Ogłoszenia

5. niedziela Wielkiego Postu (18.03.2018 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 12.00 Msza św. chrzcielna. Oaza rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne i caritasowskie baranki (cena – 6 zł.),

Ks. abp Marek Jędraszewski ustanowił proboszczem w Sierczy k/Wieliczki ks. kan. Jana Leśniaka. Serdecznie dziękujemy mu za wspaniałą długoletnią wikariuszowską służbę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w proboszczowaniu w Sierczy. Uroczyście podziękujemy ks. Janowi za Bożą służbę wśród nas na Nowennie do MBNP w środę o godz. 18.00

W poniedziałek wypada święto św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej.

W środę, po Mszy wieczornej, w kościele św. Marcina spotkanie dla rodziców oazy.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ), o 16.30 – dla dzieci i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.15. Zachęcamy dzieci do przygotowania palm. Następna Msza św. w tym dniu o godz. 12.15.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w sobotę o godz. 18.00 i trwać będą do wtorku Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzi o. Dariusz Sambora, franciszkanin. Zapamiętajmy następujące szczegóły programu rekolekcji.

— W najbliższą sobotę o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – osobom chorym i w podeszłym wieku. Od godz. 9.00 będzie możliwość dla nich spowiedzi. Od godz. 10.30 w sobotę będziemy spowiadać w domach chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy te osoby zgłaszać do piątku w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej. A o godz. 15.00 w tym dniu odprawimy Mszę św. dla chorych na Gwoźdźcu. Prosimy krewnych i sąsiadów o doprowadzenie chorych na Mszę św.

Nauki ogólne w dni powszednie (od poniedziałku do wtorku) o godz. 8.00 i 18.00.
— Nauka stanowa dla mężczyzn ojców i wdowców, w niedzielę o godz. 18.30.
— Nauka stanowa dla kobiet – w tym matek i wdów, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.
— Nauka dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w niedzielę godz. 9.00, w poniedziałek o godz. 20.00 i we wtorek o godz. 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Kościuszki i Tenczynka. – Serdeczne Bóg zapłać.

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Grecji, śladami św. Pawła, Andrzeja, Mikołaja i o. Pio – (wypada w przyszłym roku 60. r. jego śmierci) – od 18 do 29 maja. Koszt 3050 zł i ok.165 EUR.