Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu – 04. 12. 2022 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, w którą przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziś również przypada wspomnienie św. Barbary. Mszę Świętą z okazji imienin patronki górników, w intencji pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S. A.” oraz Kopalń Porfiru i Diabazu w Zalasiu i Niedźwiedziej Górze, a także ich rodzin i za zmarłych pracowników odprawimy dzisiaj o g. 10.00. 

2. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, będzie dzisiaj na Mszy Świętej o g. 11.00. Zmianka tajemnic różańcowychtakże dzisiaj o g. 17.00, a kolejny wieczór Chwały w naszym kościele o g. 19.00.

3. Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej działający od 30 lat w naszym mieście, kwestuje dzisiaj przed naszym kościołem, na zapomogi dla najuboższych mieszańców parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; 
– w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; 
– w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawimy o g. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00.

5. W okresie Adwentu, czyli radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do uroczystościNarodzenia Pańskiego, roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o g. 18.00, natomiast w sobotę o g. 6.30. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy Świętej roratniej z lampionami.

6. Uroczyste przyjęcie Medalu przez Dzieci i Młodzież Maryi, będzie w czwartek 8 XII, na Mszy Świętej o g. 18.00. Natomiast Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi i Scholkę będzie w przyszłą niedzielę. Pozyskane środki będą przeznaczone na rekolekcje dla dzieci.

7. Jak co roku, dołączamy do ogólnopolskiej akcji Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez zakupienie świec wigilijnych, które zapalimy w wigilię na znak solidarności z ubogimi. Świece można nabyć w zakrystii i przy stoliku z gazetami. Cena świecy małej – 9 zł, a dużej – 15 zł. Przy ich zakupie można złożyć ofiarę na pomoc dla ubogich z naszej parafii i diecezji. Pieniądze wrzucamy do skarbony przy gazetach.

8. P. Organista i P. Kościelny również w tym roku nie będą roznosić opłatków do naszych rodzin. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u P. Grzegorza w zakrystii, który rozprowadza je w imieniu własnym i P. Organisty Grzegorza. Ofiary za opłatki jest jedną z form wynagrodzenia za ich posługę w naszej parafii.  

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul. Aptecznej, Armii Krajowej (5), Bukowej, Grunwaldzkiej (3), Kasztanowej, Krakowskiej, Lipinówka (3) i Targowej.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach organizuje akcję poboru krwi, która odbędzie się 8 XII br. (tj. czwartek), w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Długiej 22, w godz. Od 9.00 do 11.00. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie dowodu osobistego.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. W „Niedzieli” warto przeczytać m.in. o tym, jak przekonać nieprzekonanych do małżeństwaDla dzieci polecamy MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Prosimy o uczciwość w płaceniu za zabierane czasopisma.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE!