaku niech będzie dla nas okazją do świadectwa naszej wiary, którą przeżywamy w pokoju i z wielką radością. Zapraszamy dzieci z całymi rodzinami. W czasie orszaku  będzie prowadzona zbiórka na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Długiej, Gadomskiego, Grunwaldzkiej, Kościuszki i Miękińskiej oraz z Trzebini. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. o pierwszej rocznicy śmierci papieża Benedykta XVI. Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego oraz Stasia. W zakrystii można nabyć kolejny numer Niedzieli.Magazynu, z ciekawymi wywiadami i artykułami. Prosimy o uczciwość w płaceniu za kupowane czasopisma.

IV Niedziela Adwentu – 24. 12. 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy już 4. niedzielę Adwentu i jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Mszy Świętej o g. 18.00 w dniu dzisiejszym nie będzie. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Narodzenia Pańskiego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd).

2. dzisiejszą Noc Bożego Narodzenia Mszę Świętą, zwaną Pasterką odprawimy o g. 24.00. Składka z niej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

3. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Naszym Parafianom i Gościom już dziś składamy serdeczne życzenia. Niech Syn Boży narodzony w stajence betlejemskiej obdarzy Was łaską głębokiej wiary, ufnej nadziei i gorącej miłości do Boga i drugiego człowieka. Niech obdarza Wasze rodziny pokojem, radością i cierpliwością każdego dnia. Uroczyste Nieszpory jutro o g. 17.30.

4. W tym tygodniu w liturgii i będziemy obchodzić:
 we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;
​- w środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy Świętej o g. 6.30 poświęcenie wina;
–  w czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników.
Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na wszystkich Mszach Świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz modlitwa w intencji rodzin. Jubilatów obchodzących w mijającym roku jubileusz 25. i 50. lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na g. 12.30. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii.

6. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste Nieszpory z modlitwami dziękczynnymi i przebłagalnymi oraz śpiewem suplikacji „Święty Boże” i hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”, odprawimy o g. 17.30. Po ich zakończeniu ostatnia Msza Święta w tym roku. 

7. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciommożna nabyć w zakrystii. Cena świecy małej – 10 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. 

8. Dziękujemy ks. Piotrowi Gębka, za wykonanie nowej, pięknej szopki do naszego kościoła.
P. kościelnemu Grzegorzowi, p. Tadeuszowi i ks. Januszowi za pomoc w jej montażu oraz p. Grażynie za odnowienie figur do szopki i p. Elżbiecie za przygotowanie materiałów na tło. S. Iwonie za świąteczne dekoracje w całym kościele, p. Czesławowi za przywiezienie choinek, lektorom i młodzieży oazowej za ubranie ich, oraz całej ekipie sprzątającej za przygotowanie kościoła na nadchodzące uroczystości. Dziękujemy także naszym kapłanom za trud spowiedzi adwentowej w naszej parafii i dekanacie, a Wam wszystkim, za udział w Roratach. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone za Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki wigilijne i na gwiazdy betlejemskie.  

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Armii Krajowej. Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Leśnej, Lipinówki, Parkowej i Targowej oraz chorzy z Gwoźdźca i rodziny z Nawojowej Góry i Tenczynka. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym podwójnym numerze Gościa Niedzielnegocenie 15 zł, polecamy temat główny pt. Święto wiary. W podwójnej Niedzieli w cenie 12 zł, możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Kim byli krewni Jezusa? Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego
i Stasia. W zakrystii można nabyć kolejny numer Niedzieli.Magazynu, z ciekawymi wywiadami i artykułami. Prosimy o uczciwość w płaceniu za kupowane czasopisma.

III Niedziela Adwentu – 17. 12. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela „Gaudete”, czyli Radujcie się”, bo Pan jest blisko. Na Nieszpory zapraszamy o g.17.30. Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju odbędzie się dziś na Mszy Świętej o g. 18.00. Zaprasza Hufiec ZHP Krzeszowice.

2. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać codziennie na Roratach o g. 18.00, w sobotę o g. 6.30, w niedziele o g. 11.00, a zakończy się tuż przed Pasterką.

3. Dziękujemy przedstawicielowi trzeciego zakonu paulistów, za przedstawienie nam propozycji Ewangelii na każdy dzień roku 2024. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

4. Roraty w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do piątku o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy Świętej roratniej z lampionami.

