Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła – 17. 09. 2023 r.

1. dzisiejszą niedzielę łączymy się duchowo z uczestnikami XXXI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. W Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na Nieszpory zapraszamy o g. 17.30.

2. Razem z kierownictwem Kopalni Wapienia Czatkowice serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach, którą odprawimy dzisiaj o g. 15.00.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży i dzieci, które zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną; 
– w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang
i Towarzyszy;
– w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
– w piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika.

4. Spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 i przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele, w poniedziałek 18.09 br., o godz. 19.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w III czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00.

6. W niedzielę 24.09, w naszej archidiecezji będziemy przeżywać III Dzień Modlitwy za Młodzież,połączony ze zbiórką funduszy na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii i dekanacie. Młodzież będzie zbierać ofiary do puszek przed kościołem.

7. Na Krzeszowicki Wieczór Chwały zapraszamy również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

8. Nasza schola została zaproszona do projektu ,,Moje Betlejem”. W styczniu w naszej parafii odbędzie się koncert kolęd, podczas którego dzieci, młodzież i dorośli zaśpiewają oraz zagrają razem z zespołem Skaldowie. Bardzo serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej scholi. Zgłoszenia przyjmuje s. Iwona.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodzin z ul.: Długiej, Grunwaldzkiej, Nowej Wsi i Parkowej oraz z Krakowa. Za każdą ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. KsSławomir Bednarz, michaelita, serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kościoła w ich parafii. W sumie zebrał 9 904 zł i 59 gr oraz 60 euro. Ze swej strony również składam serdeczne Bóg zapłać, za wielką ofiarność.

11. Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes w dniach 8-12.10 br. W planie zwiedzanie i modlitwa w Lourdes, wyjazd na Pic du Jer i całodzienna wycieczka w  Pireneje. Wylot z Krakowa. Więcej informacji w zakrystii. 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. wywiad z Kard. Grzegorzem Rysiem o ostatnich wypowiedziach papieża Franciszka. W Niedzieli możemy przeczytać m.in. artykuł pt. Kto kradnie nam dzieci?

13. I jeszcze jedno ogłoszenie. Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Krzeszowice – zmiana nr 8 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 21.09 do 13.10.2023 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej UM Krzeszowice.

PARAFIANOM I GOŚCIOM BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA – SZCZĘŚĆ BOŻE !