Ogłoszenia Archiwalne

V Niedziela Zwykła – 04. 02. 2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila adoracji. 

2. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej dziś na Mszy Świętej o g. 11.00. Zmianka różańcowa o g. 17.00, a po niej Nieszpory. 

3. Również dzisiaj o g.16.00 w domu parafialnym, rozpoczyna się nowy cykl katechez przedmałżeńskich. Kolejny będzie dopiero w październiku. 

4. Od jutra, przez trzy tygodnie, nie będzie Mszy Świętej w dni powszednie o g. 6.30. 

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
​- jutro – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
– we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; 
– w środę – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy;
–  w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta;
– w przyszłą niedzielę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. 

6. W czasie ferii zimowych nie będzie spotkań młodzieży przed bierzmowaniem. Będą one w trakcie rekolekcji wielkopostnych i następnie w drugim tygodniu marca

7. Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej Oddziału Krzeszowice, kwestują dziś przed kościołem na zakup sprzętu medycznego oraz działalność charytatywną. Można też zapoznać się z ich działalnością i wolontariatem.

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Armii Krajowej, Chłopickiego (2), Długiej,Grunwaldzkiej (2), Gwoździec, Krakowskiej, Lipinówki, Nowej Wsi i Rynku. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegodoradzają, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „Czy Bóg musi nas sądzić”. Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego i Stasia.

10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową dla rodzin i osób indywidualnych do Medjugorie i Chorwacji w dniach od 30 kwietnia do 5 maja. W programie Marija Bistrica, Madjugorie, Wodospady Kravica, Split, Veprice i Sarajewo. Zapisy u ks. Proboszcza lub s. Iwony.

11. W dniach od 19 do 28 kwietnia organizowana jest też pielgrzymka do Libanu, do sanktuarium św. Charbela i św. Marouna. Natomiast w dniach od 18 do 29 majaorganizowana jest 12-dniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów we Francji 
i Hiszpanii
. Na trasie: Paray le Monial, Nevers, Rocamadour, Lourdes, Loyola, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Tossa de Mar, Carcassonne, Avignon, La Salette i Ars. Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

IV Niedziela Zwykła – 28. 01. 2024 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to również 7. rocznica ingresu Abpa Marka Jędraszewskiego do Katedry Wawelskiej.Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Rozstrzygnięcie konkursu szopek i rozdanie nagród, odbędzie się dziś po Mszy Świętej o g. 11.00. Na Nieszpory zapraszamy o g. 17.30.  

2. W środę będziemy wspominać w liturgii św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej  wieczornej do g. 20.00.

3. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Siostrach Miłosierdzia. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Msze Święte odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice, tak zabezpieczone, by nie rozlewać wosku na posadzkę i ławki. 

4. W piątek, jako pierwszy miesiąca, Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 6.30 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo. Rano po nabożeństwie, Droga Krzyżowa prowadzona przez  Straż Honorową NSPJ.

5. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i następnie Różaniec. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00.

6. przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o g. 17.00, a po niej NieszporySkładka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

7. Za tydzień wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej Oddziału Krzeszowice, poprowadzą kwestę na zakup sprzętu medycznego oraz działalność charytatywną. Można będzie także zapoznać się z ich działalnością i wolontariatem.

8. Nowy cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w niedzielę 4. lutego o g.16.00 w domu parafialnym. Kolejny będzie dopiero w październiku. 

9. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu naszej parafii za zorganizowanie w dniu wczorajszym tradycyjnego Dnia Chorych w naszej parafii. Gratulujemy również otrzymania w piątek 19.01 wyróżnienia Źródło Sukcesu, przyznawanego przez Urząd MiastaDziękujemy także s. Iwonie i scholii z poprowadzenie kolędowania podczas wczorajszego spotkania.

10. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Gwoździec, Krakowskiej, Nowej Wsi i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegomożemy przeczytać m.in. czy warto rezygnować z zadawania uczniom prac domowych.W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „Wolność nie jest przywilejem, ale prawem”.

12. Starosta Krakowski Wojciech Pałka oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach Alicja Milczarek zapraszają na przedstawienie „Herody 
w Krzeszowicach”, które odbędzie się 3.02 br. o g. 16.30 w sali sportowej naszego liceum.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

III Niedziela Zwykła – 21. 01. 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. 
W związku z tym weźmy do ręki Pismo Święte i przeżyjmy spotkanie z Bogiem Żywym w Jego Słowie. Dziś przypada również wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Na Nieszpory zapraszamy o g. 17.30.  

2. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krzeszowicach zaprasza na koncert Kolędujmy Panu!który odbędzie się w naszym kościele, dzisiaj o g. 16.00. Prezentowane będą piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów i nauczycieli tej szkoły.

3. W tym tygodniu w liturgii i będziemy obchodzić: 
–  w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
– w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w niedzielę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. 

4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa do 25. stycznia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.

5. XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce będziemy przeżywać w piątek 26. stycznia. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.

6. Tradycyjny Dzień Chorych w naszej parafii będziemy przeżywać w sobotę 27. stycznia. Od g. 9.30 będzie Spowiedź, o g. 10.00 Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych i po niej spotkanie w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy wszystkich chorych, a rodziny prosimy o pomoc w przybyciu im na to spotkanie. 

7. Rozstrzygnięcie konkursu szopek i rozdanie nagród, odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o g. 11.00.

8. Nowy cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w niedzielę 4. lutego o g.16.00 w domu parafialnym. Kolejny będzie dopiero w październiku.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej, Targowej i Wyki oraz Żbickiej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegomożemy przeczytać m.in. na temat opieki nad seniorami. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „o trudnej jedności w podzielonym świecie”. 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07. 01. 2024 r.

1. dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które kończy cykl obchodów wokół Tajemnicy Wcielenia. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego. Na zakończenie Mszy Świętych odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa o g. 17.00, a po niej Nieszpory. Jutro rozpoczyna się okres zwykły. 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Księżom, Siostrom zakonnym, p. Burmistrzowi ze współpracownikami, Dzieciom Maryi, naszej scholi, ministrantom i lektorom, młodzieży oazowej i rodzicom oraz Amatorskiej Grupie Teatralnej z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach.Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tym pięknym wydarzeniu religijnym, które było okazją do świadectwa naszej wiary, przeżywanej w pokoju i z wielką radością. 

3. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Bandurskiego (2), Gminnej i Miękińskiej (3). Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj w klasztorze OO. Karmelitów w Czernej o g. 17.45, odbędzie się charytatywny koncert kolęd na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic, w wykonaniu Diakoni Muzycznej Mariam.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy m.in. artykuł o znaczeniu szkolnej katechezy i jej przyszłości.
Niedzieli przeczytamy artykuł pt. „W kolejce do nieba”. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

Niedziela Świętej Rodziny – 31. 12. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i JózefaNa wszystkich Mszach Świętych jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz modlitwa w intencji rodzin. Za Jubilatów obchodzących w mijającym roku jubileusz 25., 50. i 60. lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa będziemy się modlić o g. 12.30. 

2. Dziś przypada również wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku 2023. Uroczyste Nieszpory z modlitwami dziękczynnymi i przebłagalnymi oraz śpiewem suplikacji „Święty Boże” i hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”, odprawimy o g. 17.30. Po ich zakończeniu ostatnia Msza Święta w tym roku.

3. Jutro pierwszy dzień nowego roku, w który przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.Msze Święte w porządku niedzielnym. Jest to również 57. Światowy Dzień Pokoju, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Sztuczna inteligencja i pokój”. Nieszporów jutro nie będzie.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. 
– w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

5. W I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.W pierwszy piątek Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 7.00 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia 
i błogosławieństwo. Rano po nabożeństwie, Droga Krzyżowa prowadzona przez  Straż Honorową NSPJ.

6. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), nasz drugorzędny odpust parafialny. Mszę Święte jak w niedziele. Suma odpustowa o g. 12.30. Składka będzie przeznaczona na misje. Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostanie poświęcone kadzidło i kreda, które młodzież oazowa będzie rozprowadzać przy wyjściu z kościoła. Ofiary będą przeznaczone na cele ich duszpasterstwa. Msza Święta i intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP o g. 6.30.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy cykl obchodów wokół Misterium Wcielenia. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego. Na zakończenie Mszy Świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa o g. 17.00, a po niej Nieszpory. Składka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.