5. Chorych, którzy nie wychodzą z domu, a także tych, których odwiedzamy co miesiąc w pierwsze soboty, z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od g. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku. 

6. Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać dzisiaj podczas Eucharystii, a w tygodniu codziennie podczas Mszy Świętych porannych od g. 6.30 do 7.30 i wieczorem do czwartku od g. 18.00 do 18.30. Spowiedź przedświąteczna w parafii św. Jana Pawła II będzie w piątek od g. 16.00 do 21.00, natomiast w naszej  parafii będzie w sobotę od g. 8.00 do 12.00 z przerwą o g. 10.00 oraz od 14.00 do 18.00 z przerwą o g. 16.00. Z racji spowiedzi w dekanacie i odwiedzin chorych, kancelaria w czwartek i piątek nie będzie czynna.

7. Wigilia Bożego Narodzenia w tym roku przypada w niedzielę. Wspomnimy wtedy Adama i Ewę. Mszy Świętej o g. 18.00 w tym dniu nie będzie. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Narodzenia Pańskiego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd).

8. W Noc Bożego Narodzenia Mszę Świętą, zwaną Pasterką odprawimy o g. 24.00. Składka z niej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

9. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u p. Kościelnego w zakrystii, który rozprowadza je w imieniu własnym i p. Organisty. Ofiary za opłatki są jedną z form wynagrodzenia za ich posługę w naszej parafii. Nabycie opłatków w parafii jest znakiem łączności z całą wspólnotą.

10. Jak co roku, dołączamy do ogólnopolskiej akcji Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez zakupienie świec wigilijnych, które zapalimy w wigilię na znak solidarności z ubogimi. Świece można nabyć w zakrystii i przy stoliku z gazetami. Cena świecy małej – 10 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. Pieniądze wrzucamy do skarbony.

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Armii Krajowej i Czatkowic Dolnych. Za wszystkie ofiary, składamy wielkie Bóg zapłać.

12. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi podczas Kiermaszu Świątecznego w ubiegłą niedzielę zebrały kwotę 5.294 zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na działanie stowarzyszenia. Dzieci i młodzież dziękują wszystkim ofiarodawcom za hojność i życzliwość. 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy bardzo przydatny w ostatnim tygodniu Adwentu dodatek specjalny pt. Czekając na Nowonarodzonego. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Biblijny ideał kobiety.

14. Dziś o g. 16.45 w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tenczynku odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Czechowskiego, który uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu, niezawinionemu przez niego. Wykonawcami będą muzycy Filharmonii Krakowskiej, pedagodzy, studenci oraz aktorzy scen krakowskich. Szczegóły na plakacie w gablotce.

I Niedziela Adwentu – 03. 12. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana oraz duchowego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty od poniedziałku do piątku będą o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Dzieci zapraszamy z lampionami i będą otrzymywać obrazki nawiązujące do tematu rorat.

2. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, będzie dzisiaj na Mszy Świętej o g. 11.00. Zmianka tajemnic różańcowych również dzisiaj o g. 17.00, po niej Nieszpory, a kolejny wieczór Chwały w naszym kościele o g. 19.00.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
– w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; 
– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; 
– w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawimy o g. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Podczas Rorat odbędzie się przyjęcie Medala Niepokalanej przez Dzieci i Młodzież Maryi.

4. Jak co roku, dołączamy do ogólnopolskiej akcji Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez zakupienie świec wigilijnych, które zapalimy w wigilię na znak solidarności z ubogimi. Świece można nabyć w zakrystii i przy stoliku z gazetami. Cena świecy małej – 10 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. Pieniądze wrzucamy do skarbony.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u pKościelnego w zakrystii, który rozprowadza je w imieniu własnym i p. Organisty. Ofiary za opłatki są jedną z form wynagrodzenia za ich posługę w naszej parafii.  

6. Kiermasz świąteczny  przygotowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi oraz Rodziców,odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Będzie można nabyć pyszne pierniczki, ciasteczka, stroiki i ozdoby świąteczne. Ofiary będą przeznaczone na działalność Stowarzyszenia. 

7. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Aptecznej, Armii Krajowej, Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Krakowskiej, Lipinówki, Parkowej i Targowej oraz z Gliwic.  Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego rozpoczyna się cykl adwentowy, w którym przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł o Niepokalanej pt. Od początku bez grzechu. Dla dzieci polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA i STASIA. W zakrystii jest do nabycia nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego,bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła, którego głównym tematem jest historyczność Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł.

