+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Grupa Camino w drodze!

Po sierpniowej przerwie, dzień ponownego wyjścia na szlak nadszedł w sobotę 9 września. Tym razem czekał nas odcinek Sanka-Zator (22 km), ale przygotowaliśmy się na dodatkowe 12 km w stronę Piotrowic i Polanki Wielkiej (Głębowic). Rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele świętego Jakuba w Sance o 7.00 z udziałem członków Bractwa Świętego Jakuba w swoich strojach. Pobłogosławieni przez księdza proboszcza Jarosława Żmiję i księdza wicekanclerza Kurii Metropolitalnej Krzysztofa Tekieli oraz obdarowani pamiątkowymi drobiazgami udaliśmy się na szlak. Szliśmy już w 14 osób (!), a dodatkowo duchowo łączyliśmy się z Marianem i Teresą, którzy właśnie w tych dniach pielgrzymują Via Francigena z Pawii do Lukki we Włoszech. Przez Wielką Górę, a potem ulicą o swojskiej nazwie Krzeszowicka szlak wiódł do miejscowości Brodła, a stamtąd przez Mirów do Podłęża. Z powodu remontu promu „Drogowiec” i nieczynnej jeszcze przeprawy, na drugą stronę Wisły udaliśmy się wynajętym busem. Kontynuowaliśmy drogę przez Spytkowice i Palczowice do Zatora. Tam po zasłużonym odpoczynku i przepysznych lodach zdecydowaliśmy się oczywiście iść dalej. Cały czas towarzyszyła nam wspaniała pogoda, coraz mocniej przygrzewające słońce oraz piękne krajobrazy. Ten etap był bardzo potrzebnym nam odpoczynkiem i nabraniem sił do swoich obowiązków zostawionych w domach, do których powróciliśmy około 19.00.

Grupa Camino wędruje oczywiście dalej 🙂 Kolejny etap będzie UWAGA! dwudniowy: w sobotę 30 września planujemy odcinek Głębowice-Bielsko-Biała (ok. 28 km), a w niedzielę 1 października Bielsko-Biała-Szczyrk (ok. 17 km). Będzie to jednocześnie zakończenie południowej części Małopolskiej Drogi Świętego Jakuba. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Marcina rano. Powrót ze Szczyrku: wspólnie busem.

Zapisy: u ks. Piotra do czwartku 28 września (priestforever@wp.pl).

Spotkanie przygotowawcze: poniedziałek, 25 września 2017 r., 18.30 (po Mszy św. wieczornej)

Galeria z etapu IV Sanka-Głębowice (35 km) do obejrzenia TUTAJ i TUTAJ

+ Zdzisław Ochmański, zm. 31.08.2017 r.

Ogłoszenia

22 niedziela zwykła (3.09.2017)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
O godz. 17.00 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni.

W zeszłą niedzielę nasz Zespół Charytatywny zebrał na kweście przed kościołem na poszkodowanych przez wichury kwotę 7860 zł.

W poniedziałek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego. W nowym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 także o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Przez jeden miesiąc będzie pełnił praktykę katechetyczną w naszej parafii kleryk KSD Marek Kulman. Serdecznie go witamy i życzymy owocnego zaangażowania.

W sobotę (9. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 25. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 10. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym we środę po Mszy św. wieczornej.

Dzieci należące do Scholi i Grupy Maryjnej proszone są na spotkanie z Siostrą Opiekunką w sobotę o godz. 10.00.

Grupa Camino zaprasza na IV etap Małopolskiej Drogi św. Jakuba: Sanka-Zator w sobotę, 9. września. Rozpoczęcie o 7.00 w kościele w Sance – po Mszy św. wyjście na trasę. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowawcze w Domu Parafialnym.

W sobotę 30 września 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Krakowskiej 15 odbędzie się zjazd absolwentów  Technikum Przemysłu Drzewnego z okazji 70 rocznicy powstania szkoły. Szczegółowe informacje w gablotce.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Danka, Grunwaldzkiej, Kościuszki i Miękińskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Stelli Mordasewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. nazaretanek z Nowogródka).
Wtorek         – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
Czwartek      – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
Piątek           – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Sobota          – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy i św. Piotra Klawera, prezbitera