Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna – 21. 04. 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele.Pamiętajmy o tej intencji także w naszych modlitwach osobistych. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o g. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
– w czwartek – święto św. Marka, ewangelisty, patrona naszego Księdza Arcybiskupa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. W sobotę przypada 10. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Trzeba nam dziękować Panu Bogu za tak wielkiego Orędownika w naszej modlitwie wspólnotowej i osobistej.

4. Zespół Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje dla liderów wspólnot, zespołów parafialnych i ruchów pt. „Przekaz wiary. Jak to zrobić w rodzinie i parafii?”. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym „Totus Tuus” w Zembrzycach, w dniach 25-27.04 br. Więcej informacji na plakacie w gablocie.  

5. Kto chciałby uczestniczyć w Uroczystości Beatyfikacji Sł. Bożego ks. Michała Rapacza i zakończeniu Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Krakowskiej, 15.06 br. w Sanktuarium w Łagiewnikach, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy Świętej.

6. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto, rodziny z ul.: Grunwaldzkiej i Targowej. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegopolecamy temat o godności życia ludzkiego, która jest nieskończona. W Niedzieli możemy przeczytać artykuł pt. „Póki wierzę, nic mnie nie złamie”. W zakrystii można nabyć nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” wydawanego przez Gościa, który podejmuje temat Maryi i Jej roli w Kościele oraz I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, z okazji 45. rocznicy tego wielkiego wydarzenia. Cena tylko 12 zł.

8. Od samego początku mojego pobytu w parafii podziwiam Waszą wielką pobożność. Jednakże zauważyłem również pewne zwyczaje, które wprowadzają zamieszanie podczas liturgii, jak chociażby zbyt wczesne klękanie, albo przyjmowanie Komunii Świętej z ławki. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego zwraca uwagą na to, iż „jednakowa postawa ciała, którą powinni zachować wszyscy uczestnicy liturgii, jest znakiem wspólnoty i jedności zgromadzenia, wyraża bowiem, a zarazem wywiera wpływ na myśli i uczucia uczestników” (nr 20). Bardzo proszę zwrócić na to uwagę, by klękać przed Przeistoczeniem dopiero kiedy ministranci dadzą znać dzwonkami i wstawać zaraz po dzwonkach, tak samo po śpiewie Baranku Boży… Komunię Świętą starajmy się przyjmować przy balaskach w postawie klęczącej, a jeśli jest rozdawana wzdłuż kościoła, to wyjdźmy z ławki by godnie przyjąć Pana Jezusa. Bardzo proszę o zachowanie tej jedności w czasie liturgii w naszym kościele. 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!