8. Zapraszamy w sobotę do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który jest organizowany przy współudziale Burmistrza naszego miasta. Orszaki wyruszą po Mszach Świętych: w naszym kościele oraz w kościele św. Jana Pawła II o godz. 11.00, a na Nowej Wsi o 10.30 na krzeszowicki Rynek. Tam nastąpi Pokłon Trzech Króli, „Jasełka” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach oraz wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzyma koronę. Nasz orszak będzie miał kolor czerwony jak w ubiegłym roku, dlatego zachęcamy dzieci, aby ubrały na siebie coś w tym kolorze. Udział w orszaku niech będzie dla nas okazją do świadectwa naszej wiary, którą przeżywamy w pokoju i z wielką radością. Zapraszamy dzieci z całymi rodzinami. W czasie orszaku  będzie prowadzona zbiórka na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Długiej, Gadomskiego, Grunwaldzkiej, Kościuszki i Miękińskiej oraz z Trzebini. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. o pierwszej rocznicy śmierci papieża Benedykta XVI. Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego oraz Stasia. W zakrystii można nabyć kolejny numer Niedzieli.Magazynu, z ciekawymi wywiadami i artykułami. Prosimy o uczciwość w płaceniu za kupowane czasopisma.

IV Niedziela Adwentu – 24. 12. 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy już 4. niedzielę Adwentu i jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Mszy Świętej o g. 18.00 w dniu dzisiejszym nie będzie. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Narodzenia Pańskiego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd).

2. dzisiejszą Noc Bożego Narodzenia Mszę Świętą, zwaną Pasterką odprawimy o g. 24.00. Składka z niej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

3. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Naszym Parafianom i Gościom już dziś składamy serdeczne życzenia. Niech Syn Boży narodzony w stajence betlejemskiej obdarzy Was łaską głębokiej wiary, ufnej nadziei i gorącej miłości do Boga i drugiego człowieka. Niech obdarza Wasze rodziny pokojem, radością i cierpliwością każdego dnia. Uroczyste Nieszpory jutro o g. 17.30.

4. W tym tygodniu w liturgii i będziemy obchodzić:
 we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;
​- w środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy Świętej o g. 6.30 poświęcenie wina;
–  w czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników.
Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na wszystkich Mszach Świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz modlitwa w intencji rodzin. Jubilatów obchodzących w mijającym roku jubileusz 25. i 50. lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na g. 12.30. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii.

6. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste Nieszpory z modlitwami dziękczynnymi i przebłagalnymi oraz śpiewem suplikacji „Święty Boże” i hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”, odprawimy o g. 17.30. Po ich zakończeniu ostatnia Msza Święta w tym roku. 

7. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciommożna nabyć w zakrystii. Cena świecy małej – 10 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. 

8. Dziękujemy ks. Piotrowi Gębka, za wykonanie nowej, pięknej szopki do naszego kościoła.
P. kościelnemu Grzegorzowi, p. Tadeuszowi i ks. Januszowi za pomoc w jej montażu oraz p. Grażynie za odnowienie figur do szopki i p. Elżbiecie za przygotowanie materiałów na tło. S. Iwonie za świąteczne dekoracje w całym kościele, p. Czesławowi za przywiezienie choinek, lektorom i młodzieży oazowej za ubranie ich, oraz całej ekipie sprzątającej za przygotowanie kościoła na nadchodzące uroczystości. Dziękujemy także naszym kapłanom za trud spowiedzi adwentowej w naszej parafii i dekanacie, a Wam wszystkim, za udział w Roratach. Dziękujemy też za wszystkie ofiary złożone za Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki wigilijne i na gwiazdy betlejemskie.  

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Armii Krajowej. Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Leśnej, Lipinówki, Parkowej i Targowej oraz chorzy z Gwoźdźca i rodziny z Nawojowej Góry i Tenczynka. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym podwójnym numerze Gościa Niedzielnegocenie 15 zł, polecamy temat główny pt. Święto wiary. W podwójnej Niedzieli w cenie 12 zł, możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Kim byli krewni Jezusa? Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego
i Stasia. W zakrystii można nabyć kolejny numer Niedzieli.Magazynu, z ciekawymi wywiadami i artykułami. Prosimy o uczciwość w płaceniu za kupowane czasopisma.

III Niedziela Adwentu – 17. 12. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela „Gaudete”, czyli Radujcie się”, bo Pan jest blisko. Na Nieszpory zapraszamy o g.17.30. Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju odbędzie się dziś na Mszy Świętej o g. 18.00. Zaprasza Hufiec ZHP Krzeszowice.

2. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać codziennie na Roratach o g. 18.00, w sobotę o g. 6.30, w niedziele o g. 11.00, a zakończy się tuż przed Pasterką.

3. Dziękujemy przedstawicielowi trzeciego zakonu paulistów, za przedstawienie nam propozycji Ewangelii na każdy dzień roku 2024. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

4. Roraty w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do piątku o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy Świętej roratniej z lampionami.

5. Chorych, którzy nie wychodzą z domu, a także tych, których odwiedzamy co miesiąc w pierwsze soboty, z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od g. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku. 

6. Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać dzisiaj podczas Eucharystii, a w tygodniu codziennie podczas Mszy Świętych porannych od g. 6.30 do 7.30 i wieczorem do czwartku od g. 18.00 do 18.30. Spowiedź przedświąteczna w parafii św. Jana Pawła II będzie w piątek od g. 16.00 do 21.00, natomiast w naszej  parafii będzie w sobotę od g. 8.00 do 12.00 z przerwą o g. 10.00 oraz od 14.00 do 18.00 z przerwą o g. 16.00. Z racji spowiedzi w dekanacie i odwiedzin chorych, kancelaria w czwartek i piątek nie będzie czynna.

7. Wigilia Bożego Narodzenia w tym roku przypada w niedzielę. Wspomnimy wtedy Adama i Ewę. Mszy Świętej o g. 18.00 w tym dniu nie będzie. Zachęcamy do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Narodzenia Pańskiego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd).

8. W Noc Bożego Narodzenia Mszę Świętą, zwaną Pasterką odprawimy o g. 24.00. Składka z niej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

9. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u p. Kościelnego w zakrystii, który rozprowadza je w imieniu własnym i p. Organisty. Ofiary za opłatki są jedną z form wynagrodzenia za ich posługę w naszej parafii. Nabycie opłatków w parafii jest znakiem łączności z całą wspólnotą.

10. Jak co roku, dołączamy do ogólnopolskiej akcji Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez zakupienie świec wigilijnych, które zapalimy w wigilię na znak solidarności z ubogimi. Świece można nabyć w zakrystii i przy stoliku z gazetami. Cena świecy małej – 10 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. Pieniądze wrzucamy do skarbony.

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Armii Krajowej i Czatkowic Dolnych. Za wszystkie ofiary, składamy wielkie Bóg zapłać.

12. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi podczas Kiermaszu Świątecznego w ubiegłą niedzielę zebrały kwotę 5.294 zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na działanie stowarzyszenia. Dzieci i młodzież dziękują wszystkim ofiarodawcom za hojność i życzliwość. 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy bardzo przydatny w ostatnim tygodniu Adwentu dodatek specjalny pt. Czekając na Nowonarodzonego. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Biblijny ideał kobiety.

14. Dziś o g. 16.45 w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tenczynku odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Czechowskiego, który uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu, niezawinionemu przez niego. Wykonawcami będą muzycy Filharmonii Krakowskiej, pedagodzy, studenci oraz aktorzy scen krakowskich. Szczegóły na plakacie w gablotce.

I Niedziela Adwentu – 03. 12. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana oraz duchowego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty od poniedziałku do piątku będą o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Dzieci zapraszamy z lampionami i będą otrzymywać obrazki nawiązujące do tematu rorat.

2. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, będzie dzisiaj na Mszy Świętej o g. 11.00. Zmianka tajemnic różańcowych również dzisiaj o g. 17.00, po niej Nieszpory, a kolejny wieczór Chwały w naszym kościele o g. 19.00.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
– w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; 
– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; 
– w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawimy o g. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Podczas Rorat odbędzie się przyjęcie Medala Niepokalanej przez Dzieci i Młodzież Maryi.

4. Jak co roku, dołączamy do ogólnopolskiej akcji Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez zakupienie świec wigilijnych, które zapalimy w wigilię na znak solidarności z ubogimi. Świece można nabyć w zakrystii i przy stoliku z gazetami. Cena świecy małej – 10 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. Pieniądze wrzucamy do skarbony.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u pKościelnego w zakrystii, który rozprowadza je w imieniu własnym i p. Organisty. Ofiary za opłatki są jedną z form wynagrodzenia za ich posługę w naszej parafii.  

6. Kiermasz świąteczny  przygotowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi oraz Rodziców,odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Będzie można nabyć pyszne pierniczki, ciasteczka, stroiki i ozdoby świąteczne. Ofiary będą przeznaczone na działalność Stowarzyszenia. 

7. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Aptecznej, Armii Krajowej, Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Kasztanowej, Krakowskiej, Lipinówki, Parkowej i Targowej oraz z Gliwic.  Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego rozpoczyna się cykl adwentowy, w którym przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł o Niepokalanej pt. Od początku bez grzechu. Dla dzieci polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA i STASIA. W zakrystii jest do nabycia nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego,bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła, którego głównym tematem jest historyczność Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł.

