IMG_0139

Ogłoszenia parafialne

12 niedziela zwykła (23.06.2019)

 

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną wokół kościoła odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym), a dzisiaj (niedziela) – po Mszy św. o godz. 11.00 i o 17.30.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu wypada też wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wypada też uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Imieniny obchodzi ks. Piotr Wróbel. Życzymy mu potrzebnych łask Bożych i polecamy go Chrystusowi w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach. Po Mszy św. będzie piknik. Zapraszamy.

Program pielgrzymki do Torunia na 26-27 czerwca jest wywieszony w gablotce przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z Armii Krajowej, Kościuszki, Targowej i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Środa                       – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, św. Josemaria Escrivy, prezbitera
Czwartek               – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy i św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła

IMG_0139

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Bożego Ciała (20.06.2019)

 

Dzisiaj wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka, Szkolną i Żbicką do nowego kościoła, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania). W starym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.15 – jak to bywało przedtem i o godz. 12.00. Prosimy do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i z dzwoneczkami. Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami. O godz. 17.30 w tym dniu nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną wokół kościoła będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym), a w przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00 i o 17.30.

Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Sobota          – wspomnienie św. Paulina z Noli i świętych męczenników Jana Fishera biskupa i Tomasza More’a

IMG_0139

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy (16.06.2019)

 

Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego – we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

W środę Msze św. na zakończenie roku szkolnego:

▬ godz. 8.00 dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (w starym kościele)
▬ godz. 9.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 (w starym kościele)

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka (Apteczną), Szkolną i Żbicką do nowego kościoła, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania). W starym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.15 – jak to bywało przedtem i o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji i do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i z dzwoneczkami. Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami. O godz. 17.30 w tym dniu nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W Krakowie centralne uroczystości z Procesją Bożego Ciała – na które serdecznie zaprasza nasz Arcybiskup Metropolita – rozpoczynają się Mszą św. o 9.00 sprawowaną na ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną wokół kościoła będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym), a w przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00 i o 17.30.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

W minionym tygodniu na budowę kościoła i renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej i Czatkowic Dolnych. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu wolontariusze z Fundacji im. Brata Alberta w trakcie akcji „Ciacho dla Smyzia” zebrali przed naszym kościołem 3682,40 zł z przeznaczeniem na wyjazd wakacyjny podopiecznych. Serdecznie dziękują Wam za okazaną ofiarność.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek   – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona  Caritas
Środa                – wspomnienie św. Romualda, opata
Czwartek         – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera
Piątek               – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Sobota              – wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa i świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a

Parafia św. Marcina zaprasza na 28. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 14 lipca 2019 r. – szczegóły na afiszu w gablotce.

Druhowie OSP w Miękini zapraszają 20 czerwca na „V Dziecięcy Piknik Strażacki”, który  odbędzie się na terenie remizy w Miękini.