Ogłoszenia

XV Niedziela Zwykła, 14 lipca 2024 r.

1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj o g. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; 
– we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Suma odpustowa w klasztorze w Czernej o g. 11.00. Więcej informacji na plakacie;
– w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera; 
– w sobotę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

4. W lipcu, sierpniu i we wrześniu w dni powszednie Msza Święta rano jest tylko o g. 7.00, a wieczorem jak zwykle o g. 18.00.

5. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ulicy: Leśnej i Miękińskiej oraz z Krakowa i Tenczynka. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze, składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W sobotę 27 lipca ok. g. 11.00 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów 43. Góralskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Kapłanów i Siostry zakonne ugościmy na plebanii, natomiast dla pielgrzymów będzie przygotowywany  poczęstunek przy Domu Parafialnym. Prosimy o włączenie się w to dzieło, ewentualnie o zabranie pielgrzymów do swoich domów. 

7. W dniach od 7 do 11 sierpnia odbędzie się 44. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Po raz trzeci wyruszy nasza dekanalna grupa z Krzeszowic. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy będą się odbywać w zakrystii kościoła św. Jana Pawła II 
w Krzeszowicach w dniach od 28.07 do 5.08 br. W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele po każdej Mszy Świętej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. Organizowane są dwie pielgrzymki: do św. Charbela w Libanie w dniach od 16 do 24 października i do Ziemi Świętej od 18 do 24 listopada br. Bliższe informacje i zgłoszenia do końca lipca u ks. Andrzeja Szczotki.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego możemy się dowiedzieć czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Nieodkryta Jasna Góra. W zakrystii jest jeszcze do nabycia dwumiesięcznik Gość.Historia Kościoła.

10. Ekoradcy zapraszają mieszkańców Gminy na zebranie dotyczące pozyskania środków na ocieplenie, wymianę okien i drzwi oraz zasad kontroli palenisk. Odbędzie się ono w remizie OSP Krzeszowice, jutro o g. 19.00.

11. Po raz kolejny Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” we współpracy z firmą Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki pozyskane z demontażu tego sprzętu zostaną przeznaczone na potrzeby misji w Kościele. Zużyty sprzęt można składać przed kościołem w piątek 19.07 tylko do g. 10.30.

12. Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach, filia w Myślenicach, ogłasza nabór na studiaI st. w kierunku praca socjalna, I i II st. w kierunku ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne i pedagogika, a także 5-letnie magisterskie w kierunku pedagogika przedszkolna
i wczesnoszkolna oraz psychologia. Więcej informacji na plakacie.

Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, a wszystkim parafianom i gościom – dobrej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!