9. Msza Święta z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Barbary, patronki górników, w intencji pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S. A.” oraz Kopalń Porfiru i Diabazu w Zalasiu i Niedźwiedziej Górze, a także ich rodzin i za zmarłych pracowników odbędzie się w kościele św. Jana Pawła II dziś o g. 11.00. Po Niej będzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu dr inż. Czesławowi Kotowskiemu, Dyrektorowi i Prezesowi Zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice” oraz drugiej tablicy jako podziękowanie obu kopalniom za kamień na budowę kościoła.

10. Maltańska Służba Medyczna Oddział Krzeszowice serdecznie zaprasza mieszkańców na akcję krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru, jest do dyspozycji na Rynku w Krzeszowicach przy Banku Pekao, dziś w g. od 9.00 do 13.00. Oprócz akcji oddania krwi, będzie można zapisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku.

XXXIV Niedziela Zwykła – 26. 11. 2023 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o g. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za co można uzyskać dziś odpust zupełny. Nieszpory o g. 17.30.

2. Różaniec za zmarłych z wypominkami o g. 17.30 do czwartku. 

3. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Andrzeja, Apostoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu przed pierwszym piątkiem po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Po Mszy Świętej o g. 7.00 i 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo. Rano po nabożeństwie, Droga Krzyżowa prowadzona przez  Straż Honorową NSPJ. 

5. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniew intencji Ojczyzny. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.Roraty od poniedziałku do piątku będą o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Składka będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni, a zmianka tajemnic różańcowych odbędzie o g. 17.00. Na kolejny wieczór Chwały w naszym kościele zapraszamy również w przyszłą niedzielę o g. 19.00.

7. Parafialny Zespół Charytatywny podczas kwesty przed kościołem w ubiegłą niedzielę zebrał kwotę 6.037 zł. Dziękujemy zaangażowanym w zespole za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Część z nich została przekazana na Światowy Dzień Ubogich, a pozostała część będzie przeznaczona na potrzeby ubogich w naszej parafii.

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyła rodzina z ul.: Grunwaldzkiej i pacjenci z Balneologii. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy Bóg zapłać

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegmożnadowiedzieć się, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. Jakiego Kościoła chcemy? Dla dzieci polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA i STASIA. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

10. Msza Święta z okazji wspomnienia św. Barbary, patronki górników, w intencji pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S. A.” oraz Kopalń Porfiru i Diabazu w Zalasiu i Niedźwiedziej Górze, a także ich rodzin i za zmarłych pracowników odbędzie w tym roku w kościele św. Jana Pawła II w niedzielę 3.12 og. 11.00. Po Niej będzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu dr inż. Czesławowi Kotowskiemu, Dyrektorowi i Prezesowi Zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice”. Zapraszamy pracowników, emerytów i ich rodziny. 

11. Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej działający od ponad 30 lat w naszym mieście, będzie kwestował na zapomogi dla najuboższych mieszańców parafii i miasta, w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem.

12. Maltańska Służba Medyczna Oddział Krzeszowice serdecznie zaprasza mieszkańców na akcję krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru, będzie do dyspozycji na Rynku w Krzeszowicach przy Banku Pekao, również w przyszłą niedzielę w g. od 9.00 do 13.00. Oprócz akcji oddania krwi, będzie można zapisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19. 11. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie bł. Salomei, dziewicy. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o g. 17.30. 

2. Również dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Program obchodów diecezjalnych jest na plakacie w gablotce przed kościołem. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny kwestuje przed kościołem na pomoc dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o wsparcie jego działań i z góry dziękujemy zaangażowanym w zespole oraz wszystkim ofiarodawcom.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
– we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
– w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Msza Święta w intencji p. Organisty, chórzystów i scholi będzie o g. 18.00. Wszystkim śpiewającym składamy serdeczne życzenia z okazji ich Patronki; 
– w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;
– w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. 

4. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Janusz Pasternak, nasz wikariusz. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask w życiu kapłańskim i posłudze w naszej parafii. Do życzeń dołączamy modlitwę w jego intencji, szczególnie na Mszy Świętej w wtorek o g. 18.00 i w niedzielę o g. 12.30.

5. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Różaniec za zmarłych z wypominkami w listopadzie w dni powszednie o g. 17.30. 

7. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Eucharystii i modlitewnym czuwaniu w piątek 17.11, podczas peregrynacji Jubileuszowej Monstrancji w wizerunku Niepokalanej oraz Siostrom Miłosierdzia wraz z Młodzieżą Maryjną, za poprowadzenie rozważań.  

