Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu – 18. 02. 2024 r.

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Gorzkie Żale w naszym kościele dzisiaj o g. 17.00. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

2. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych nie ma Mszy Świętej w dni powszednie o g. 6.30. 

3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach.Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki po Mszy Świętej o g. 7.00 – prowadzi Straż Honorowa NSPJ, o g. 17.15 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele o g. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. 

4. Straż Honorowa NSPJ i NSM zaprasza na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę Wielkiego Postu o g. 16.00 w kościele.

5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra Apostoła. 

6. Podobnie jak w roku ubiegłym, rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu, czyli już za tydzień i będą one trwać do środy 28 II. Nauki rekolekcyjne w niedziele będą na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek, wtorek i środę na Eucharystii o g. 8.00 i 18.00. W tym samym czasie będą też rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Całość poprowadzi ks. Ryszard Gacek, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie naszej archidiecezji. Tak zaplanujmy te dni, aby umożliwić sobie i innym udział w naukach rekolekcyjnych.

7. Parafia św. Jana Pawła II organizuje nocne czuwanie z 8/9 III, na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Również z naszej parafii będzie organizowany wyjazdautokarem. Zbiórka i wyjazd w piątek 8 III o g. 18.00, po przyjeździe na Jasną Górę czas wolny, następnie Apel Jasnogórski i rozpoczęcie czuwania, które potrwa do g. 4.00. W czasie czuwania będzie dostępna sala, gdzie będzie można wyjść i odpocząć w dowolnym czasie. Powrót ok. g. 6.00. Zapisy w zakrystii, koszt 40 zł. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy

8. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Caritas prowadzi ponad 45 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Nasze wsparcie jest istotne, by mógł dalej świadczyć pomoc potrzebującym.

9. W ubiegłym tygodniu ofiarę na renowację naszej świątyni złożyły lub przesłały na konto rodziny z ul.Bandurskiego, Długiej, Grunwaldzkiej i Targowej. W Środę Popielcową na poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie, zebraliśmy 7.080 zł, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritasu. Za wszystkie ofiary, także te dzisiejsze składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnegorozpoczyna się wielkopostna szkoła modlitwy na podstawie przypowieści. W Niedzieli przeczytamy m.in. artykuł pt. „Nie kradnij w bisnesie”. W zakrystii jest do nabycia nowy „GOŚĆ EXTRA”, poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową dla rodzin i osób indywidualnych do Medjugorie i Chorwacji w dniach od 30 kwietnia do 5 maja. Zapisy u ks. Proboszcza lub s. Iwony.

12. W dniach od 18 do 29 maja organizowana jest 12-dniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów we Francji i Hiszpanii. Więcej informacji w gablocie parafialnej. Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!