9. Msza Święta z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Barbary, patronki górników, w intencji pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S. A.” oraz Kopalń Porfiru i Diabazu w Zalasiu i Niedźwiedziej Górze, a także ich rodzin i za zmarłych pracowników odbędzie się w kościele św. Jana Pawła II dziś o g. 11.00. Po Niej będzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu dr inż. Czesławowi Kotowskiemu, Dyrektorowi i Prezesowi Zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice” oraz drugiej tablicy jako podziękowanie obu kopalniom za kamień na budowę kościoła.

10. Maltańska Służba Medyczna Oddział Krzeszowice serdecznie zaprasza mieszkańców na akcję krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru, jest do dyspozycji na Rynku w Krzeszowicach przy Banku Pekao, dziś w g. od 9.00 do 13.00. Oprócz akcji oddania krwi, będzie można zapisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku.

XXXIV Niedziela Zwykła – 26. 11. 2023 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o g. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za co można uzyskać dziś odpust zupełny. Nieszpory o g. 17.30.

2. Różaniec za zmarłych z wypominkami o g. 17.30 do czwartku. 

3. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Andrzeja, Apostoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu przed pierwszym piątkiem po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 7.00 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo. Rano po nabożeństwie, Droga Krzyżowa prowadzona przez  Straż Honorową NSPJ. 

5. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniew intencji Ojczyzny. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.Roraty od poniedziałku do piątku będą o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Składka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni, a zmianka tajemnic różańcowych odbędzie o g. 17.00. Na kolejny wieczór Chwały w naszym kościele zapraszamy również w przyszłą niedzielę o g. 19.00.

7. Parafialny Zespół Charytatywny podczas kwesty przed kościołem w ubiegłą niedzielę zebrał kwotę 6.037 zł. Dziękujemy zaangażowanym w zespole za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Część z nich została przekazana na Światowy Dzień Ubogich, a pozostała część będzie przeznaczona na potrzeby ubogich w naszej parafii.

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyła rodzina z ul.: Grunwaldzkiej i pacjenci z Balneologii. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy Bóg zapłać

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegmożnadowiedzieć się, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. Jakiego Kościoła chcemy? Dla dzieci polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA i STASIA. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

10. Msza Święta z okazji wspomnienia św. Barbary, patronki górników, w intencji pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S. A.” oraz Kopalń Porfiru i Diabazu w Zalasiu i Niedźwiedziej Górze, a także ich rodzin i za zmarłych pracowników odbędzie w tym roku w kościele św. Jana Pawła II w niedzielę 3.12 og. 11.00. Po Niej będzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu dr inż. Czesławowi Kotowskiemu, Dyrektorowi i Prezesowi Zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice”. Zapraszamy pracowników, emerytów i ich rodziny. 

11. Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej działający od ponad 30 lat w naszym mieście, będzie kwestował na zapomogi dla najuboższych mieszańców parafii i miasta, w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem.

12. Maltańska Służba Medyczna Oddział Krzeszowice serdecznie zaprasza mieszkańców na akcję krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru, będzie do dyspozycji na Rynku w Krzeszowicach przy Banku Pekao, również w przyszłą niedzielę w g. od 9.00 do 13.00. Oprócz akcji oddania krwi, będzie można zapisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19. 11. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie bł. Salomei, dziewicy. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o g. 17.30. 

2. Również dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Program obchodów diecezjalnych jest na plakacie w gablotce przed kościołem. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny kwestuje przed kościołem na pomoc dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o wsparcie jego działań i z góry dziękujemy zaangażowanym w zespole oraz wszystkim ofiarodawcom.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
– we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
– w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Msza Święta w intencji p. Organisty, chórzystów i scholi będzie o g. 18.00. Wszystkim śpiewającym składamy serdeczne życzenia z okazji ich Patronki; 
– w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;
– w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. 

4. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Janusz Pasternak, nasz wikariusz. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask w życiu kapłańskim i posłudze w naszej parafii. Do życzeń dołączamy modlitwę w jego intencji, szczególnie na Mszy Świętej w wtorek o g. 18.00 i w niedzielę o g. 12.30.

5. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Różaniec za zmarłych z wypominkami w listopadzie w dni powszednie o g. 17.30. 

7. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Eucharystii i modlitewnym czuwaniu w piątek 17.11, podczas peregrynacji Jubileuszowej Monstrancji w wizerunku Niepokalanej oraz Siostrom Miłosierdzia wraz z Młodzieżą Maryjną, za poprowadzenie rozważań.  

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Grunwaldzkiej, Kościuszki i Wąskiej oraz Róża Matki Bożej Ostrobramskiej. Zawszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy Bóg zapłać

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można i warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenia ma modlitwa za Ojczyznę. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł o sytuacji rozwodników w Kościele. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

10. W Niedzielę Chrystusa Króla w całym Kościele obchodzony jest diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. Obchody tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej trwają przez cały weekend w formie SMAK-u, czyli Spotkania Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Najważniejszym punktem będzie sama niedziela i Msza Święta w Katedrze na Wawelu o g. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka JędraszewskiegoPo Mszy Świętej wszyscy są zaproszeni do budynku Wyższego Seminarium Duchownego na ciąg dalszy obchodów: o g. 11.30 świadectwo Edzia – rapera i tiktokera, a o g. 13.00 spotkanie autorskie z ks. Michelem Remery’m, autorem książki Bóg mieszka obok. W międzyczasie będą Targi Wspólnot prezentujące ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe naszej archidiecezji oraz poczęstunek.

XXXII Niedziela Zwykła – 12. 11. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Na nieszpory niedzielne o g. 17.30. 

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; 
– w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
– w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy i III piątek miesiąca;

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

4. W piątek 17.11 w naszej parafii będziemy przeżywać peregrynację Jubileuszowej Monstrancji w wizerunku Niepokalanej z racji przygotowań do obchodów 200. rocznicy objawień maryjnych na Rue du Bac w Paryżu. Wtedy to Matka Boża objawiła św. Katarzynie Laboure Cudowny Medalik. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię o g.18.00, a po niej na modlitewne czuwanie prowadzone przez Siostry Miłosierdzia wraz z Młodzieżą Maryjną. 

5. Różaniec za zmarłych z wypominkami w listopadzie w dni powszednie o g. 17.30. 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na pomoc dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o wsparcie jego działań i z góry dziękujemy zaangażowanym w zespole oraz wszystkim ofiarodawcom.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia naszego odpustu parafialnego ku św. Marcina, biskupa. Ks. Kanonikowi Andrzejowi Wciślakowi za słowo i celebrowanie sumy, księżom z parafii i dekanatu, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, scholii parafialnej, ministrantom i lektorom, panom niosącym baldachim i paniom ze świecami, p. kościelnemu i p. organiście, s. Iwonie za dekoracje kwiatowe i osobom sprzątającym kościół, pocztom sztandarowym i przedstawicielom władz. Niech św. Marcin ma nas wszystkich w swojej opiece.

8. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w „SŁODKIEJ SOBOCIE”, czyli kiermaszu ciast, aby wspomóc leczenie rocznej Oli Dzwonek, by mogła usłyszeć świat.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Armii Krajowej, Bukowej, Czycza, Grunwaldzkiej, Szkolnej i Targowej oraz Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy Bóg zapłać

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można i warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenia ma modlitwa za Ojczyznę. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł o sytuacji rozwodników w Kościele. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

11. Z okazji 105. Rocz. Odzyskania Niepodległości, Ośrodek Formacyjno-Rekolekcyjny „Vincentinum”zaprasza na koncert patriotyczny pt.: „Niepodległa. Wolność jest w nas”. Zaprezentowane zostaną polskie pieśni patriotyczne w aranżacji i wykonaniu Violi Brzezińskiej i Sławka Kosińskiego. Koncert odbędzie się dzisiaj o g. 16.00 w kaplicy św. Wincentego, ul. Nowa Wieś 8. 

12. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, serdecznie zapraszają rodziców dzieci szkół podstawowych do bezpłatnego udziału w projekcie „Rodzina przede wszystkim!… Projekt zakłada wsparcie rodzin i ich poszczególnych członków w oparciu o pozytywną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Pierwszy z warsztatów, odbędzie się już w sobotę 18 listopada w Chrzanowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie i stronie internetowej Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

XXX Niedziela Zwykła – 29. 10. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Misyjny. Dziękujemy ks. Janusz Zwolińskiemu ze Zgromadzenia XX. Misjonarzy za posługę Słowa Bożego. Po Mszach Świętych przed kościołem można nabyć książkę ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego pt. „Aby Cię, Jezu więcej znali… Misjonarz z Radwanowic”, o życiu i posłudze misyjnej ks. Janusza w Afryce i w Grecji. 

2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych o g. 17.30. Dziękujemy za wspólną modlitwę przez cały październik. Okazja do spowiedzi przed 1 i 2 listopada podczas nabożeństwa i Mszy Świętej. 

3. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte – jak w każdą niedzielę. Nieszpory żałobne w kościele o g. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Tam najpierw będzie procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o g. 15.00 Msza Święta przed kaplicą. W tym dniu nie będzie już Różańca 
z wypominkami w kościele o g. 17.30, natomiast młodzież zaprasza na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych na cmentarzu o g. 19.00.

4. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte jak w dzień powszedni. Procesja żałobna z wypominkami na cmentarzu o g. 15.00, a następnie Msza Święta przy krzyżu o g. 15.30. W tym dniu przypada 23. rocz. śmierci ks. Prałata Juliana Bożka. 

5. W tych dniach można i watro zyskać odpusty za zmarłych:

a) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak Spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

b) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach: od l do 
8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

6. Różaniec za zmarłych z wypominkami w kościele przez cały listopad w dni powszednie o g. 17.30. Na wypominki przyjmujemy przez najbliższe dni w zakrystii.

7. Na grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Proboszczem. Tym grobom grozi likwidacja – nawet, jeśli ta kartka zostanie usunięta.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00!

9. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź Święta od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z aktem oddania po Mszy Świętej rano i wieczorem. Po nabożeństwie porannym Droga Krzyżowa prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.

10. Do chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz uda się w piątek 3 XI od g. 9.30, a pozostali księża sobotę od g. 9.00.

11. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po porannej Mszy Świętej, a po nim różaniec w intencji Ojczyzny. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

12. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o g. 12.30 zapraszamy dzieci klas III SP wraz z rodzicami. Po niej będzie konferencja Ks. Proboszcza do rodziców w kościele, a dzieci będą miały spotkanie w salce. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o g. 17.00, a po niej Nieszpory. Składka na renowację kościoła.

13. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej, Czatkowice Dolne, Jesionowej, Kościuszki, Miękińskiej, Nowa Wieś, Targowej, oraz Radomska. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. tekst o zagrożeniach czyhających na dzieci  w internecie. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Śmierć jest częścią życia. Dla dzieci polecamy miesięczniki: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i STAŚ.
W zakrystii można jeszcze nabyć MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć w narodzie. Prosimy o uczciwość w płaceniu za prasę. 

XXIX Niedziela Zwykła – 22. 10. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziś również przypada uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego, a także nowej parafii. Suma odpustowa o g. 11.00. Na kolejny Wieczór Chwały w naszym kościele zapraszamy dziś o godz. 19.00.

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Wszystkich parafian zachęcamy do odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej w rodzinach lub w naszym kościele. 

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
​- w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa;
– w czwartek – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;
– w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; 

4. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezus będzie w czwartek 26.10, po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

5. Wydział Misyjny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na Misyjny Synod Dzieci,który odbędzie się w sobotę 28.10 od g. 8.00 do 15.00, w Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach oraz w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza Święta o g. 13.30.

6. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego kazania wygłosi ks. Janusz Zwoliński ze Zgromadzenia XX. Misjonarzy. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie można nabyć książkę ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego pt. „Aby Cię, Jezu więcej znali… Misjonarz z Radwanowic”, o życiu i posłudze misyjnej ks. Janusza w Afryce i Grecji. 

7. Od początku października zmieniły się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu!Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. 

8. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej(por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków listopadowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych przed Mszą Świętą o g. 6.30, 8.00 i 9.30. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. 

9. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na grobach od lat nieuporządkowanych, pojawi się kartka z prośbą o kontakt z ks. Proboszczem w sprawie prolongaty. 

10. Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 4212 zł, a Koło „Caritas” Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach – 1508 zł. Dzieciom i młodzieży kwestującym przy tej okazji oraz wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej i Grunwaldzkiej oraz Nowej Góry. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy m.in. teksty mówiące o Kościele w Ewangelii wg św. Marka.  W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Autorem szczęśliwych zakończeń jest Bóg. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony objawieniom Matki Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć w narodzie.