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Grunwaldzkiej, Kościuszki i Wąskiej oraz Róża Matki Bożej Ostrobramskiej. Zawszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy Bóg zapłać

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można i warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenia ma modlitwa za Ojczyznę. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł o sytuacji rozwodników w Kościele. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

10. W Niedzielę Chrystusa Króla w całym Kościele obchodzony jest diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. Obchody tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej trwają przez cały weekend w formie SMAK-u, czyli Spotkania Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Najważniejszym punktem będzie sama niedziela i Msza Święta w Katedrze na Wawelu o g. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka JędraszewskiegoPo Mszy Świętej wszyscy są zaproszeni do budynku Wyższego Seminarium Duchownego na ciąg dalszy obchodów: o g. 11.30 świadectwo Edzia – rapera i tiktokera, a o g. 13.00 spotkanie autorskie z ks. Michelem Remery’m, autorem książki Bóg mieszka obok. W międzyczasie będą Targi Wspólnot prezentujące ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe naszej archidiecezji oraz poczęstunek.

XXXII Niedziela Zwykła – 12. 11. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Na nieszpory niedzielne o g. 17.30. 

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; 
– w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
– w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy i III piątek miesiąca;

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

4. W piątek 17.11 w naszej parafii będziemy przeżywać peregrynację Jubileuszowej Monstrancji w wizerunku Niepokalanej z racji przygotowań do obchodów 200. rocznicy objawień maryjnych na Rue du Bac w Paryżu. Wtedy to Matka Boża objawiła św. Katarzynie Laboure Cudowny Medalik. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię o g.18.00, a po niej na modlitewne czuwanie prowadzone przez Siostry Miłosierdzia wraz z Młodzieżą Maryjną. 

5. Różaniec za zmarłych z wypominkami w listopadzie w dni powszednie o g. 17.30. 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na pomoc dla ubogich w naszej parafii. Prosimy o wsparcie jego działań i z góry dziękujemy zaangażowanym w zespole oraz wszystkim ofiarodawcom.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia naszego odpustu parafialnego ku św. Marcina, biskupa. Ks. Kanonikowi Andrzejowi Wciślakowi za słowo i celebrowanie sumy, księżom z parafii i dekanatu, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, scholii parafialnej, ministrantom i lektorom, panom niosącym baldachim i paniom ze świecami, p. kościelnemu i p. organiście, s. Iwonie za dekoracje kwiatowe i osobom sprzątającym kościół, pocztom sztandarowym i przedstawicielom władz. Niech św. Marcin ma nas wszystkich w swojej opiece.

8. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w „SŁODKIEJ SOBOCIE”, czyli kiermaszu ciast, aby wspomóc leczenie rocznej Oli Dzwonek, by mogła usłyszeć świat.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Armii Krajowej, Bukowej, Czycza, Grunwaldzkiej, Szkolnej i Targowej oraz Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy Bóg zapłać

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można i warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenia ma modlitwa za Ojczyznę. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł o sytuacji rozwodników w Kościele. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

11. Z okazji 105. Rocz. Odzyskania Niepodległości, Ośrodek Formacyjno-Rekolekcyjny „Vincentinum”zaprasza na koncert patriotyczny pt.: „Niepodległa. Wolność jest w nas”. Zaprezentowane zostaną polskie pieśni patriotyczne w aranżacji i wykonaniu Violi Brzezińskiej i Sławka Kosińskiego. Koncert odbędzie się dzisiaj o g. 16.00 w kaplicy św. Wincentego, ul. Nowa Wieś 8. 

12. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, serdecznie zapraszają rodziców dzieci szkół podstawowych do bezpłatnego udziału w projekcie „Rodzina przede wszystkim!… Projekt zakłada wsparcie rodzin i ich poszczególnych członków w oparciu o pozytywną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Pierwszy z warsztatów, odbędzie się już w sobotę 18 listopada w Chrzanowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie i stronie internetowej Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

XXX Niedziela Zwykła – 29. 10. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Misyjny. Dziękujemy ks. Janusz Zwolińskiemu ze Zgromadzenia XX. Misjonarzy za posługę Słowa Bożego. Po Mszach Świętych przed kościołem można nabyć książkę ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego pt. „Aby Cię, Jezu więcej znali… Misjonarz z Radwanowic”, o życiu i posłudze misyjnej ks. Janusza w Afryce i w Grecji. 

2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych o g. 17.30. Dziękujemy za wspólną modlitwę przez cały październik. Okazja do spowiedzi przed 1 i 2 listopada podczas nabożeństwa i Mszy Świętej. 

3. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte – jak w każdą niedzielę. Nieszpory żałobne w kościele o g. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Tam najpierw będzie procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o g. 15.00 Msza Święta przed kaplicą. W tym dniu nie będzie już Różańca 
z wypominkami w kościele o g. 17.30, natomiast młodzież zaprasza na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych na cmentarzu o g. 19.00.

4. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte jak w dzień powszedni. Procesja żałobna z wypominkami na cmentarzu o g. 15.00, a następnie Msza Święta przy krzyżu o g. 15.30. W tym dniu przypada 23. rocz. śmierci ks. Prałata Juliana Bożka. 

5. W tych dniach można i watro zyskać odpusty za zmarłych:

a) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak Spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

b) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach: od l do 
8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

6. Różaniec za zmarłych z wypominkami w kościele przez cały listopad w dni powszednie o g. 17.30. Na wypominki przyjmujemy przez najbliższe dni w zakrystii.

7. Na grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Proboszczem. Tym grobom grozi likwidacja – nawet, jeśli ta kartka zostanie usunięta.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00!

9. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź Święta od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z aktem oddania po Mszy Świętej rano i wieczorem. Po nabożeństwie porannym Droga Krzyżowa prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.

10. Do chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz uda się w piątek 3 XI od g. 9.30, a pozostali księża sobotę od g. 9.00.

11. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po porannej Mszy Świętej, a po nim różaniec w intencji Ojczyzny. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

12. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o g. 12.30 zapraszamy dzieci klas III SP wraz z rodzicami. Po niej będzie konferencja Ks. Proboszcza do rodziców w kościele, a dzieci będą miały spotkanie w salce. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o g. 17.00, a po niej Nieszpory. Składka na renowację kościoła.

13. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej, Czatkowice Dolne, Jesionowej, Kościuszki, Miękińskiej, Nowa Wieś, Targowej, oraz Radomska. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. tekst o zagrożeniach czyhających na dzieci  w internecie. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Śmierć jest częścią życia. Dla dzieci polecamy miesięczniki: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i STAŚ.
W zakrystii można jeszcze nabyć MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć w narodzie. Prosimy o uczciwość w płaceniu za prasę. 

XXIX Niedziela Zwykła – 22. 10. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziś również przypada uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego, a także nowej parafii. Suma odpustowa o g. 11.00. Na kolejny Wieczór Chwały w naszym kościele zapraszamy dziś o godz. 19.00.

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Wszystkich parafian zachęcamy do odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej w rodzinach lub w naszym kościele. 

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
​- w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa;
– w czwartek – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;
– w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; 

4. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezus będzie w czwartek 26.10, po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

5. Wydział Misyjny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na Misyjny Synod Dzieci,który odbędzie się w sobotę 28.10 od g. 8.00 do 15.00, w Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach oraz w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza Święta o g. 13.30.

6. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego kazania wygłosi ks. Janusz Zwoliński ze Zgromadzenia XX. Misjonarzy. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie można nabyć książkę ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego pt. „Aby Cię, Jezu więcej znali… Misjonarz z Radwanowic”, o życiu i posłudze misyjnej ks. Janusza w Afryce i Grecji. 

7. Od początku października zmieniły się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu!Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. 

8. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej(por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków listopadowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych przed Mszą Świętą o g. 6.30, 8.00 i 9.30. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. 

9. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na grobach od lat nieuporządkowanych, pojawi się kartka z prośbą o kontakt z ks. Proboszczem w sprawie prolongaty. 

10. Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 4212 zł, a Koło „Caritas” Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach – 1508 zł. Dzieciom i młodzieży kwestującym przy tej okazji oraz wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej i Grunwaldzkiej oraz Nowej Góry. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy m.in. teksty mówiące o Kościele w Ewangelii wg św. Marka.  W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Autorem szczęśliwych zakończeń jest Bóg. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony objawieniom Matki Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć w narodzie.

XXVIII Niedziela Zwykła – 15. 10. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae(Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. W całym kraju odbywa się kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed naszym kościołem młodzież również kwestuje na ten cel. Dziś też przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. 

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Jutro na Różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z klas III SP, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Wszystkich parafian zachęcamy do odmawiania tej pięknej modlitwy maryjnej w rodzinach lub w kościele. 

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45. rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Plan obchodów jest na plakacie w gablocie.
– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– we środę – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
– w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa oraz trzeci piątek miesiąca.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to również uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego, a także nowej parafii. Suma odpustowa o g. 11.00.  

6. Od początku października zmieniły się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. We wtorki rano jest nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu! Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. 

7. „Myśl to święta i pobożna, modlić się za zmarłych” – czytamy w 2 Księdze Machabejskiej(por. w. 44n). Dlatego podejmujemy ją między innymi w formie wypominków listopadowych i rocznych. W ciągu roku będziemy się modlić za zmarłych wypominanych przed Mszą Świętą o g. 6.30, 8.00 i 9.30. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. 

8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na grobach od lat nieuporządkowanych, pojawi się kartka z prośbą o kontakt z ks. Proboszczem w sprawie prolongaty. 

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy m.in. teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Dramatyczny głos papieża Franciszka. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony Matce Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć.

XXVII Niedziela Zwykła – 08. 10. 2023 r.

1. Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III SP, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej będzie na Mszy Świętej o g. 11.00.

2. Katechezy dla narzeczonych w domu parafialnym dziś o g. 16.00. Kolejne będą w lutym przyszłego roku. 

3. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy maryjnej. Dzieci będą otrzymywać naklejki z tajemnicami różańca.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka;
– we wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;
– w środę – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
– w sobotę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
– w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła. 

6. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o godz. 18.30.

7. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne.

8. Jak słyszeliśmy w liście Episkopatu w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. W całym kraju odbędzie się kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed naszym kościołem młodzież również będzie kwestować na ten cel.

9. Od początku października zmieniły się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. We wtorki ranojest nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz przyjmuje w czwartki po południu! Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. Wyjątkowo w tym tygodniu we wtorek kancelaria będzie czynna od g. 16.30 do 17.30.

10. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margatetka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 14.09. Wyjazd o g. 7.30 spod naszego kościoła. Powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt – 30 zł. Zapisy u p. Janiny i p. Michaliny. Więcej informacji w gablocie.

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Aptecznej, Armii Krajowej, Chłopickiego, Grunwaldzkiej, Krakowskiej, Lipinówki, Parkowej iTargowej. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. teksty na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który gromadzi biskupów i świeckich, również z Polski. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Po pierwsze wiarygodność. Dla dzieci polecamy miesięcznik STAŚ. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony Matce Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć.

XXVI Niedziela Zwykła – 01. 10. 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo. O g. 17.15 zmianka różańcowa, a potem procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. 

2. Katechezy dla narzeczonych rozpoczynają się dziś o g. 16.00 w domu parafialnym. Kolejne będą w lutym przyszłego roku. 

3. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać codziennie o g. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy maryjnej. Dzieci będą otrzymywać naklejki z tajemnicami różańca i świętymi.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
– w środę- wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
– czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5. Również w tym tygodniu: ​
– w czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 21.00;
– w pierwszy piątek miesiąca Spowiedź Święta od g. 6.30 do 7.30 i od g. 16.30 do 18.30. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o g. 7.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania z aktem wynagrodzenia i błogosławieństwo, a po tym Droga Krzyżowa;
– w pierwszą sobotę po Mszy Świętej o g. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej i po nim Różaniec w intencji Ojczyzny. Ks. Proboszcz i ks. Janusz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00;

6. Kiermasz strojów komunijnych odbędzie się w domu parafialnym w sobotę 07.10 o godz. 15.00.

7. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III SP, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej będzie w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 11.00.

8. Od tego tygodnia wprowadzamy zmiany w dyżurach w kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna we wtorki i czwartki od g. 17.00 do 18.00, natomiast w środy i piątki od g. 8.30 do 9.30. We wtorki rano będzie nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem, ks. Proboszcz będzie przyjmowała w czwartki po południu!!! Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach Świętych. Za utrudnienia z góry przepraszamy.

9. Nasza schola została zaproszona do projektu ,,Moje Betlejem”. W styczniu w naszej parafii odbędzie się koncert kolęd, podczas którego dzieci, młodzież i dorośli zaśpiewają oraz zagrają razem z zespołem Skaldowie. Bardzo serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej scholi. Zgłoszenia przyjmuje s. Iwona.

10. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margatetka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 14.09. Wyjazd o g. 7.30 spod naszego kościoła. Powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt – 30 zł. Zapisy u p. Janiny i w zakrystii. Więcej informacji w gablocie.

11. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.: Armii Krajowej, Jesionowej, Legionów Polskich i Targowej. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. tekst o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Kościół się zmienia. W zakrystii można nabyć GOŚĆ EXTRA  poświęcony Matce Bożej oraz MAGAZYN HISTORYCZNY NIEDZIELA, którego głównym tematem jest bitwa o pamięć.

PARAFIANOM I GOŚCIOM BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE !