+ Janina Welde, zm. 13.10.2019 r

Ogłoszenia duszpasterskie

28 niedziela zwykła (13. 10. 2019 r.)

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Obchodzimy 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2000 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem młodzież kwestuje na ten cel. W kościele św. Jana Pawła II odbędzie o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

Ksiądz Michał zaprasza uczniów klas trzecich wraz z rodzicami na wspólny różaniec misyjny w poniedziałek, 14. października o godz. 17.30. Będziemy modlić się w intencji misjonarzy oraz poznamy przedstawienia Matki Bożej pochodzące z terenów misyjnych.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

W piątek wypada święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia, ale także naszego wikariusza ks. Łukasza Jachymiaka. Składamy mu serdeczne życzenia imieninowe – Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Niech Pan Bóg obdarza go zdrowiem i wszelką pomyślnością.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę, 20. października, w Parafii Św. Jana Pawła II wypada odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.30.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. proboszczem. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej, Kościuszki (2), Rodzinnej, Zagrody i Krakowa. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika, i św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy
Wtorek – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła
Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia

●●●

Burmistrz Gminy Krzeszowice, Wacław Gregorczyk informuje, iż siedziba Obwodowych Komisji Wyborczych Nr 1 oraz Nr 2 w Krzeszowicach (Osiedle Parkowe) została przeniesiona z budynku Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4 do budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krzeszowicach, ul. Szkolna 7.