XXVIII Niedziela Zwykła – 15. 10. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae(Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. W całym kraju odbywa się kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed naszym kościołem młodzież również kwestuje na ten cel. Dziś też przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. 

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Jutro na Różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z klas III SP, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Wszystkich parafian zachęcamy do odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej w rodzinach lub w kościele. 

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45. rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Plan obchodów jest na plakacie w gablocie.
– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– we środę – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
– w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa oraz trzeci piątek miesiąca.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to również uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego, a także nowej parafii. Suma odpustowa o g. 11.00.  

6. Od początku października zmieniły się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. We wtorki rano jest nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu! Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. 

7. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej(por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków listopadowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych przed Mszą Świętą o g. 6.30, 8.00 i 9.30. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. 

8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na grobach od lat nieuporządkowanych, pojawi się kartka z prośbą o kontakt z ks. Proboszczem w sprawie prolongaty. 

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy m.in. teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Dramatyczny głos papieża Franciszka. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony Matce Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć.

XXVII Niedziela Zwykła – 08. 10. 2023 r.

1. Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III SP, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej będzie na Mszy Świętej o g. 11.00.

2. Katechezy dla narzeczonych w domu parafialnym dziś o g. 16.00. Kolejne będą w lutym przyszłego roku. 

3. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy maryjnej. Dzieci będą otrzymywać naklejki z tajemnicami różańca.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka;
– we wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;
– w środę – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
– w sobotę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
– w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła. 

6. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o godz. 18.30.

7. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne.

8. Jak słyszeliśmy w liście Episkopatu w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. W całym kraju odbędzie się kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed naszym kościołem młodzież również będzie kwestować na ten cel.

9. Od początku października zmieniły się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. We wtorki ranojest nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu! Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. Wyjątkowo w tym tygodniu we wtorek kancelaria będzie czynna od g. 16.30 do 17.30.

10. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margatetka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 14.09. Wyjazd o g. 7.30 spod naszego kościoła. Powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt – 30 zł. Zapisy u p. Janiny i p. Michaliny. Więcej informacji w gablocie.

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Armii Krajowej, Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Krakowskiej, Lipinówki, Parkowej iTargowej. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. teksty na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który gromadzi biskupów i świeckich, również z Polski. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Po pierwsze wiarygodność. Dla dzieci polecamy miesięcznik STAŚ. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony Matce Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć.

XXVI Niedziela Zwykła – 01. 10. 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo. O g. 17.15 zmianka różańcowa, a potem procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. 

2. Katechezy dla narzeczonych rozpoczynają się dziś o g. 16.00 w domu parafialnym. Kolejne będą w lutym przyszłego roku. 

3. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać codziennie o g. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy maryjnej. Dzieci będą otrzymywać naklejki z tajemnicami różańca i świętymi.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
– w środę- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
– czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5. Również w tym tygodniu: ​
– w czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 21.00;
– w pierwszy piątek miesiąca Spowiedź Święta od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o g. 7.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania z aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo, a po tym Droga Krzyżowa;
– w pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniec w intencji Ojczyzny. Ks. Proboszcz i ks. Janusz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00;

6. Kiermasz strojów komunijnych odbędzie się w domu parafialnym w sobotę 07.10 o godz. 15.00.

7. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III SP, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej będzie w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00.

8. Od tego tygodnia wprowadzamy zmiany w dyżurach w kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. We wtorki rano będzie nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz będzie przyjmowała w czwartki po południu!!! Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. Za utrudnienia z góry przepraszamy.

9. Nasza schola została zaproszona do projektu ,,Moje Betlejem”. W styczniu w naszej parafii odbędzie się koncert kolęd, podczas którego dzieci, młodzież i dorośli zaśpiewają oraz zagrają razem z zespołem Skaldowie. Bardzo serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej scholi. Zgłoszenia przyjmuje s. Iwona.

10. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margatetka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 14.09. Wyjazd o g. 7.30 spod naszego kościoła. Powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt – 30 zł. Zapisy u p. Janiny i w zakrystii. Więcej informacji w gablocie.

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej, Jesionowej, Legionów Polskich i Targowej. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. tekst o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Kościół się zmienia. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony Matce Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć.

PARAFIANOM I GOŚCIOM BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE !