Ogłoszenia

14. Niedziela Zwykła – 03. 07. 2022 r.

Dzisiaj wypada święto św. Tomasza Apostoła. 

Ks. abp Marek Jędraszewski zamianował proboszczem w naszej parafii ks. kan. Bogdana Sarniaka. Obejmie on kanonicznie urząd na Mszy św. o godz. 12.00. 
Ks. Łukasz Jachymiak natomiast otrzymał nominację na wikariat w Katedrze na Wawelu w Krakowie. Jego pożegnanie odbędzie się w niedzielę, 21. sierpnia o godz. 11.00. Nominatom życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej.

Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w CzatkowicachProsimy zabrać ze sobą butelkę z wodą. O godz. 17.00  zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. 

W ubiegłą niedzielę ks. Andrzej Szczotka, proboszcz Parafii św. Marcina z Tours, został odznaczony prezydenckim medalem – Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w zakresie pracy duszpasterskiej, kultury, budowy nowego kościoła i restauracji naszej perełki neogotyckiej – kościoła św. Marcina i kaplicy cmentarnej. Wdzięczni jesteśmy Panu Prezydentowi, za to odznaczenie. Jak to podkreśla ks. Andrzej Szczotka – nie jest to tylko jego wyróżnienie, lecz dla całej naszej wspólnoty, starej i nowej parafii, która tak pięknie współpracowała z byłym ks. proboszczem Andrzejem Szczotką.

Ks. Andrzej Szczotka serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym i ofiarodawcom za dar pięknego i cennego kielicha do sprawowania Mszy św., który pozostanie w parafii, dla upamiętnienia jego 22. letniego proboszczowania, a także za inne dary, które w dowód wdzięczności za pracę duszpasterską otrzymał i za zorganizowanie pikniku. Szczególne podziękowania dla rodziców scholi dziecięcej i ministrantów i dla innych. Także podziękowania kieruje do wszystkich uczestników liturgii, chórowi i „Melbie” za lody.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej (3), Grunwaldzkiej (4), Krakowskiej (2), Lipinówki i Targowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek ​– rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
Wtorek ​– wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera, św. Marii Goretti, męczennicy i św. Elżbiety Portugalskiej
Środa​– wspomnienie św. Teresy Ledóchowskiej
Piątek​​​– wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera